Ochrona upraw i drzewek przed sarną, zającem itd

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
D_o+m-i[k]
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak odstraszyć sarnę z działki?!!?

Post »

;:145 Mieszkam na wsi. Za domem i za rzeką mam pole, na którym mam posadzone warzywa i krzewy owocowe . Od pewnego czasu na pole przychodzą sarny i " odgryzają " wieszki malin i grochu . Jak się ich pozbyć domowym sposobem:?: Pilne :!: Proszę o szybkie odpowiedzi ;:131

Literówki, pomid.
jagusia111

Re: Jak odstraszyć sarne z działki?!!?

Post »

Najprostszy sposób to powbijać dookoła działki paliki do których przywiązuje się szeleszczące, cienkie reklamówki. Na jakiś czas powinno pomóc. Pamiętaj tylko, że po deszczu trzeba przejść i powylewać z nich wodę.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć sarne z działki?!!?

Post »

Strach "na wróble" , puszki na sznurku tzw . potykacze - niech brzęczą same od wiatru lub sznurka. Ale na dłuższą metę działa jedynie siatka. Osobiście byłem zmuszony założyć dookoła działki siatkę leśną - bo ta najtaniej wychodzi i jest wystarczająca do tego celu.
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć sarnę z działki?!!?

Post »

Sposobów może być kilka,począwszy od owinięcia drzewek czymś szeleszczącym co je przestraszy: puszki,reklamówki itd,lub po prostu ogrodzić działkę tak aby sarna nie mogła tam wejść. Druga metoda bardziej czasochłonna,,ale i skuteczniejsza.
regulamin forum
iwona004
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 maja 2014, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć sarny .

Post »

A ja mam pytanie skoro sarny nie lubią mocnych chemicznych zapachów co powiecie na kostki wc??? dziś zrobię testy:)
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Jak odstraszyć sarny .

Post »

Dobre czekam na opinię . Bo "moje " sarny stają się coraz bezczelniejsze :evil:
duduś
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Jak odstraszyć sarny .

Post »

Mydło nie działa ,4 druty kolczaste też nie . Wczoraj przyszły 2 łanie i jeleń a sarenek jest masa . Ciągle czytamy o kolizjach drogowych z sarnami ,sama taką miałam kilka lat temu , a nie mieszkam w lesie tylko naprzeciwko zapory wodnej w Solinie . U mnie drzewka są owinięte siatką ale nie można ich już owinąć jak są duże , ale zaraz znów są małe a gałązki jak wyjdą za siatkę to zaraz ich nie ma . Najbardziej lubią maliny a najlepsze ,że mam beagle , który śpi w domu a sarny lisy i zające grasują . Kot raz się spisał bo złapał zająca .
Pozdrawiam :wit Beata
iwona004
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 maja 2014, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odstraszyć sarny .

Post »

Niestety nic nie podziałały moje triki z mydełkami kostkami wc i nawet z kulkami na mole lipa:(
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Zające - pewnie po raz setny

Post »

Dzień dobry!
Mam działkę 10 ar na razie wykorzystywaną jako rekreacyjna. Posadzone parę drzewek, krzaczków itp... Jest ogrodzona siatką leśną, ale już na własne oczy widziałem zająca, który z jednego końca działki wszedł, a drugim wyszedł - między drutami :-)
Cóż! Ogrodzenie było zrobione jako prowizoryczne wyznaczenie terenu, ale w miarę równo i porządnie, wysokość 120cm. Mam teraz taki pomysł: plastikowa siatka o oczku 15x15mm, wysokość 60 cm, przymocowana do istniejącego ogrodzenia na dole (żeby dotykała ziemi). Czy to wystarczy, żeby szaraki nie wchodziły? Bez wkopywania w ziemię? A może doradzicie coś innego?
Pozdrawiam, dzięki za porady :D
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Zające - pewnie po raz setny

Post »

Wystarczy nawet taka sama siatka metalowa też będzie OK.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21845
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zające - pewnie po raz setny

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Zające - pewnie po raz setny

Post »

A czemu chcesz się go pozbyć z dzialki u mnie też od dluższego czasu na dzialkę przychodzi szarak i mie zauwazylem ,żeby coś zlego robil przychodzi się przespać i rano znika widocznie czuje się bezpiecznie , ucieka dopiero w tedy jak się do niego zbliżę na kilka metrów.
Nic mu nie robię a nawet go dokarmiam więc może mnie polubil skoro wraca w to samo miejsce.
Na wiosnę udalo mie nawet zrobić coś takiego.

Obrazek
Obrazek

Trochę byl wystraszony nie wiem czy to ten sam przychodzi bo jest juz dożo wiekszy ale zyjemy w dobrej komitywie i niech tak zostanie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”