Mikoryza. Szczepionka mikoryzowa

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

U mnie mikoryza trzeci rok jest w ziemi. Zobaczymy czy w tym roku będzie jakiś efekt.
W pierwszym roku urosły mi kanie, ale to zasługa kory a nie szczepionki.
Drugi rok zaowocował blaszkowcami, mało efektownymi.
Ten rok powinien pokazać czy coś mikoryza dała.
Jak nic nie wyrośnie, to już nie będę jej kupować - pozostanę przy EMach.
Tu przynajmniej na forum są dowody na poprawienie kondycji roślin.
Natomiast efektów mikoryzy nikt jak do tej pory nie potwierdził.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

asiaa pisze:Ale wydaje mi się ze mikoryza jest właśnie dla początkujących ogrodników, bo rośliny lepiej znoszą błędy w uprawie.
sformułowaniem początkujący ogrodnik chciałam określić że nie mam porównania, w tym roku po raz pierwszy posadziłam pomidory, na razie moczą mi sie pokrzywy ze skrzypem w wodzie i jeżeli zastosumę EMy to nie będe miała porównania jak by mi pomidorki rosły bez nich :wink:
kogra pisze:Jak nic nie wyrośnie, to już nie będę jej kupować - pozostanę przy EMach.
Tu przynajmniej na forum są dowody na poprawienie kondycji roślin.
Natomiast efektów mikoryzy nikt jak do tej pory nie potwierdził.
Kongra dokładnie mam to samo wrażenie, choć rzesza forumowych ogrodników nie wykorzystuje żadnego z tych środków i też ma efekty :roll:
Mnie ciągnie do EMów gdyż te pomidorki będe miała w gruncie i w donicy, a więc mają więcej zagrożeń i głównie o ochronę mi chodzi.
Ania
Awatar użytkownika
asiaa
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 kwie 2010, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Hekate pisze:Kongra dokładnie mam to samo wrażenie, choć rzesza forumowych ogrodników nie wykorzystuje żadnego z tych środków i też ma efekty :roll:
Mnie ciągnie do EMów gdyż te pomidorki będe miała w gruncie i w donicy, a więc mają więcej zagrożeń i głównie o ochronę mi chodzi.
Wiadomo że jak się stworzy bardzo dobre warunki roślinom to mikoryza jest niepotrzebna, no ale większość ludzi nie ma czasu i warunków aby wszystkim roślinom te idealne warunki stworzyć.

W tę grzybnię z grzybami jadalnymi to nie do końca wierzę, no bo wiadomo że dany rodzaj grzyba potrzebuje odpowiedniego towarzystwa drzew, jak i warunków podłoża, no ale kupiłam tak z ciekawości ze może coś wyrośnie. Bardziej jestem ciekawa jak to się uda z roślinami. Na pierwszy rzut poszły borówki no i z nimi będę miała najlepsze porównanie, bo dałam szczepionkę moim borówką i u rodziców. Moje miały bardzo dobre warunki: nawożenie i częste podlewanie, rosły tak że stanowiły przedmiot zazdrości wielu odwiedzających moja działkę, za to rodzice swoje borówki bardzo zaniedbali, tak więc jeżeli borówki rodziców zaczyną przypominać moje borówki to będzie znaczyło że mikoryza działa.

Mam jeszcze pytanie co to są EMy?
Asia
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Ania
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2348
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Ewelina pisze:"Bo trzeba mieć nadzieję..." więc - zaaplikowałam mikoryzę grzybów leśnych w kilku miejscach ogrodu - pod sosnami , wokół świerków i brzóz.

Obrazek

No, ciekawa jestem ... czy pojawi się choć jeden grzyb jadalny ? Dotychczas rosły wyłącznie olszówki i małe blaszkowate...
Pod brzozami powinny być kożlarze, pod sosnami maślaki.
Awatar użytkownika
korena
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 cze 2009, o 16:08

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Brat zaaplikował w swoim przydomowym lasku taką grzybnię 4 lata temu i do tej pory nie pojawiły się żadne grzybki jadalne ani nawet trujące więc to chyba nie działa.
Wyrzucone pieniądze w błoto.
Czy komuś w ogóle coś urosło?

Sama zaaplikowałam mikoryzę do rododendronów.Cierpliwie będę czekać na efekty.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Zaszczepiłam grzybnię trzy lata temu.
Dokładnie pod dwoma świerkami i brzózką.
Do dzisiaj nic nie urosło. ;:185
Czekam dalej. ;:65
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
korena
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 cze 2009, o 16:08

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

A może jednak komuś urosły grzyby po tej szczepionce?
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

kogra pisze:Zaszczepiłam grzybnię trzy lata temu.
Dokładnie pod dwoma świerkami i brzózką.
Do dzisiaj nic nie urosło. ;:185
Czekam dalej. ;:65
A w tym czasie nawożenie było?i jaka to była grzybnia
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Z tego samego pudełka co wyżej na zdjęciu.
W tym miejscu nie nawożę w ogóle, to całkiem dziki zakątek.
Rosną tam paprocie i leśne kwiaty.
Grażyna.
kogro-linki
gejzerka

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Przed tygodniem kupiłam na allegro szczepionkę mikoryzową dla storczyków w granulacie, pakowaną w pojemniczkach 0,5 litra. Cena nie była wygórowana, w granicach 15 złotych, co w porównaniu z tym, co widziałam w żelu czy w płynie jest ceną bardzo umiarkowaną. Mają pozytywne opinie Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Warszawie. Okres przydatności 3 lata.

I co zauważyłam, po dodaniu do podłoża: faktycznie, utrzymuje wilgoć w podłożu. Ponieważ mam kilka malutkich sadzoneczek (in vitro), również do nich dodałam mikoryzę. Zobaczymy, co będzie się działo dalej.
Obym nie zapomniała. Mikoryza w granulacie jest wystawiana na allegro przez firmę, która ją produkuje - Florada Sp. z o. o. 05-220 Zielonka, ul. Wyszyńskiego 11. tel/fax 022 771 87 29. Strona internetowa, na której są mikoryzowe szczepionki również do innych rodzajów roślin http://www.mikoryza.eu i dodatkowo e-mail info@mikoryza.eu
Wszystkie dane spisałam z etykiety.

Jeżeli ktoś będzie zamawiał przez allegro od razu mówię, że czas oczekiwania na przesyłkę jest długi (do 2 tygodni), brak kontaktu mailowego, ale przesyłka dociera do adresata. Podejrzewam, że mają duże zapotrzebowanie na swoje inne oferty, dlatego ten czas się wydłuża.
osamagarwolin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 29 lip 2010, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Ja mam zamiar zaszczepić moje magnolie i proszę o radę czy wybrać mikoryzę firmy Zielony Domek czy też Biopon proszę o radę przed kupnem?
osamagarwolin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 29 lip 2010, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Gejzerka nie orientujesz się czy tej firmy co napisałaś mikoryza do kwitnących nadaje się do magnolii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”