mój mały bzik:)

Awatar użytkownika
mcus
100p
100p
Posty: 143
Od: 19 lut 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: mój mały bzik:)

Post »

warto, warto! Nie trzeba mieć domowego orchidarium, specjalnych nawozów, ani wody. Słoiczkowe phalaenopsisy rosną dość dobrze na parapetach, oczywiście jak każdemu, trzeba poświęcić sporo ;:167 i na pewno się odwdzięczą w przyszłości. Botaniczne wymagają już trochę więcej wilgotności na początku, ale też można z powodzeniem się nimi zająć :)
Pozdrowienia, Marta G.
mój mały bzik
Awatar użytkownika
mcus
100p
100p
Posty: 143
Od: 19 lut 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: mój mały bzik:)

Post »

Nocka minęła na segregowaniu zdjęć, także dzisiaj wrzucę zdjęcia samych sabotków :)

Słoiczek zakupiony marcu 2011 roku. Zdjęcie karteczki ze słoiczka pokazane na 3 str. Rosną dość dobrze, ale na kwitnienie pewnie jeszcze będzie trzeba trooochę poczekać.
Paph. Callosum x Senne Moor

Obrazek

Słoiczek zakupiony w listopadzie 2011 roku. Zdjęcie karteczki ze słoiczka pokazane na 12 str. Sadzonki przyrastają stopniowo, pojawiają się nowe listki, ale rosną bardzo powoli.
Paph. delenati

Obrazek

Słoiczek zakupiony w listopadzie 2011 roku. Zdjęcie karteczki ze słoiczka pokazane na 12 str.
Paph. Prince Edward of York x philipinense

Obrazek

Niestety paph.Mastersianum u mnie nie przeżyło, również zakupione w słoiczku w listopadzie 2011 roku (pokazane na 12 str). Ogólnie uważam, że o ile sadzonki phalaenopsis szybko przyrastają, to sabotki rosną o wiele wolniej. Nie przeżyły również siewki Vandy Tricolor (pokazane na 12 str). Było ich sporo, ale niektóre albo maleńkie jak główka od szpilki, albo dziwnie pozrastane. Mimo zapewnionej dużej wilgotności niestety padły. Były kupione na próbę, jednak stwierdzam, że chyba lepiej warto zainwestować i kupić dorosłą Vandę. ( zdjęcie kwitnącej musiałabym odszukać w archiwum, ma ogromne, piękne kwiaty).
Vanda Madame Rattana x Wirat White Spot (White Spot)

Obrazek
Pozdrowienia, Marta G.
mój mały bzik
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: mój mały bzik:)

Post »

Sabotki piękne. ;:138
Z kwitnieniem to chyba nie będzie problemów, skoro to ciepłolubne gatunki.
Byłem dziś w palmiarni, zrobiłem kilka fotek sabotków(ale jeszcze nie wiem czy ostre).
Jak będą ok to pokaże je u mnie w wątku :D
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: mój mały bzik:)

Post »

Gratuluję masz wspaniałe efekty :)
Awatar użytkownika
mcus
100p
100p
Posty: 143
Od: 19 lut 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: mój mały bzik:)

Post »

Dzisiaj pokażę resztę mojej młodej zieleninki.

Słoiczek zakupiony w listopadzie 2011 roku. Zdjęcie karteczki ze słoiczka pokazane jest na 12 str. Akurat te siewki były bardzo duże, aż trudno uwierzyć, że we cztery zmieściły się do jednego małego pojemniczka. Po wyjęciu z agaru od razu poszyły do większych doniczek. Pierwsza z roślinek wypuściła pęd, ale zasusza go.
Phal. Equestri ilocos

Obrazek

Słoiczek zakupiony w listopadzie 2011 roku. Zdjęcie karteczki ze słoiczka pokazane jest na 12 str. Te roślinki również były bardzo duże i silne po wyjęciu z agaru.
Dtps. Kenneth Schubert x Hierogliphica

Obrazek

Słoiczek zakupiony w listopadzie 2011 roku. Zdjęcie karteczki ze słoiczka pokazane jest na 12 str.
Phal. Senne Rot x Schilleriana-Stuartiana

Obrazek

Słoiczek zakupiony w marcu 2012 roku. Roślinki na razie są malutkie, ale stopniowo przyrastają w korzonki.
Phal. Ludemanniana

Obrazek

Słoiczek zakupiony w marcu 2012 roku. Roślinki są zdrowe i mają dużo korzeni.
Phal. Cornings Violet

Obrazek

Słoiczek zakupiony w kwietniu 2012 roku.
Phal. fibriata

Obrazek

Słoiczek zakupiony w kwietniu 2012. Chociaż listki nie wyglądają idealnie (to chyba efekt przenawożenia), to przystają ładnie w korzonki.
Phal. Mannii flava

