co uprawiać w szklarni ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co uprawiać w szklarni ?

Post »

Pawel199 pisze:Ja to w sumie mam trochę tej szklarni także to bym też zmieścił, a dokladniej o jaką roślinkę Ci chodzi ? Oraz jakie koszty tego by były? a jakie przychody? Teraz to muszę wyczyścić szklarnie i połatać te szyby, ale za rok to już myślę coś posadzić
Nie wiem czy to do mnie pytanie ale np. truskawki teraz mają cenę 9 zł. za kg.Z wiosny ceny też chodziły wysokie, po 10zł. za kg.Truskawka to łatwa uprawa, myślę, że w tunelach nie powinny łapać tak chorób grzybowych bo to największa bolączka w uprawie.
Na uprawie winorośli trzeba się znać, tu potrzeba trochę znajomości fizjologii rośliny.Pisano na forum winoroślarskim, że aby była opłacalna to cena za 1kg winogron powinna wynieść 10zł.To możesz porównać z obecnymi cenami w hipermarkecie.

Sadzą również maliny w tunelach.Ale nic mi nie wiadomo jak to bliżej wygląda.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: co uprawiać w szklarni ?

Post »

a może nawet rzodkiewka była by opłacalna na samym początku i nasiona nie drogie , a po miesiącu już gotówka.I tak kilka razy w roku na przemian z sałatą
Pawel199
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 1 lip 2010, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jarosław

Re: co uprawiać w szklarni ?

Post »

To trochę przyjąłem rzeczywistych faktów do wiadomości. Więc w tunelach to truskawka jest najbardziej realnym rozwiązaniem. Myślałem o sadzeniu pomidorów czy ogórków w tej porze roku aby szklarni nie ogrzewać bo to na dzień dzisiejszy jest niemożliwe, szczególnie dobijająca cena węgla 600 zł tona i potrzeba by było ze 100... Mija się z celem.
Awatar użytkownika
demeter
100p
100p
Posty: 162
Od: 19 cze 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: co uprawiać w szklarni ?

Post »

Sam mam 5 tuneli i Ci powiem ze są z tego pieniadze,ale niestety nie takie by można było utrzymać całą rodzinę przez rok
dodatkowo uprawiam warzywa na polu,mam 3 ha sadu i maliny i też nie ma rewelacji.
jedyne co mozesz być pewny to że trzeba się napracować
jeśli ta szklarnia ma być dodatkowym dochodem do innego zajecia to będziesz zadowolony, a jeśli bedziesz chciał wyżyć z tej jednej szklarni to się zawiedziesz.
pzdr. i życzę sukcesów w uprawie
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co uprawiać w szklarni ?

Post »

Pawel199, widziałam że uprawiają ludzie też chryzantemy doniczkowe z terminem na 1. XI. ale tu trzeba samemu potem to handlować.Właściwie te rośliny trzymają w doniczkach w otwartym terenie a w odpowiednim czasie przenoszą do tuneli.Ja tam nic pewnego Ci nie chcę proponować ale sam możesz zorientować się co dla Ciebie byłoby odpowiedniejsze.Nie chciałabym żebyś potem na mnie narzekał. Te uprawy chryzantem to nie jedyne żródło utrzymania ale dodatkowe.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co uprawiać w szklarni ?

Post »

No tu już trzeba się liczyć z ogrzewaniem. Jakoś tak ostatnio, że trafia się parę nocy końcem X z mocnym mrozem. Więc to szczelne być musi. Zbyt- jak nie sprzedasz- wywalisz. A i wbrew pozorom trochę wiedzy, aby wyszły na termin i ładne (usuwanie pąków, skarlanie) mieć trzeba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”