Mój mały świat :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Mój mały świat :)

Post »

A to Tojad który już przyszedł z Ożarowa :tan zdjęcie nie bardzo bo robione komórką :oops:

Obrazek
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Mój mały świat :)

Post »

Gosiu masz rację pogoda nas nie rozpieszcza ale już teraz będzie coraz lepiej ;:3
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój mały świat :)

Post »

Maju oby sprawdziły się Twoje słowa ;:138 Ja wczoraj byłam na działce ,ale u mnie jeszcze zima, nie mogłam wypatrzeć wiosny :evil:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25138
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój mały świat :)

Post »

Ja już się cieszę, że przynajmniej dzień jest dłuższy. Najbardziej nie lubię wstawania po ciemku.
Maju czy zawsze siejesz pelargonie?
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Mój mały świat :)

Post »

Romciu u mnie już nie ma śniegu ale niestety jeszcze za zimno do prac w ogrodzie nadal jest mroźno ;:223 ale pierwsze kwiaty już wschodzą :D
Pozdrawiam ;:196

Gosiu ja też się cieszę że dzień jest dłuższy ;:3 zaraz lepiej na duszy jak rano zobaczę słoneczko ;:3 Pelargonie sieję i robię również ze starszych sadzonki :) Jak mam za dużo to rozdaję :wink: W zeszłym roku wysiałam dzwonka skupionego to chyba miałam ok 40 sadzonek :;230 oczywiście większość była rozdana znajomym :D Pozdrawiam cię serdecznie ;:196
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały świat :)

Post »

Tojad bjuti, śliczna sadzonka :D
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Mój mały świat :)

Post »

Dziękuje Aniu ;:196
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mój mały świat :)

Post »

przydreptałam i ja do Ciebie, bardzo mi się podoba, nie siałam pelargonii czy to Twój debiut czy masz doświadczenie, ciekawa jestem bo miałam chęć się skusić.

Pytałaś u Halinki jak rozpoznać nory kretów i nornic, krety to jak wiesz kopce a nornice to chyba robią nie tylko korytarze ale i pełno jak u mnie dziur, tak jakby kijem celowo były zrobione, ale nie jestem znawca tylko tak widze po mojej biednej działeczce.

Nawiążę do tematu o młodych ogrodnikach i powiem tak: ja dość pózno już zaczęłam przygodę z ogródkiem a tak naprawdę z konieczności. Moja mama była starszą osobą, zawsze była takim żywym srebrem, nie usiedziała, ogród koło domu uprawiany na dziko to było Jej królestwo, kiedy nastały czasy chodników, polbruków, ogródek znikł.
Kupiłam działkę tylko problem ja nigdy nie robiłam w ziemi a roślinki to czarna magia, oczywiście w wazonie uwielbiałam i tak się zaczęło. Zresztą kiedyś ogródki działkowe to były w przeważającej części warzywniakami może dlatego młodzi nie byli tym zainteresowani. Od kilku lat zaczyna się to zmieniać, przecież ogrodnictwo teraz to już przemysł a nie tunele z sałatą, pomidorami, ogórkami czy kwiatami do kwiaciarni a teraz ogródki zadbane, czyli bardziej do relaksu to i młodych będzie więcej, zresztą tu na forum to średnia wieku zawsze tylko 18 lat, pozdrawiam ;:196
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Mój mały świat :)

Post »

Witaj taro :wit
Pelargonie już siałam w zeszłym roku i naprawdę warto :D łatwe do uprawy co roku mam trochę świeżych sadzonek :heja
Taro ja uwielbiam dzikie ogrody!!! u mnie niema ścieżek i takich tam :wink: sadzę gdzie jest wolne miejsce, oczywiście dbam, przycinam, grabie robię też rabaty ale jak wszystko mi urośnie co posadziłam to będę miała taki naturalny ogród jak uwielbiam :heja
Pozdrawiam cię serdecznie :wit
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25138
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój mały świat :)

Post »

Ja się nie mogę zdecydować jaki ogród chciałabym mieć. Podobają mi się rożne ogrody. Taki jak Twój Maju kojarzy mi się z dzieciństwem, ze swobodą. Uwielbiam maki, łubiny, astry, dalie i inne kwiaty z tamtego ogródka. Ale lubię też bardziej poukładany ogród. Dlatego staram się łączyć te dwa, albo jeszcze inne rodzaje ze sobą.
Powiem Ci, że ja jeszcze się nie spotkałam z nasionami pelargonii.
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Mój mały świat :)

Post »

Gosiu dzięki za odwiedzinki ;:196
Ja uwielbiam takie naturalne klimaty :) I masz rację takie ogrody kojarzą się z dzieciństwem, swobodą :) Lubię poleżeć nad oczkiem wieczorem i słuchać rechotu żab i chociaż komary tną ale co tam tak się relaksuje :heja U nas znów zimno śnieg padał i wiał wiatr ;:223 oj ciężko doczekać się ciepełka :wink:
Nasionka pelargonii kupiłam w zeszłym roku w Ożarowie Mazowieckim mają niezły wybór a w tym roku już miałam swoje :D
Pozdrawiam ;:196
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój mały świat :)

Post »

Ja też jeszcze nie spotkałam nasion Pelargoni ;:138 Właśnie jaki ma być ten mój ogród :?: Nie wiem- na pewno śliczny ;:138 Maju zobaczymy jak nam się uda to zrobić :?: Ja tak jak Gosia wszystko lubię i wszystko mi się podoba :heja Buziaki dobranocne ;:196 U mnie też zima :evil:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój mały świat :)

Post »

Mnie też podobają się różne style, efektem tego jest u mnie kompletny bałagan gatunkowy a co kawałek ogrodu, jak popatrzę to wygląda inaczej i nie pasuje do reszty :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”