Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Witaj, Beatko! ;:196
Jak dobrze, że nareszcie możemy podziwiać Twoje cudownie kwitnące roślinki. ;:63
Masz ich dużo i wszystkie takie jędrne, takie zdrowe, takie kolorowe! ;:215
Zarówno motylki i inne bzykacze mają u Ciebie raj, jak też Ty sama możesz napawać się słodkimi zapachami, cieszyć oczy kwiatuszkami i wiszącymi koszami wypełnionymi choćby trawką kołyszącą się na wietrze. ;:138 ;:138
Ja do niedawna zupełnie nie byłam zainteresowana trawami. Do czasu, gdy sąsiadka przyniosła i wsadziłam mi na rabacie Stipę.
Z maleńkiej sadzonki wyrosła po roku piękna duża kępa, w której się po prostu zakochałam i teraz już nie wyobrażam sobie działki bez traw. W tym roku sąsiadka przyniosła mi kilka sadzonek kostrzewy sinej. Połowę już rozdałam i czekam na jej docelowy wygląd.

Podziwiam Twój przypołudnik, ;:215 ;:303 tym bardziej że z siewu. Mnie on nie lubi. ;:185 Siałam kilka razy i raz tylko jedna roślinka się uchowała. Albo ja nie mam dobrej ręki do tego kwiatuszka, albo temu kwiatuszkowi coś u mnie nie odpowiada. ;:218
Czarna malwa ;:333 A lilia przepiękna! ;:138
Ogólne widoczki sympatyczne, zachęcające do spaceru ;:65 ;:65 , szczególnie przypadł mi do gustu ten z ostatniej fotografii. ;:215

Miłej, słonecznej niedzieli i dobrego tygodnia, Beatko. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17028
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Piękne te zdjęcia z szerszego ogrodu :)
Stipę jeszcze raz pochwalę.Śliczną ja masz. Może tylko tak podziwiać u ciebie.
Hmm nie chciałabym jej jednorocznej.Ale też mieć ją na stałe i też taką ładna. Ale cóż na razie mnie nie lubi.
Dalie już masz kwitnące i piękne. Fajnie. U moich jaszcze pąków kwiatowych nie widać.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Lucynko, przypołudnik jest w większej doniczce. Siałam go przy 10 stopniach C, tak jak w tym roku większość roślin. Nie wiem czemu myślałam, że tylko ciepłe parapety się nadają do wysiewów. A ciepłych parapetów nie mam.
W tym roku mam mnóstwo sianych w zimnie i jestem bardzo zadowolona z efektu. Tyle lat się męczyłam z brązową rudbekią, a teraz ją wreszcie mam, ależ się cieszę.
Stipa jest cudna przez cały rok, fajnie, że ją masz. Podobnie kostrzewa sina. No a innymi trawami nie byłaś zainteresowana bo to późne zazwyczaj rośliny. Robią wspaniałą robotę jesienią i zimą, czyli wtedy gdy najmniej jesteś u siebie na działeczce.
Taka trawa np. Memory - no ja jestem nią zachwycona.
Parno dziś u mnie, ale deszczyk wczoraj się na troszkę pojawił, więc rośliny są podlane.
Bardzo miłego niedzielnego popołudnia ;:196


Aniu / anabuko1 - Stipa lubi wodę, przynajmniej u mnie. Najlepiej rośnie tam gdzie nic za bardzo nie chce. I przez to ją uwielbiam jeszcze bardziej. Bo wcześniej chciały tam tylko rosnąć stokrotki afrykańskie a wszystko inne się męczyło. Teraz tam właśnie stipa gra główną rolę, ku mojej wielkiej uciesze, bo efekt jest. Stipa Cię polubi ;:167 a Ty ją pokochasz. ;:333 I wybaczysz jej tą jednoroczność.
Dalie sadziłam w kwietniu, nawet chyba już w połowie kwietnia - to i kwitnienie jest o dobry miesiąc szybsze.
Miłego ;:3



