Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
KiniaSG
100p
100p
Posty: 171
Od: 5 lut 2011, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Post »

Mam tunel oczywiście.
Stawiałam go w tym roku z myślą o pomidorach i papryce, ale pogoda była taka że strach było o wszystkie rozsady, których część była już kilka dni w tunelu ale nie wkopana do ziemi tylko w doniczkach.
Teraz pogoda lepsza to będę wysadzać.
Pozdrawiam.
Kinia.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=43949" onclick="window.open(this.href);return false;
sebapila
200p
200p
Posty: 318
Od: 14 lut 2011, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła,wlkp

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Post »

mam pytanko właśnie co do papryki:zależy mi na siewkach koziego rogu,a ze względu na niewłaściwe podłoże mają dopiero po dwa,cztery liście właściwe.czy jeśli je wsadzę na miejsce stałe do tunelu,to zdążą zaowocować w sensownym terminie?czy warto na nie poświęcić miejsce,czy lepiej kupić jakieś inne wyrośnięte sadzonki ?kurcze,zależy mi na tych kozich rogach bardzo :roll:
Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła, wszyscy byliby wegetarianami
Kasencja

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Post »

sebapila pisze:mam pytanko właśnie co do papryki:zależy mi na siewkach koziego rogu,a ze względu na niewłaściwe podłoże mają dopiero po dwa,cztery liście właściwe.czy jeśli je wsadzę na miejsce stałe do tunelu,to zdążą zaowocować w sensownym terminie?czy warto na nie poświęcić miejsce,czy lepiej kupić jakieś inne wyrośnięte sadzonki ?kurcze,zależy mi na tych kozich rogach bardzo :roll:
No to może nie wszystkie, ale parę sztuk wysadź do tunelu? Jeżeli Ci na nich zależy, to spróbuj. Ja przynajmniej bym tak zrobiła :) .
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Post »

Ja też mam kłopoty z papryką kozie rogi, wszystko przez podłoże, nie wiem czy mi zdąży zaowocować w tym roku bo taka miernota, że głowa boli.
sebapila
200p
200p
Posty: 318
Od: 14 lut 2011, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła,wlkp

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Post »

Wszystkie miały iść do tunelu,właściwie już tam stoją(na razie w doniczkach).Tak mi na nich zależy,że dziś 12sztuk tam na stałe wyląduje,nawet gdyby miały owocować w listopadzie :evil:
Gdyby rzeźnie miały ściany ze szkła, wszyscy byliby wegetarianami
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2346
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zdjęcia siewek i rozsad - sezon 2011(cz.2)

Post »

Mnie pierwsza partia Kozich rogów nie wzeszła. Potem dorwałam nasionka w sklepie tej samej odmiany . Chcę posadzić ją do gruntu bo w tunelu miejsca brak. Tej nocy było u mnie na zewnątrz 2,4*C. Więc i tak w gruncie jeszcze na nią za zimno. Ale żeby przynajmniej rosła a ta stoi i nic. :?

Ach, teraz się zorientowałam , że ja mam paprykę Bycze Rogi a nie Kozie rogi 8-) za pomyłkę przepraszam. To jednak różnica :lol:


Temat jest kontynuowany w kolejnych wątkach pt. Czy wysiewacie już nasionka warzyw?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”