Narzędzia ogrodnicze. Jakie? Konserwacja.Przechowywanie.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
agatttka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 wrz 2009, o 20:08
Lokalizacja: Polska

Re: Marka narzędzi do sklepu...

Post »

A ktoś z Państwa miał może styczność z narzędziami Pawłowski? Polska firma, nie najtańsze, dobre??
"Prawda wdeptana w ziemię... odrośnie!"
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marka narzędzi do sklepu...

Post »

Weszłem na stronę główną - kolorystyka i kształt przypomina łudząco fiskarsa
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
przemek321
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 2 mar 2014, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Narzędzia ogrodnicze

Post »

Witam
Na nowy sezon postanowiłem zakupić:motyke z grabkami ,łopatke,szpadel, i widły. W internecie natknąłem się na firmę proline. Wie ktoś jak jest z wytrzymałością tej firmy bo mam trochę gliny na działce do przekopania.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Pierwszy z brzega na ceneo.pl 5 zł droższy jest sprawdzony Fiskars
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Obecnie jest sporo tych producentów ... trzeba upodobać sobie jednego i zbierać zestaw (jak ktoś lubi mieć tego samego producenta).

Moim pierwszym zakupem była ergonomiczna miotła Fiskars ... odtąd sprzątanie placu jest dużo przyjemniejsze.
Później dokupiłem szpadel itd ... ceny już są dużo niższe, ale czasem i tak bolą ... dlatego co jakiś czas warto kupić nową zabawkę - droższą, ale dużo porządniejszą.
Fiskars jak dla mnie daje poczucie dobrych narzędzi - jeszcze ich nie uszkodziłem. Jednak Gardena, Coval czy Proline również dobrze wyglądają, a kształtem są bardzo zbliżone.

U znajomych używałem też:
- Coval
- Gardena
- Profix
- Topex

Warto dla siebie samego wypróbować szpadel, łopatę, grabie itp ... wymiary niby są zbliżone, ale gdy wybierałem narzędzia, to w sklepie próbowałem jak się trzyma w ręku itp.
Mimo wszystko czuć różnicę.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

O ile Gardena czy Coval można brać w ciemno jak Fiskarsa niemal, tak Proline i Topex należy bardzo uważać która serię.

Niedawno kupiłem piłkę do drzewa PROLINE. I nigdy w życiu więcej.
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Oczywiście zależy dużo od zasobności portfela ...

Jednak każdy gdzieś kupił "tanie" narzędzia, które czasem już psują się przy pierwszym użyciu.
Człowiek gdzieś tam dorasta i przekonuje się, że zakup droższych narzędzi opłaca się, a sprzęt zostaje na lata.

Jednak najlepszy producent potrafi mieć wpadki.
Topex to oczywiście niszowy produkt, raczej jednorazowy ... ale jego bliski odpowiednik (podobno) to NEO, gdzie ich produkty są już bardzo fajne (raczej do warsztatu narzędzia).

Bardzo dobrym sposobem jest podpatrywanie co inni używają, na działkach często podchodzę do ludzi na minutkę rozmowy, a przy okazji "na żywo" zobaczę jak co działa.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

NEO to nie odpowiednik TOPEXa a jedna z jego MAREK należących do jednej firmy - grupy TOPEX, podobnie jak GRAPHITE - marka znana między innymi z elektronarzędzi.
NEO to dobrej jakości narzędzia.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Dla mnie ważnym argumentem oprócz wykonania jest fakt ,, jak leży w dłoni ''. Musi być dopasowany szpadel, łopata czy sekator do dłoni. Jak ulał
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

robertP2 pisze:Dla mnie ważnym argumentem oprócz wykonania jest fakt ,, jak leży w dłoni ''.
Dlatego tak dobrze przyjęły się siekiery Fiskarsa ... ostre, ale wyjątkowo łatwo idzie rąbanie nimi.
tomek911
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 wrz 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja ze swojej strony mogę polecić markę Fiskars. 3 lata temu kupiłem szpadel tej firmy i przekopałem nim już kilka razy całą działkę (działka ok 400m2) i nie widać żadnego zużycia- ostry jak brzytwa a kopanie nim to sama przyjemność :) Posiadam też sekatory i grabie do trawy i na ich jakość również nie mogę narzekać. Trzeba tylko pamiętać, że o narzędzia trzeba dbać i po użyciu dobrze je wyczyścić i przesmarować (sekatory) a na pewno posłużą na lata.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Ja mam od paru lat te same narzędzia ogrodnicze Proline, to jest łopatę, szpachelkę, szpadel i nawet niewielką siekierę. I jestem z nich zadowolony. Widziałem też w sklepie jakiś sekator wykonany z jednego kawałka stali w cenie nie tak dużej jak za markowe.
Tomekgr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 lis 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: narzędzia ogrodnicze

Post »

Hosta pisze:NEO to nie odpowiednik TOPEXa a jedna z jego MAREK należących do jednej firmy - grupy TOPEX, podobnie jak GRAPHITE - marka znana między innymi z elektronarzędzi.
NEO to dobrej jakości narzędzia.
Hosta, masz zupełną rację. Obie marki (TOPEX i NEO) należą do Grupy Topex. Różnica jest taka, że TOPEX to solidne narzędzia dla majsterkowiczów - średnie obciążenia i intensywność, a NEO kierowana jest do bardziej zaawansowanych, profesjonalnych użytkowników.
niuniek_84 pisze:NEO, gdzie ich produkty są już bardzo fajne (raczej do warsztatu narzędzia).
Co do oferty, to faktycznie - marka NEO ma dużo profesjonalnych narzędzi warsztatowych. Jednak w asortymencie znajdziecie też bardzo mocne siekiery, piły czy szpadle. Wszystko z wysokiej jakości stali narzędziowej, także wytrzyma nawet ciężką pracę.

P.S. Dzięki za uznanie Panowie :)
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”