Obrazek

Słoiczek zakupiony w czerwcu 2012 roku. Szybko i dobrze rośnie, wszystkie roślinki są mocne i silne.
Phal. Cornustris

Obrazek

To byłoby na razie tyle mojej młodzieży :lol: Następnym razem pochwalę się, jakie przybyły do mnie dorosłe nowości :)
Miłego wieczoru
Pozdrowienia, Marta G.
mój mały bzik
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: mój mały bzik:)

Post »

Ładnie się obkupiłaś w słoiczki i efekty już widać. :D
Śliczne zdrowe maluchy ;:138
Pięknie będzie za 2-3 lata jak młodzież zacznie regularnie kwitnąć.
Po wyjęciu z Agaru i wsadzeniu w korę, traktujesz je jak normalne starsze rośliny, czy wymagają szczególnych zabiegów?
Awatar użytkownika
anabell
200p
200p
Posty: 201
Od: 18 gru 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: mój mały bzik:)

Post »

:wit Śliczna kolekcja i pięknie Ci przyrastają siewki z agaru , gratuluje piękne zadbane roślinki ;:215
Awatar użytkownika
mcus
100p
100p
Posty: 143
Od: 19 lut 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: mój mały bzik:)

Post »

Rejden - po wysadzeniu z agaru i ukończeniu całej procedury (patrz str.12 :D ) przez kilka miesięcy zostawiam je w akwarium wyłożonym na spodzie mokrym keramzytem, żeby miały większą wilgotność. Na początku sadzonki rosną szybko, bo mają jeszcze dużo substancji odżywczych z agaru, dopiero po jakimś czasie stopują ze wzrostem i wtedy właśnie jest najtrudniejsze zadanie dla nas, żeby chciały dalej ładnie rosnąć. Namaczam je deszczówką, bądź przegotowaną wodą (jeśli o deszczówkę trudno), z bardzo malutkimi ilościami nawozu. Ogólnie najlepiej jeśli mają trochę wilgotniej, ale takie roczne i starsze sadzonki podlewam tak jak i te dorosłe.

Anabell - dziękuję :D
Pozdrowienia, Marta G.
mój mały bzik
a-moroso
200p
200p
Posty: 439
Od: 26 lis 2008, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: mój mały bzik:)

Post »

Masz niesamowitą kolekcję storczyków. ;:138 Jak wszystkie maluchy podrosną i zakwitną, to się dopiero będzie działo. ;:oj
Moje storczyki ; Moje hoye i inne
Moje nadwyżki
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Awatar użytkownika
mcus
100p
100p
Posty: 143
Od: 19 lut 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: mój mały bzik:)

Post »

Oby tylko zakwitły :D bo czasami człowiek chucha i dmucha, a one uparte i kwitnąć nie chcą :twisted:
Pozdrowienia, Marta G.
mój mały bzik
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: mój mały bzik:)

Post »

gdzies tutaj wyczytalam ze najlepiej wlasnie nic nie robic ,nie chuchac,nie dmuchac ,nawet nie zagladac :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: mój mały bzik:)

Post »

Witaj :wit

Gratuluję pięknych storczyków ;:138 Phal. liodoro - moja marzenie, nie masz czasem keiki na zbyciu? ;:306 Czy na drugim zdjęciu na półce jest to Phal. philadelphia? Moje kolejne chciejstwo ;) no i MM koniecznie musze go mieć prędzej czy później, choć pewnie później ;:174 Również chciałam kupić siewki, niestety obecnie nie ma takiej możliwości ;:185 Jeśli jednak nadarzy się okazja bardzo mi się przyda takie elementarz czynności krop po kroku :)

Czytam, że przesadziłaś maluchy w mieszankę kory i sphagnum, uspokoiło mnie to bo mam tylko jednego malca, któremu sphagnum pleśniało i zrobiłam tak jak Ty ;) Bałam się jednak, że może sobie nie poradzić w takim podłoże a moje obawy wynikały stąd, że nie mam doświadczenia z maluchami ;) Widzę jednak, że u Ciebie zdało to egzamin, więc jestem dobrej myśli :)

Mówisz, że sadzonka z poprzedniego roku już wypuszcza pędzika? jej, one tak szybko rosną? :D

Masz naprawdę piękne storczyki, szczerze zazdroszczę ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: mój mały bzik:)

Post »

Jestem po raz pierwszy - nie żałuję :D

:wit

Bardzo dużo się u Ciebie dzieje, no niesamowity bzik i zaangażowanie :D ;:215

Świetne efekty z siewkami, jeśli się jakiejś dorobię, to wiem, do kogo się zwrócić z ewentualnymi pytaniami.. :oops:

Zaskakujący pomysł z maleńką doniczką dla keiki, godny.. zgapienia :lol:
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”