Ścieżka w ogrodzie, w warzywniku - budowa,utrzymanie itp

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak to nie a gdybyś wykonała taką ścieżkę z wapieni wciskanych w beton a ja bym ją zeszlifował, wypolerował i doprowadził do takiego stanu jak na zdjęciach a potem zaimpregnował przed deszczem i naturą to nie ładnie by ścieżka wyglądała?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ścieżka wyglądałaby bardzo ładnie, a Ty byś wyglądał jeszcze ładniej - w gipsie na nogach i na rękach, i na głowie, i na ... no cały w gipsie, jak mumia, bo śliskie to musi być straaasznie, szczególnie po lekkim deszczu. Ale można się w tym lustrze przeglądać (jeśli lubisz oglądać się w gipsie :P :P :P )
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ha ha ha a wiesz co jest coś takiego jak nakładana po impregnacji powłoka antypoślizgowa, świeci się tak samo a chodzi się jak po suchym betonie powierzchnia staje się przyczepna. Niestety nie jest to tania rzecz bo taki szlif kosztuje 120 - 200 zł za metr ale za to ma gwarancję 15 lat na zniszczenie przez naturę.
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

A ;:11 może wysyp scieżkę grubą korą Będzie tanio , ładnie i sucho. Wysypac trzeba na ok. 4cm grubo, nie grabic , nie mieszac z ziemią, po prostu równomiernie rozłożyc.
moje roślinki moja radośc
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A może ścieszka z otoczaków? Tak jak kiedyś były wykładane podwórka. :)
Bardzo ładnie to wygląda. Otoczaki nie są duże można je zbierać ..po trochu... Tylko kamienie trzeba dosyć równo układać. :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
ica
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 kwie 2007, o 10:15
Lokalizacja: sanok

Re: Tania ścieżka w ogrodzie?

Post »

może ktoś mi doradzi, jak zrobić TANIO niebrzydką ścieżkę na bardzo gliniastym podłożu. Właśnie dziś wlazłam po raz kolejny w gliniastą kałużę i MAM DOŚĆ

...hej to nie tak szybko pójdzie jak Przemo niejaki pisze - jak nie utwardzisz gruntu nic z wylewki nie będzie! utwardzanie kosztowne i samemu raczej trudno (zwłaszcza babie) ale proponuję zwyczajnie w miejsce ścieżki wsypać trochę kamienia (kupionego klińca albo żwirku - nie jest drogi) kamień ten sam naturalnie się uleży i zmiesza z grząskim gruntem.

jest jeszcze inny sposób- połóż kawałki potłuczonych starych płyt chodnikowych (znajdziesz, bo wszyscy na kostkę wymieniają) i obsadź dobrą trawą lub czymś zadarniającym- będzie z głowy! jak tylko położysz cokolwiek- po deszczu będzie chlupać w błocie:)
ica
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tania ścieżka w ogrodzie?

Post »

...hej to nie tak szybko pójdzie jak Przemo niejaki pisze - jak nie utwardzisz gruntu nic z wylewki nie będzie! utwardzanie kosztowne i samemu raczej trudno (zwłaszcza babie) ale proponuję zwyczajnie w miejsce ścieżki wsypać trochę kamienia (kupionego klińca albo żwirku - nie jest drogi) kamień ten sam naturalnie się uleży i zmiesza z grząskim gruntem.
Nie bardzo wiem co to sie tyczy moich wcześniejszych postów, jeśli chodzi o moje wypowiedzi co do wylania betonu i zatopienia w nim jakiegokolwiek kamienia a potem szlifu jego, to pewnie że trzeba robić pod wylewkę jakiś podkład ale uważałem to za oczywiste dlatego o tym nie pisałem.
julka1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 maja 2007, o 11:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Pytanie do Przema:
te wlewki betonowe mają być tańsze od kostki? tak pisałeś w temacie tarasu. W takim razie ile kosztuje m kw, na już istniejącym podłożu?
Jola
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

witaj!ja zrobiłam scieżkę na mojej gliniastej ziemi z drobnych kamyczków, gris lub grys sie nazywaja. Worek 15kg to koszt 9zł. Ja na sciezkę prawie 7m i 40cm szeroką zuzyłam 5worków. Wyglada slicznie i jest praktyczne
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

A nie mogłabyś wkleić zdjęcia?
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

jasne, jak tylko zrobię-postaram sie we wtorek pozdrawiam
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Jestem w trakcie tworzenia ogrodu i zeby zaoszczędzić na ścieżki użyję otoczaków, wykopię ścieżkę na jakieś 15-20 cm, położę agrowłókninę, aby nie rosły chwasty, posypię żwiru może wymieszam z cementem i na to otoczaki, po brzegach większe żeby ścieżka się nie rozchodziła
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

A może po prostu taka ścieżka , ze zwyłych płytek chodnikowych wkopanych do wysokości trawy, nie ma problemu z koszeniem. Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”