Ukorzenianie pędów pół i zdrewniałych (drzew)

Drzewa owocowe
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzonki zdrewniałe

Post »

Sadź już teraz.
Niki33
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 19 maja 2019, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jak wyhodować czereśnię z gałązki?

Post »

Ja odciąłem wierzchołkowy odcinek rocznego przyrostu czereśni, oczywiście zachowując pąki. Obciąłem dolną część pod kątem 45 stopni i dałem do wilgotnego piasku bez ukorzeniacza i do ciepłego pokoju. Obecnie przy kontroli da się zauważyć kalus w dolnej części potencjalnej sadzonki więc może się uda. Zobaczymy.
Obrazek

Obrazek
ciembor
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 sty 2016, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ukorzenianie pędu drzewa

Post »

I co, udało się? Mój wujek ma dużą, starą czereśnię i twierdzi, że "takich to już nie ma nigdzie". Z pestek zmutuje, przy zaszczepieniu podkładki nie będzie "taka", bo różne podkładki mają różny wzrost. Dlatego jedyne co mi przychodzi do głowy, żeby mieć "taką", to ukorzenienie zrazu.
Ziober
50p
50p
Posty: 63
Od: 29 sie 2019, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ukorzenianie sadzonek - pytanie

Post »

Cześć,

nie znalazłem nigdzie sekcji dotyczącej rozmnażania roślin - jeśli coś przegapiłem to proszę o wyrozumiałość i wskazówki :)

Moje pytanie dotyczy ukorzeniania sadzonek zdrewniałych i półzdrewniałych. Obejrzałem na youtube filmik dotyczący ukorzeniania sadzonek i wynika z niego, że do ukorzenienia sadzonka potrzebuje m.in. tlenu w procesie tworzenia kalusa.

A co z sadzonkami które ukorzeniamy w wodzie?

Wynika z tego, że sadzonek zdrewniałych/półzdrewniałych nie da się ukorzenić w wodzie? Dobrze to rozumiem? Czy może inaczej, tworzenie kalusa nie jest warunkiem do wypuszczenia korzeni?

Bo mi takie sadzonki wypuszczają w wodzie czasem korzenie. Jestem ciekawy jak to działa po prostu, poniżej link do filmu o którym mowa.

https://www.youtube.com/watch?v=8UBOMh5 ... Wf&index=5
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21843
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ukorzenianie sadzonek - pytanie

Post »

Ukorzenianie czego?

Poczytaj tutaj
Ukorzenianie z liścia viewtopic.php?f=19&t=94438
Ukorzenianie jabłoni viewtopic.php?f=34&t=83677
Ukorzenianie w keramzycie viewtopic.php?f=19&t=81216
Ukorzenianie w wodzie viewtopic.php?f=7&t=18512
Ukorzenianie iglaków krok po kroku viewtopic.php?f=7&t=45645
Podkładki wegetatywne - samodzielnie viewtopic.php?f=34&t=64352
i wiele ,wiele innych tematów znajdziesz korzystając z naszej wyszukiwarki.
Zapraszam więc do zapoznania się z naszym regulaminem i kontynuowania tematu w jednym z istniejącycch już watków

Wyszukiwarka
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
bendkos
200p
200p
Posty: 330
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Ukorzenianie pędu drzewa

Post »

ciembor pisze:I co, udało się? Mój wujek ma dużą, starą czereśnię i twierdzi, że "takich to już nie ma nigdzie". Z pestek zmutuje, przy zaszczepieniu podkładki nie będzie "taka", bo różne podkładki mają różny wzrost. Dlatego jedyne co mi przychodzi do głowy, żeby mieć "taką", to ukorzenienie zrazu.
Witam a skąd pewność, że czereśnia wujka nie jest szczepiona? Nawet jak ty ukorzenisz to nieszczepiona na własnych korzeniach może jeszcze inaczej rosnąć niż ta wujkowa. Aby była identyczna to pewnie byś musiał mieć odrost podkładki tej czereśni i na niej zaszczepić jej zrazy.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”