Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Ja wędzę dopiero w poniedziałek 22 XII bo na Święta lubię mieć świeże nie mrożone :D .
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

O tak i ten zapach ;:oj

Dorotko, wczoraj niespodziewanie zawitał brat, więc dziś będą placki, trzymaj kciuki żeby się udały. Przepis przeczytałam, więc biorę się za robotę :wit
Pozdrawiam - Justyna
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Matko...jestem głodna na maxa teraz ;:oj
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Melduję, pierwszy i na 100% nie ostatni raz ;:138 ;:138 ;:138 Placki zjedli wszyscy, chociaż eM na początku powiedział ,, szkoda, że nie na kotlecie'' :;230 , ale zjadł i powiedział, że bardzo mu smakuje w takiej wersji ;:333
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Justynko, z jednej porcji wyszło mi 28 pasztecików, zależy w jakiej wielkości foremkach będziesz piekła. Te moje nie są duże, mają po ok. 70ml pojemności i paszteciki wychodzą niewielkie, długości 9,5cm i szerokości 3,5cm, na wysokość 2,5cm.
Masz rację, Męża trzeba przyzwyczajać do własnych upodobań kulinarnych ;:215
Teraz jak przeczytałam o tym, że już podłoże nastawiłaś, to zaczyna do mnie docierać, że Święta tuż... :roll:
Cieszę się, że placki się udały ;:138
Elu, widziałam Twoją wędzareczkę ;:215 I wędlinki ;:108 Rewelacja ;:3 Mam nadzieję, że moja będzie podobnie wyglądać, tylko doczekać się już nie mogę
Chudziaczku ;:196 , a czy mogłabym Cię prosić o wstawienie 1-2 przepisów na Twoje ulubione wędlinki? Takich dobrych na początek, żebym nic nie zepsuła :mrgreen:
Dorociu, to przyjeżdżaj, mam łopatkę pieczoną i kluski śląskie. To o której masz pociąg? ;:196

Dopóki nasza wędzarnia na etapie podmurówki :twisted: mięsa piekę w piekarniku, dzisiaj

Łopatka pieczona w szałwii

Obrazek

Mięso, ok. 1,5 kg, posmarowałam 2 łyżkami oleju roztartego z solą, pieprzem i czerwoną ostrą
papryką w proszku, obwiązałam sznureczkiem, obłożyłam świeżymi listkami szałwii i odstawiłam
na noc do lodówki. Rano upiekłam w 170*C (ok. 80minut).

Obrazek

Fajne i na chlebek, i na obiadek z sosem pieczeniowym i np. kluskami śląskimi :wink:

Obrazek

Smacznego ;:137

Korci mnie, żeby spróbować upiec mięsa w niskiej temperaturze, tzn. między 80 a 120 stopni.
Piecze się wtedy dość długo, kilka godzin, próbowaliście w ten sposób?
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

A na deser obiecane i spóźnione :oops:

Rurki francuskie z bitą śmietaną

Obrazek

To chyba najprostszy i najszybszy sposób na coś słodkiego :wink:
Potrzebujemy opakowanie ciasta francuskiego, 200ml śmietanki kremówki (36%), 2 łyżki
cukru pudru, ew. kilka kropel ekstraktu waniliowego i garść obranych owoców, dowolnych.
Ciasto rozwinęłam i pokroiłam wzdłuż krótszego brzegu na 16 pasków szerokości ok. 3 cm.
Każdy pasek nawinęłam na foremkę do rurek i upiekłam wszystkie w 180*C aż ciasto się
zrumieni, ale nie zbrązowieje. Kiedy przestygły, wyjęłam foremki, a kiedy całkiem wystygły,
nadziałam za pomocą rękawa cukierniczego każdą rurkę śmietanką (36%) ubitą na sztywno
z 1 łyżką cukru pudru i wanilią. Udekorowałam cząstkami mandarynek.

Smacznego ;:137
Pozdrawiam, Dorota
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Ja kiedyś robiłam mięso w niskiej temp choć nie tak do konca a raczej nie od początku :). Byl to struś w kawie ale tak samo przepis dotyczy polędwicy wolowej.
Przepis:
1/3 kawy mielonej
1/3 soli
1/3 pieprzu grubiej mielonego
Ilości mieszanki zależą od potrzeby ale proporcje są takie.
Grube plastry mięsa ok 5-7 cm obtoczyć w powyższej mieszance i usmazyć szybko ok 2-3 min z każdej strony na bardzo ale to bardzo goracym tluszczu np oleju (tak szybko zeby tylko skorupka z wierzchu się zrobiła i białko z wierzchu ścięło a w środku mięso nadal ma być krwiste). Następnie każdy kawałek zapakować do foli spożywczej (nie aluminiowej!!!)i włożyć wszystko do naczynia i na 2 godz do piekarnika temp 120' .
Mi smakowało bardzo bo oryginalny smak, mięso bardzo soczyste, ale mój mąż byl zdegustowany, że za dużo ceregieli żeby zjeść to samo co można zrobić w kilka minut i kawa też mu nie pasowała, tak więc jak zwykle wszystko jest kwestią gustu i smaku...
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Dorotko-dziękuję za przepis na rurki :heja niedługo będą goście to wypróbuję ;:196
Masz przepis na ptysie?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Ależ tu pyszności ;:oj ;:oj Rurki przepiękne.Od nie pamiętam kiedy zabieram sie do kupna na all..takich foremek :? Nawet przepis na ciasto sobie jakiś czas temu spisałam,takie krucho francuskie z cukrem,a foremek jak nie było tak niema...
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Hej, ;) cantati jakie oryginalne ciasto poleciłabyś na święta? Pytam bo co roku te same, i bym coś nowego zrobił. :wink:
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

cantati pisze:Chudziaczku ;:196 , a czy mogłabym Cię prosić o wstawienie 1-2 przepisów na Twoje ulubione wędlinki? Takich dobrych na początek, żebym nic nie zepsuła :mrgreen:
canati ,o jakie chodzi Ci wędlinki bo jeśli o wędzonki to zasada jest właściwie taka sama czy robimy szynkę czy baleron czy polędwice (czyli schab bez kości) .Peklujemy ok10 dni w temp.4-8 st C w solance ok8-8,5% robiąc solankę w ilości 50% wagi mięsa .Po tymczasie wyciągamy mięsa z solanki ,wiązemy albo pakujemy do siatek, no i zostawiamy do tzw ociekania , następnie porządnie wygrzewamy wędzarnie i przeprowadzamy pierwszy etap wędzenia czyli osuszanie ( to jest bardzo ważny etap) i dopiero gdy powierzchnia wędzonek jest sucha "zdajemy "dym i wędzimy do jasnobrązowego koloru . Na a potem jeszcze trzeba sparzyć te wędzonki .Parzymy w wodzie o tem ok75st do uzyskania w środku temp 70stC polędwicę parzymy do niższej temp .b jej nie wysuszyć zanadto.
Wynika z tego ,że poza wędzarnią powinnaś sobie sprawić termometry -jeden do wędzarni a drugi do parzenia - ja mam w sumie 7 termometrów :roll: nie licząc tego od mierzenia temperatury ciała :wink:
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Ja bym te rureczki poprosiła do kawy , bo właśnie popijam. :D
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Foremki na rurki mam! A pomysł z ciastem francuskim - super! Jadę do miasta i dziś będą rurki!
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”