Ogród Ali -> alana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

ewab123 pisze:Widzę Alu, że parapety pełne. Zauważyłam, ze stawiasz folię alum. od wewnątrz pokoju. Czy ona ma odbić światlo, czy dać ciepło? Może moje pytanie jest śmieszne, ale ja nigdy tego nie robię i chcę się dowiedzieć.
Ewo, jakie śmieszne pytanie, no co ty, kto pyta nie błądzi ;) Osłoniłam przeciwległą do okna stronę półki z paletami, gdyż w ten sposób rośliny są lepiej doświetlone, światło fantastycznie odbija się od tego sreberka i jest jaśniej, bo najgorsze, że ten parapet ma wystawę wschodnią :?

Moniko, ja jedne irysy bródkowe już kilka razy przesadzałam, bo kiepsko mi kwitną, i nigdy nie wiem, czy za głęboko, czy może za płytko ;) A co najdziwniejsze kupione młode kłącza zakwitły bez problemu, za to stare działkowe strajkują!
chatte pisze:Alu, nie podoba Ci się "Daliowa Panienka" :( Tak ładnie brzmi ;)
Izo, "daliowa" to pięknie, tylko ta "panienka" jakoś niezbyt mi odpowiada ;) nieprzyjemnie mi się kojarzy ;)
Grzegorz B pisze:Aż mnie dreszcze przeszły na widok śniegu, człowiek odwykł od takich widoków

Ja tak szybko od takich widoków nie odwyknę ;) :(

Moi drodzy, u Was po śniegu ani widu, a u mnie niestety dalej się utrzymuje, słońca nie widać, deszczu nawet, żeby to zmyć, jak na złośc jakiś słaby śnieg jeszcze pada :(
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ale Ci krety odwaliły krecią robotę...u mnie jest to samo, tylko ziemia jakby mniej czarna :roll: :lol:
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Judi, najgorsze, że na nowo założonym trawniku :roll:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nie oglądałaś dobranocki z Makową Panienką? Mnie się to właśnie tak kojarzy :D Ale dobrze, może być
Daliowa Królewna :lol: I nie strasz już proszę, zimnem! Zaklinaj słońce!
A krety zostaw, najedzą się, to same odejda ;)
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Nie oglądałam takiej dobranocki :( Jedno słowo, a tak rózne skojarzenia ;) A krety chyba jeszcze śpią, bo ziemia nazbyt zamarznięta żeby bunować, ja z nimi walczę jedynie kłócąc się, stosuję niezwykle ekologiczne metody, ale mało skuteczne :D
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję Alu za tę informację. Będę teraz tak robiła.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

[quote="alana"]
Wiolu, ja już od kilku lat mam papaver-manię ;) Widziałam te pełne we florexpolu, tylko za drogie niestety :?

Drogie, drogie, ale ja i tak zamówiłam chyba 3 odmiany :oops: Raz się żyje :P
Krecika nie zazdraszczam. Sama wojuję z jednym od ubiegłego lata a ten skubaniec nie odpuszcza. Niczego się nie boi. Wiem jak może to stworzenie uprzykrzyć życie :evil:

Produkcja idzie Ci wspaniale. Już masz spore siewki. Ja dopiero posiałam w czwartek pomidorki, powojnika i paprykę. Jakoś wszystko z opóźnieniem w tym roku i w ogrodzie i w domu ...
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Wiolu, niestety przeze mnie musi niekiedy przemawiac zdrowy rozsądek :;230 . Na naszych działkach uwielbiają kraść kwitnące rośliny, jak i owoce i warzywa. Czasami wolę się wstrzymać z zakupem pewnych droższych roślin. Którejś wiosny miałam pierwszy raz trzy komplety tulipanów, tak pięknie wypuścił pąki, nie mogłam się doczekać ich kwitnienia, aż tu któregoś dnia przychodzę na działkę obejrzeć te piękności, a tu wszystko ścięte aż do ziemi, zostały jedynie niektóre listki i jeden maluteńki pąk kwiatowy. Myślałam, że pójdę gdzieś w miasto szukać tego złodziejaszka i go pobiję. Rok temu kradli m.in.lilie, pierwiosnka storczykowego (pierwszy kwiat!) mi ścieli. Nie wspominając o kradzieżach rzeczowych zimą, nawet miskę kotów pseudo metalową (ci złomiarze) ukradli :D
A siewki coś padają niektóre :( Szałwie omączone marnieją :( Właśnie dzisiaj wyjęłam z szafki nasiona pomidorów, bo jeszcze zapomnę je wysiać ;)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Alu naprawdę nie zazdroszczę takiego stanu rzeczy.
Człowiek kupuje, sadzi, dba i przyjdzie takie ;:135 i zniszczy :evil:
Mi kiedyś ktoś ukradł sprzed domu! najzwyklejsze lampki solarowe co w tesco po 6 zł można kupić. Taka byłam wściekła, że gdybym wiedziała kto, to bym chyba pobiła.
Rozumiem doskonale dlaczego wolisz nie wydawać pieniążków na drogie rośliny.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

U mnie chyba się poprawiło.
Ale jeszcze parę lat temu też znikało z działki to i owo.
Alu, a Emanuela też nie oglądałaś ? :;230
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aluśka-kradną wszędzie, nawet potrafią z posesji wyciągnąć 1,5 m iglaka nie bacząc na psy, o kwiatach kwitnących typu róże, tulipany czy inne wycinanych w celu ofiarowania z okazji imienin, by solenizant postawił coś mocniejszego-nawet nie ma co wspominać.
Więc co dopiero musi się dziać na niepilnowanych ogrodach działkowych. :roll: Kradną nawet z cmentarzy-trzy razy sadziłam tuje i dałam za wygraną-nie pomagało chlapanie farba emulsyjną! Bukszpany jakoś się nie podobały złodziejom i się ostały :roll: Że tez babciunia świętej pamięci ich nie umiała nastraszyć.... :roll:

Marniejące siewki ratuj opryskiem-najprawdopodobniej to powschodowa zgorzel siewek. W ubiegłym roku straciłam przez to g.... 80 % siewek!!!
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

tulipanka pisze:Mi kiedyś ktoś ukradł sprzed domu! najzwyklejsze lampki solarowe co w tesco po 6 zł można kupić.
Wiolu, to nasi złodzieje byli bardziej perfidni, bo ukradli miskę za niecałe 2 zł :shock: :;230 :;230
Gabriela pisze:Alu, a Emanuela też nie oglądałaś ? :;230
Gabi, jestem niezorientowana w temacie :oops: , proszę o oświecenie :;230
Ja oglądałam m.in. Krecika, Reksia, Smerfy, Baltazara Gąbkę :D :D Jak ja Kolargola nie lubiłam :D

Judi z tymi kradzieżami, to człowieka mogą doprowadzić do furii. Cmentarne kradzieże też są mi znane, u dziadków też jakieś iglaki wykopywali, czy nawet zwykłe jednoroczne, jak bratki.
Przy każdej bramie wejściowej do naszych działek widnieje co prawda tabliczka - Ogród dozorowany przez policję. Ale co z tego, jak nikt nigdy nie widział żadnych patroli, no chyba, że byli w cywilu ;)
Ale słuchajcie, żeby tak bezczelnie spod domu komuś rośliny zrywać, czy lampy, to już w ogóle nie do pomyślenia jak dla mnie....
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

No i jeszcze się bezczelnie psa nie baćObrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”