Problem z Rhododendronem Edelweis

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Iburg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 maja 2010, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

W tym roku pięknie mi zakwitł. Bałam się że zmarznie w zimie, jednak przetrwał chociaż sporo roślin m mi w tym roku padło. Ma kilka liści z brązowymi końcami ale to podobno oznaka przemarznięcia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

Bardzo ładnie wygląda. Pięknie.
Podobają mi się rododendrony z kutnerem. Niestety nie mam żadnego :roll:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

Miałem podobny problem, co Ty z moim rózanecznikiem St.Michel:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=43&t=24292

Wygląda na to, że nasze różaneczniki mają wspólnego przodka, bo mają bardzo podobny kształt liści, łącznie z tymi na biało omszonymi młodymi przyrostami.
Opisany przez Ciebie problem miałem w 2009, jednak nie stosowałem żadnej chemii, w tym roku wszystko jest w porządku, liście nie są zdeformowane. Niestety, o ile w 2010 różanecznik zakwitł z 4 kwiatostanów, to w tym roku znowu nic, nie zawiązał żadnych pąków kwiatowych (jako jedyny w kolekcji)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

Jurek może Twój nie kwitnie bo ma za mało słońca?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

Słońca ma faktycznie mało, inne posadzone są w pobliżu, jednak być może mają lepszą lokalizację.
O tym nie pomyślałem, dziękuję za ten trop ;)
Iburg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 maja 2010, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

Ja tez nie stosowałam w zeszłym roku żadnej chemii. W zeszłym roku miał tylko 1 kwiat i same pąki przyrostowe. Wcześniejsze lata kwitł bardzo obficie. Na latem i na jesieni podsypałam sporo nawozu dla rhododendronów i dałam trochę końskiego obornika. Na wiosnę znowu dałam odzywkę i nawóz granulowany. Tak sobie myślę że albo miał jakieś braki w nawożeniu, i to spowodowało brak pąków kwiatowych, oraz były te zniekształcone liście, albo kwitnie co drugi rok tak obficie.
Na zimę przykrywam go agrowłókniną więc tych zmarzniętych końcówek na lisciach mam mało kilka sztuk.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Problem z Rhododendronem Edelweis

Post »

latem i na jesieni podsypałam sporo nawozu dla rhododendronów i dałam trochę końskiego obornika. Na wiosnę znowu dałam odzywkę i nawóz granulowany. Tak sobie myślę że albo miał jakieś braki w nawożeniu, i to spowodowało brak pąków kwiatowych
Za dużo azotu i o niewłaściwej porze. Prawdopodobnie to było przyczyną braku zawiązania sie pąków kwiatowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”