I kolejne letnie kwiatuchy

Liliowce
Obrazek


Floksy
Obrazek

Ketmie
Obrazek


Jeżówki, oczywiście w donicach / dobrze tak zimują /
Obrazek


Zatrwian
Obrazek

Przegorzan, Rącznik, Alstremeria / obie Alstremerie ładnie mi przezimowały /
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ja dopiero dzisiaj zauważyłam Beatko że wreszcie otwarłaś wątek ;:196 Bogate kwitnienia przegorzany,trawy pierwiosnki,liliowce fajnie kwitną Ketmie moja też juz ukwiecona.Do tego Zatrwian ,Alstremeria, dalie. Cieszę sie ze wreszcie jesteś zadowolona z internetu.W razie czego białego piwoniowego pustaczka mam i to w tym miejscu gdzie większość roślin będzie dla Ciebie czyli astry bordowe,Pięknotka no i oczywiście biała piwonia . Nie wiem czy masz ode mnie Wiązówki niską i wysoką?? .Odpoczynku od upałów z lekkim deszczykiem ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Znalazłem nowy wątek po nowemu na starym :D
Witam Beatko ;:168 Cieszę się twoją radością.
Ależ ładne zdjęcia pokazujesz ;:333
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Jadziu, jak na razie jestem bardzo zadowolona z tego światłowodu. Oby tak dalej.
Dwa razy sadziłam od Ciebie tę białą wiązówkę, ale momentalnie jest chyba zjadana, bo nie wierzę by nie chciała u mnie rosnąć. Więc nawet różowej nie zamawiam chociaż podoba mi się bardzo.
Oj, marzy mi się ta Pięknotka ale ..... u Ciebie!.... Oj, byłoby cudownie jakby nie trzeba było rozdawać tych Twoich cudnych roślinek. ;:196 ;:168 Cały czas o tym myślę.


Andrzejku, Liriope robi furorę. ;:333
Malutko jesteś na FO. Ale już wiem, że jak będę wreszcie na emeryturze to też nie będę miała zwykle zbyt wiele wolnego czasu. ;:306
Podczas urlopu też planuję troszkę pochodzić po górach, mam nadzieję, że odpowiednia pogoda dopisze. Dzięki za pochwały - i wice wersja ;:303
Pozdrawiam ;:168




Obrazek

Rudbekia z nasion
Obrazek

Groszek pachnący
Obrazek

Dziurawiec barwierski
Obrazek

Rącznik
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4581
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

O rącznik ma już kwiaty (czerwone to chyba kwiat ;:218 ), moje dwa rączniki idą prężnie w górę ale do kwitnienia chyba im nie prędko. Lirope musiałam się pozbyć zbyt zachłanna.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, widzę, że masz bardzo dużo roślinek w doniczkach. ;:111 Sporo przy nich roboty. ;:oj Dla mnie zajmowanie się doniczkami to dopust Boży. ;:223 Nie lubię, stąd u mnie tylko te wiszące, a i to zaledwie sześć przy altanie. ;:7
Lilie, floksy i groszek pachną, rudbekie odwdzięczają się za opiekę po siewie, rącznik daje z siebie wszystko, pięknie kwitną liliowce, ketmie w pełnym rozkwicie, jeżówki w kilku odmianach wdzięczą się do słoneczka. ;:215 ;:138 ;:138
Czego chcieć więcej? Jest cudowne lato! Niech trwa! :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Olu, być może tak szybko zaowocował ten rącznik, że jak wiesz prowadzę go "na pniu". Czyli zamiast iść w dolne liście to sobie szybko zrobił cudne "kasztanki".
Bardzo Ci dziękuję za info o Liriope. Nie wiedziałam, że tak może z nią być i zaproponowałam koleżance w cieniu przy altance. U mnie ona nie szaleje, ale kwitnie bez zarzutu. Szukamy coś najlepiej kwitnącego w lecie do cienia. Stąd ta Liriope. Hosty czy żurawki raczej odpadają. Rośnie tam barwinek ale też się nie podoba.


