Faza różana

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tabaaza
100p
100p
Posty: 179
Od: 31 lip 2009, o 22:07

Re: Faza różana

Post »

Hejka! :)
Nie, moja Louse to twarda zawodniczka jeśli chodzi o grzybiarstwo. Niestety mszyce napadają na nią bez opamiętania! :evil: Teraz dalej czerwońce. Mam na temat starszych czerwonych odmian Austina nienajlepsze zdanie. Swego czasu Walentyna pisała o rozczarowaniu Othello, mnie nie uszczęśliwił w stopniu należytym Fisherman's Friend. Żywotne miało być, dobrze kwitące i w ogóle a wyszło średnio. Żywotne jest, kwitnie tak sobie, szału nie ma. :? Ot, sympatyczne jak Sympathie. Mam lekkiego boja bo postanowiłam zakupić Munstead Wood, najciemniejszą z czerwonych austinowych nowszych odmian i teraz zastanawiam się czy aby zakupowa decyzja była tą właściwą ( prawie zawsze tak mam jak się zdecyduje na jakiś zakup :? ) W razie braku satysfakcji hodowlanej poczytacie sobie moje narzekania. :wink: :lol:

Fisherman's Friend

Obrazek

Obrazek

Shakespeare

Obrazek

Rose de Rehts - co prawda wcale nieczerwona tylko malinowa ale zrobi mi ładne przejście do takiego okrutnika kolorystycznego jakim jest Exelca

Obrazek

Exelca

Obrazek

Pozdrówka
K. ;:214
Awatar użytkownika
Tabaaza
100p
100p
Posty: 179
Od: 31 lip 2009, o 22:07

Re: Faza różana

Post »

Hejka! :)
Cóż, jak chodzi o zdjęcia to znam dużo lepiej ode mnie fotkujących ( niektórych to nawet osobiście znam :wink: :lol: ). Co do opowieści to są to raczej baaardzo amatorskie spostrzeżenia różane. Swoje zaangażowanie w hodowlę róż oceniłabym na 4-. Dopiero w zeszłym roku ( 2011 :lol: ) postanowiłam poważniej podejść do tematu. Teraz o Winchester Cathedral. To nie jest róża zła, to jest róża nie w pełni satysfakcjonująca ( przynajmniej mnie ). Jej siostra Mary Rose jest przynajmniej dwa razy tak żywotna jak ten bladzioch. Kwitnienie pierwsze całkiem, całkiem lecz bez olśnień ( a Mary w tym czasie obsypana kwiatami prawie jak historyczne ), później dłuuuuuga przerwa na zastanowienie ( Mary nadal daje czadu, może nie tak obficie kwitnie ale zawsze coś tam na niej jest ), jesienią w końcu postanowienie o wyprodukowaniu kwiatów :? . Jak mamy szczęście i jesień ciepława to kwiaty niezłe ale jak chłodek i dżdż to mamy wyrób kwiatopodobny. :| Ot i cała Winchester Cathedral. Jakoś zraziłam się do czysto białych austinek, wolę sadzić białe historyczne.
Pozdrówka
K.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Faza różana

Post »

To są argumenty ;:224
Ale wiesz.... nie ma to jak przekonać się we własnym ogrodzie :?
Tylko czy warta jest zmarnowanego sezonu? Czy lepiej przesadzić w ustronne miejsce, a w jej reprezentacyjną miejscówkę jakiegoś solidnego, białego climbera?
Awatar użytkownika
Tabaaza
100p
100p
Posty: 179
Od: 31 lip 2009, o 22:07

Re: Faza różana

Post »

Hejka! :)
Ujmę to tak - nie nazwałabym Winchester Cathedral różą reprezentacyjną. :wink: :lol:
Pozdrówka ;:214
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Faza różana

Post »

I o to mi chodziło, znaczy banicja :;230
Ruszam w poszukiwaniu zastępstwa, masz może jakieś białe sugestie :D
Awatar użytkownika
Tabaaza
100p
100p
Posty: 179
Od: 31 lip 2009, o 22:07

Re: Faza różana

Post »

Hejka! :)
Moje białe marzenia nie są z tych wiecznie kwitnących, więc raczej też mało reprezentacyjne. No i lubię białe róże które pokazują pylinki a nie wiem czy one by Ci sie spodobały. Czy reprezentacyjna musi być koniecznie czysto biała?
Pozdrówka
K. ;:214
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Faza różana

Post »

Jako towarzystwo do bordowych, więc wolałabym duży kontrast raczej niż jakiegoś jasnego majtkowca :lol:
Awatar użytkownika
Tabaaza
100p
100p
Posty: 179
Od: 31 lip 2009, o 22:07

Re: Faza różana

Post »

Hejka! :)
No i zagadnienie zrobiło się bardziej skomplikowane. :shock: A co tam rośnie wokół? Są jakieś bylinki, krzewinki czy tylko czysta różaneczność?
pozdrówka
K. ;:214
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Faza różana

Post »

Póki co różyczki głównie i cebule ;:108 To zupełnie nowa, jesienna rabatka. Na skraju jeszcze jeżówki ;:108 i dwa clemki.
A z różyczek ... czy wspomnę wszystkie ;:224
Shakespeare 200, LD Braitwaite, Munstead Wood, Heidi Klum, Falstaff i That's Jazz w okolicy ;:224
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Faza różana

Post »

Wtrącę się jeśli chodzi o Winchester to dużo zależy od sadzonki. Moja na ten przykład jest kiepska ale u mojej koleżanki z forum to jest prawdziwy krzew podobny do Mary Rose - widziałam duży - tak około 120 cm z olbrzymią ilościom kwiatów, dosłownie obsypany kwiatami. Może Twojej coś przeszkadza?
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Faza różana

Post »

Dziękuję Gosiu ;:196 za podtrzymanie na duchu :D
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Faza różana

Post »

Witaj , najlepszego w Nowym Roku Ci życzę. Czytam, oglądam, a dziś się wpisuję. Nadajesz na tych samych falach co ja.
Kupuję, sprawdzam, mam własne zdanie i robię szybko porządek na rabatach różanych. Tak trzymaj, lubię ludzi konkretnych.
Winchester Cathedral też miałam, i to co napisałaś jest doskonale oddane o tej róży. Dodałabym jeszcze, że na kwiaty nie zdążałam sie napatrzeć, a one już leżały na ziemi. U mnie nastąpiła banicja po pierwszym sezonie. :;230

Ja z angielek, szarpnęłam się na Lady of Megginch, bardzo ciemny róż aż bordowa, też jestem ciekawa co to będzie w realu.
Pokazuj te swoje piękności. ;:65 ;:65 czytam i podziwiam. ;:138
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Faza różana

Post »

Witaj :wit
Pam sie przestraszyla, bo Twoje:
Moim zdaniem jedna z najbardziej przereklamowanych róż Austina - Winchester Cathedral
nie tak dawno tez wypowiedzialam :twisted:
Nie powiedzialam tego w kontekscie ze rozyca jest zla-brzydka czy bee, tylko wlasnie tak jak Ty - ze po prostu roza jak roza, nic szczegolnego ... ale ze ja lubie biale, to u mnie ma miejsce. Moze nie reprezentacyjne ale jako wypelniacz przy koncu ogrodka :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”