Magnolia problemy w uprawie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
stokrotka91nh
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 sie 2010, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - nie przyjęła się??

Post »

Niestety nie ma ani jednego zielonego listka, tylko suche gałązki:( Postaram się zrobić zdjęcia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - nie przyjęła się??

Post »

pEtr pisze:selli, może nie jest tak źle.
Moim zdaniem Magnolie nie są wybredne jeśli chodzi o glebę. Najlepiej świadczy o tym to jak bardzo są popularne.
To, że często kupują i sadzą nie znaczy, że nie są wymagające.Zapanowała po prostu swego rodzaju moda na te rośliny, jak przed laty na różaneczniki.Kupował je prawie każdy posiadacz ogródka czy miał kwaśną i lżejszą glebę czy nie.Są łatwo dostępne, bo podaż jednak ma bezpośredni związek z popytem.Widzę często, że sadzone są w małych ogrodach, czasem kilka odmian, a to duże drzewa i krzewy, które niestety na dodatek nie przepadają za cięciem.Jeśli ktoś ma miejsce i odpowiednią glebę to nie widzę problemu, ale świadczy to też o tym jak małe ludzie mają wyobrażenie o tych roślinach, o wymaganiach, glebie i stanowisku również :wink:
stokrotka91nh
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 sie 2010, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - nie przyjęła się??

Post »

Kupiłam tę roślinkę, ponieważ u sąsiadów z jednej i drugiej strony bardzo ładnie rosną i mają piękne kwiaty... a moje drzewko nawet listka nie puściło.:(:(
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - nie przyjęła się??

Post »

Jeżeli u sąsiadów rosną to raczej gleba podobna i u Ciebie też powinna rosnąć, jeżeli w miejscu jej sadzenia nie było jakichś 'wykopków' budowlanych, które mogły zniweczyć właściwą strukturę gleby.Są różne gatunki i odmiany magnolii,( może sąsiedzi maja inne?), niektóre bardziej wymagające np. soulangeana 'Rustica Rubra'.Stosunkowo mniej wymagająca jest gwiaździsta i jej mieszańce np. 'Susan' i 'Betty'.Czasem drzewko potrzebuje całego sezonu za aklimatyzację i dopiero w przyszłym roku da się właściwie ocenić sytuację.
Awatar użytkownika
MalSta
50p
50p
Posty: 56
Od: 12 wrz 2010, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Magnolia - nie przyjęła się??

Post »

DROGA SELLI
CZTAJĄC POSTY ZORIENTOWAŁAM SIĘ ŻE ZNASZ SIĘ NA tych roślinach .MAM PYTANIE.
Wyciełam dwa ogromne orzechy laskowe i mam mnóstwo miejsca. Z dwóch stron osłonięte od wiatru , słońce tam będzie świecić od około 14 do wieczora . Niestety glebę mam kiepską - piaski ale gdybym ją wzmocniła i lekko zakwasiła - to bardzo proszę o radę jaki to ma być gat. magnolii poprze zakwaszenie . jeszcze jedno obie ściany mają biały kolor więc dobrze by było gdy kwiaty rośliny były widoczne.
Bardzo proszę o pomoc czy posadzenie magnoli to dobry pomysł jeśli tak jaką??????????????
Z góry bardzo........dziękuje z pozdrowieniami Gosia :)
aha gat. krzewiasty , drzewo to nie
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - nie przyjęła się??

Post »

Jeśli chcesz magnolię to obojętnie jaki gatunek i odmianę, byle nie o białych kwiatach, bo te (zresztą inne też) ładnie wyglądają na tle zieleni iglastej, a nie ścianie budynku.
Zrobisz jak zechcesz ,ale ja uważam, że lepiej posadzić inne niewielkie drzewa/krzewy ozdobne prawie cały sezon jak np. klony, lub coś z iglastych.Magnolia poza okresem kwitnienia niczym nie zdobi, liście ma nieciekawe.Moim zdaniem to już leszczyna purpurowa jest ciekawsza.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam,

Moja magnolia zrzuciła liście i wypuściła zaraz na koncach pędów takie miękkie - jakby - młode zawiązki listków. Duże są trochę jak na zawiązki - ok. 1 cm. i trochę za miękkie. Nie znam się na magnoliach, i nie wiem czy tej mojej pory roku się pomyliły, czy tak ma być ? :)
Obrazek
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia Ricki

Post »

Tak ma być :)
To pąk kwiatowy.
Awatar użytkownika
senogrodnika
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 maja 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Magnolia Ricki

Post »

Dokładnie tak. Właśnie z takich dużych pąków w przyszłym roku na wiosnę będą kwiatki. Magnolie tak mają, zawiązują pąki latem a kwitną wiosną roku następnego
annaha
100p
100p
Posty: 102
Od: 18 paź 2010, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Magnolia Ricki

Post »

Ja mam taką sama sytuację wczoraj zauważyłam 4 pąki kwiatowe ( jak na obrazku powyżej|) u mojej magnolii,którą mam 6 lat i która nigdy nie kwitła. Proszę mi powiedzieć czy mam ją jakoś zabezpieczyć na zimę, ponieważ u nas zimy ostre i wietrzne.
Awatar użytkownika
senogrodnika
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 maja 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Magnolia Ricki

Post »

Skoro masz już ją 6 lat to nie powinno jej nic zaszkodzić. Ja mam 8 lat w gruncie nigdy nie okrywana, i żadnego problemu, kwitnie co roku. A wieje u mnie strasznie, bo osłona jedynie od północy a dokoła pola, jedynie region nieco cieplejszy.
annaha
100p
100p
Posty: 102
Od: 18 paź 2010, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Magnolia Ricki

Post »

W tym problem że u mnie jeszcze nie kwitła i nie wiem dlaczego, może zima jej nie służy
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Magnolia Ricki

Post »

Jeśli nie zawiązała pączków w roku poprzedzającym kwitnienie to zima tu nie winna :wink: Możliwe, że jest to magnolia z nasion - wówczas późno wchodzi w kwitnienie ( po kilku latach).
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”