Obrazek

Obrazek



Lucynko, zgadza się - jest bardzo kolorowo. Lato jest cudne. ;:196
Jestem zmuszona do dużych donic by zachować roślinki. Wprawdzie nornice też przecież wejdą sobie górą do donicy ale jednak od korzonka straty bywają większe. Nie mam innego wyjścia jak tylko większe donice. Niektóre są zadołowane, niektóre tak luzem postawione. Z większymi donicami nie jest tak źle jeśli chodzi o pielęgnację. Tylko więcej może jest podlewania w upalne dni i noce. Ale wtedy podlewam co drugi dzień, dzieląc sobie robotę na pół. Czyli np. dzisiaj 50% a jutro pozostałe 50%. I od nowa. No a jak jest deszcz to podlewanie tylko do donic pod daszkami, ale na szczęście nie muszę codziennie. Tylko rojniki i rozchodniki mam w małych przeróżnych pojemnikach, ale tu z podlewaniem to problemu nie ma.




Dziwaczek nawet ze zwiniętym kwiatuszkiem jest śliczny

Obrazek



Pewnego dnia z okna zobaczyłam taki oto widoczek na budlei. Kwiatostany jak ptaki

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Moje rojniki i rozchodniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wreszcie się doczekałam szałwii Amistat o oczekiwanej wielkości ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16058
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Przypomniałaś mi Beatko o zatrwianie. Robiłam wiele lat temu suche bukiety na zimę, a potem jakoś tak zapomniałam o tych kwiatkach nadających się na suszki. A akurat zatrwiany są świetne, bo mają rozmaite kolory i są trwałe. Twój bardzo ładny - dwukolorowy. Robisz z nich bukieciki?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1783
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
Pysznogłówki, jeżówki czy przypołudnik ;:215
Szałwia Amistat cuuuuuuuuuuudo, ten kolorek zarąbisty.
Rojniki i rozchodniki w szklanym naczyniu super się prezentuje. ;:138
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4581
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

O to to czyli rozchodniki i rojniki to roślinki którymi muszę się przyjrzeć. Skłoniła mnie tego susza. Nawet krzewy tego lata były zwiędnięte (krzewuszki, jaśminowce i moszenki).
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6323
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Wandziu - kolejny świetny pomysł mam od Ciebie. ;:168
Nie, nie pomyślałam w ogóle o suchym bukieciku, masz rację - trzeba takowy zmontować.
Moja pomyłka w zamówieniu, bo byłam pewna, że zamawiam inne limonium, ale w sumie wyszło całkiem dobrze. Jak na razie mam tylko ten kolor zatrwianu. Wygląda super.

Ewuś, przypołudnik to też przypadek, wzięłam go za Słonecznicę jak kupowałam nasiona. Ale też jestem zadowolona z tej roślinki.
Szałwia Amistat dała mi popalić przez kilka lat, aż wreszcie jest taka jaka powinna być ;:215
Rojniki i rozchodniki mam w czym się da, nawet w blaszkach na kołacze weselne. Wszędzie im dobrze. ;:167


Olu, lato jest wyjątkowe, to fakt. Choć mam dość deszczowo to i tak pomyślałam o rojnikach i rozchodnikach na przyszłość. Super zimują i lubią suszę - no rewelacja. Niektóre tak pięknie kwitną albo się przebarwiają. Jak dla mnie to są super roślinki. ;:167
A koleżanka zdecydowała się w tym cieniu na Bodziszka Rozane. Zaproponowałam by został tam jednak i barwinek, myślę, że się świetnie dogadają.


I troszkę kolejnej aktualnej odsłony z mojego ogródka:


Laurowiśnia powtarza kwitnienie i jednocześnie owocuje, jak nigdy wcześniej

Obrazek

Obrazek


Z trzech tych samych fuksji tylko jedna mi przezimowała w ogrodzie, ale dobre i to

Obrazek


Cukinia miała być prosto długa i całozielona a jest pasiasta i gruszkowa, bywa

Obrazek


Bukiecik na miniony poniedziałek

Obrazek


Werbena patagońska, ta też rośnie w donicy

Obrazek



Rozchodnik okazały i jeżówki

Obrazek


Hortensja Vanille Fraise

Obrazek


Rutewka ;:167

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”