Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

Dziękuję Darku ;:196 Czasem potrzeba męskiego, praktycznego spojrzenia.
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

A ja jestem za doszczelnieniem okien. Nie mówię, że całą framugę trzeba doszczelnić, wystarczy tuż przy parapecie..

Ja położyłam tylko cieńką sklejkę i...straciłam 3 maleństwa w jednym z pojemników, ktory najbliżej stał owej "szpary". Muszę sobie kawałek styropianu na najzimniejsze noce < zwłaszcza wietrzne> przywieźć z działki :)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

Myślę, że warto spróbować styropian - ja mam przerobiony ten projekt od lat.

Wystarczy ręką dotykać płaszczyznę styropianu i każdego innego.Wyczuje się ciepło i...o to chodzi .

Pcv jak i wszystkie inne materiały są zimniejsze.Mam nowe parapety z PCV i owszem są ciepłe ale ..latem.
Z natury technicznej tak mają materiały w swej charakterystyce , a nie z poglądu takiego czy innego na sprawę.
Dodatkowo takie ruchome podkładki na parapet nie stanowią problemu z usunięciem ,na okres gdy są niepotrzebne.
I są wielokrotnego użycia na następne sezony po wymyciu i dezynfekcji.

System pcv+ styropian z Alu stosowałam również pod akwarium/z podgrzewaną wodą/.
Stabilność akwa.. gwarantowała użyteczność rozwiązania.
Natomiast zastosowanie cienkiego styr./Alu powoduje przy ruchu doniczek szybkie niszczenie.
Przeznaczenie tego materiału--->: jako folia zagrzejnikowa. Stosowania na podkładki nie przewidziano :P .

Jestem chemikiem.Staram się podpowiadać racjonalnie i najkorzystniej od strony technicznej..
Po tych przeszło 20 latach swojej przygody zawodowej i amatorskiej ze storczykami, tak po prostu
mam różne doświadczenia i je wskazuję.

Podpowiedzi w poradach są tylko wskazaniem ;użytkownik i tak :P sam zdecyduje co zastosować.
Jest wybór i to najwazniejsze.

powodzenia JOVANKA
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

Justus też pomyślałam o dodatkowym uszczelnieniu okna :) Taśma powinna wystarczyć?

Jovanka jestem Ci wdzięczna za rady, bo są dla mnie na wagę złota. Im więcej, tym lepiej, bo można wybrać i dopasować do swoich potrzeb. I tak, ze względów estetycznych założę parapet pcv, bo jak mężowi powiedziałam o styropianie na parapecie... a on na wszelkie moje pomysły podobnie reaguje, tzn. najpierw wielkie oczy a potem kiwa z politowaniem głową :wink: Zresztą mi też wizja parapetu pokrytego styropianem, nawet ładnie dociętym i obklejonym nie do końca mi się widzi, choć uważam ten sposób izolacji za lepszy niż pcv. Pod akwarium zakładałam styropian, ale go ładnie obkleiłam czarną taśmą pod kolor szafki, więc estetycznie wygląda.
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
darek p
500p
500p
Posty: 527
Od: 11 lip 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie ok. Wieruszowa

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

Jovanka pisze:Natomiast zastosowanie cienkiego styr./Alu powoduje przy ruchu doniczek szybkie niszczenie.
Przeznaczenie tego materiału--->: jako folia zagrzejnikowa. Stosowania na podkładki nie przewidziano :P .
Ja myślałem o daniu styropianu między parapety aby od izolować je od siebie.
moje storczyki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=38721" onclick="window.open(this.href);return false;
kojuna
50p
50p
Posty: 62
Od: 28 lis 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

A może wytnij ze styropianu grubości 2 cm, estetyczne podkładki pod doniczki.
Serdecznie pozdrawiam Iwona
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

Agnieszko ,
ja nie kleję podkładek do parapetu.Jedynie przyklejam od strony okna pasek stanowiący "odbojnice" dla zimna .Tak aby był w pozycji pionowej zakrywając nadmuch ze szczeliny ramy okiennej..
Podkładki leżą swobodnie na parapecie, nie są widoczne-mam parapet prawie biały i okna też.
Istnieją również kolorem pokryte formatki styr.np. kasetony na drzwi.
Przycinam do szerokości parapetu a długość dowolna ;jak pasuje. Nawet można robić same podkładki pod kazdą doniczkę.
To plus takiego materiału , ze wszystko można z niego zrobić.
Te kasetonowe formatki handlowe mają drugi plus .Powierzchnia jest gładka, estetyczna i nadaje się do wycierania na mokro..
O poczuciu piękna nie dyskutuję ;mimo mojego wyczucia na sprawy piękna takie akcesoria nie przeszkadzają.A jeżeli mają pomóc roślinom, to już i tak reszta się nie liczy.
Rozwiązanie o którym mówimy, jest tylko ratunkowym -w sumie na... krótki czas/do marca/


pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Parapet parapetowi nierówny, czyli ... mowa o temperaturze

Post »

Styropian położyłam sobie na parapety jak tylko nastały chłody i poczułam, że z okien ciągnie. Jakoś tak intuicyjnie mi wyszło, długo się nie wahałam. Parapety mam wprawdzie drewniane, ale okna stare i średnio szczelne - zakryłam szpary okienne u dołu. Akurat byłam w posiadaniu sporej ilości. Na razie działa, nawet w silne mrozy nie zauważyłam, żeby coś złego działo mi się z roślinami, izolacja jest wyraźnie wyczuwalna. Okna mam białe, a doniczki stoją gęsto, więc tak naprawdę nic prawie nie widać z mojego "optykania", nawet nic nie przymocowywałam, tylko wsunęłam 10-cm paski między doniczki a okno. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”