Byliny wysokie, bardzo efektowne.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

oliwka pisze: Kwiatostany moich trytom nie są szczególnie wysokie, jakieś 80 cm.
ekhm. dla mnie to SZCZEGÓLNIE WYSOKIE. moje mają może ze 30cm? teraz pozostaje pytanie co im nie pasuje!?
Mój Ogródcz. 1 cz. 2
Zapraszam!
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

a tawułki?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8084
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Witajcie!
Malwy żyją często kilka lat, najdłużej pojedyncze, pospolite odmiany ( trzeba jak najszybciej przyciąć po kwitnieniu), pełne i inne b. ozdobne żyją krótko.Ostróżki,( które też uwielbiam) też nie są niestety długowieczne.Polecam wysokie astry, marcinki, są niezniszczalne, lecz trochę ekspansywne.
Pozdrawiam.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

A jak przyciąć te malwy?
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 785
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Malwy są wieloletnie jedynie w drugim roku zakwitają. Jedno co trzeba wiedzieć to to, że najpewniej rosną tradycyjne pojedyncze malwy a także nowa odmiana pojedynczej malwy o czarnych kwiatach. pełne są dośc kapryśne.

jarek
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Janek pisze:
oliwka pisze:Kwiatostany moich trytom nie są szczególnie wysokie, jakieś 80 cm.
ekhm. dla mnie to SZCZEGÓLNIE WYSOKIE. moje mają może ze 30cm? teraz pozostaje pytanie co im nie pasuje!?
Same kwiatostany rzeczywiście nie są dość długie, natomiast łodyga ,na której rosną u mnie ma ok metra.
Dziwię się ,gdy piszecie ,że trytoma się nie "rozłazi"u mnie tak sie rozsiała,że wyrasta nawet na kamiennej scieżce.
wwwiolu pytasz o tawułki- jak im zapewnisz optymalne warunki,to wyrosną do ok 80-100cm.
Są piękne.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

To rozłażenie trytomy jest bardzo uciążliwe, czy można ją pozbierać w kępkę?

Co ważne dla trytomy, żeby dobrze rosła?

Mam jedną tawułkę, ale jest jakaś słaba, taka chuda.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Trytoma naturalnie rośnie w kępie (oczywiście w miarę upływu czasu rozrasta się coraz szerzej) . Jeśli chodzi o ,jak napisałaś ,"pozbieranie w kępkę" to moim zdaniem jakieś ewentualne podwiązania raczej uroku jej nie dodadzą.Trzeba po prostu przeznaczyć jej więcej miejsca i niech sobie rośnie .
Co zaś tyczy warunków to wybredna raczj nie jest ,ja jakoś szczególnie jej nie dogadzam a sobie daje radę.

Ile lat masz swoją tawułkę?
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Post »

Myślę, że byłabyś zadowolona z rutewki orlikolistnej(Thalictrum aquilegiifolium). Jest łatwa w uprawie i kwitnie niezawodnie. Kwiaty są liliowe lub kremowobiałe. Pozdrawiam. Ania
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

A może rodgersia,sadziec?
Awatar użytkownika
elwirka
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 lut 2009, o 21:23
Lokalizacja: Kraków

Post »

Polecam trawy i rudbekie oraz słoneczniczki trwałe.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Elwira
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Bardzo Wam dziękuję wszystkim za rady, bardzo są pomocne, mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła się pochwalić efektami.
Wszelkie rady są dla mnie bardzo cenne, mam dość eksperymentów.
dwostr pisze:Trytoma naturalnie rośnie w kępie (oczywiście w miarę upływu czasu rozrasta się coraz szerzej) . Jeśli chodzi o ,jak napisałaś ,"pozbieranie w kępkę" to moim zdaniem jakieś ewentualne podwiązania raczej uroku jej nie dodadzą.Trzeba po prostu przeznaczyć jej więcej miejsca i niech sobie rośnie .
Co zaś tyczy warunków to wybredna raczj nie jest ,ja jakoś szczególnie jej nie dogadzam a sobie daje radę.

Ile lat masz swoją tawułkę?
Mojej trytomy nie przykryłam na zimę i chyba sobie nie dała rady, muszę jeszcze spróbować.

Tawułka ma pewnie już ze 4 lata, ale kupiona była po przecenie, taka marniutka była, teraz fakt jest lepsza, ale chciałabym zapewnić jej lepsze warunki, żeby była jeszcze lepsza.
andowan pisze:Myślę, że byłabyś zadowolona z rutewki orlikolistnej(Thalictrum aquilegiifolium). Jest łatwa w uprawie i kwitnie niezawodnie. Kwiaty są liliowe lub kremowobiałe. Pozdrawiam. Ania
A nie wysiewa się na boki, bo jakoś mi tak wyglądem przypomina, że zachowuje się jak mlecze, wysiewa się z takich dmuchawcy?
Ada pisze:A może rodgersia,sadziec?
Rodgersję chyba mam, nawet nie wiedziałam, że tak się nazywa. Takie liście „kasztanowca”. Facet sprzedający powiedział, że lubi cień, ale ona w tym cieniu siedzi i nic, ma same liście.
Może ją przesadzić?

A sadziec to czasem mokro nie potrzebuje? Ja nie mam żadnej wody w ogródku, w sensie oczka – może za jakiś czas, na razie nie mam na to czasu.
elwirka pisze:Polecam trawy i rudbekie oraz słoneczniczki trwałe.
Słoneczniczka mam (okazuje się, że już sporo mam), rudbekię też mam, jest to pospolita roślina, ale przepiękna, uwielbiam ją podobnie jak margerytki białe.
Taka duża kępa tych roślin, jak na Twoim zdjęciu, to jest moje marzenie.


Powiedz mi, ta trawa z prawej strony, bez kłosów, to co to jest? Bardzo ładnie wygląda.
Ja z trawami to chciałam sobie zrobić takie osobne coś, ale jakoś na razie nie mam wizji, gdzie bym to mogła sobie zorganizować.
madalena
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 wrz 2008, o 10:14
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Czy ktoś wie co to za bylina dorasta do1,2m kwiaty niebieskie kwitnie w czerwcu,w tym roku juz zaczęły kwitnąc ,ale tylko te co były dzielone na wiosnę
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”