Kaktusiarnia Dorci i Jędrusia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Twoje sukulenty i kaktusy są śliczne. Najbardziej wpadła mi w oko: Mammillaria gracilis czyli ten kaktusik z białymi cierniami na brodaweczkach z małymi, biało-kremowymi kwiatuszkami, który rozrastając się tworzy urocze kępy wychylające się poza brzeg doniczki. Na dodatek łatwo się rozmnaża, bo wytwarza mnóstwo odnóżek. Różowo kwitnąca Kalanchoe i Grudniki, są piękne. Masz rękę do kwiatów.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Kalanchoe widze,że sama doprowadziłaś do kwitnienia,powiesz coś więcej o tym,bo podobno troche trzeba ''cudować''. ;) Jakieś cieniowanie itp.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

W przypadku kalanchoe nie czyniłam żadnych specjalnych zabiegów. Latem czsaem byly wręcz podsuszone, od września stoją na południowym oknie i kwitną co roku. Pozdrawiam ,Dorota :P
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Tych mammilarii gracilis mam kilka (łatwo się mnożą). Dzisiaj przesadziłam największą Obrazek, mniejsze czekają na posadzenie. Dorota :P
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Dorciu a co to jest za sukulent na 9 zdjęciu licząc od lewej? To jakiś wilczomlecz? Przypomina Euphorbie millii, ale listki ma inne i kolców więcej.Chętnie bym się uśmiechnęła o kawalątek :oops: :D
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Nie znam nazwy tego sukulenta, kupując go, myślałam, że to pachypodium, ale teraz nie mam takiej pewności. Bardzo chętnie prześlę Ci odnóżkę, tylko nie wiem, czy on tak się rozmnaża, ale pewnie tak. Podaj na pw swój adres. Pozdrawiam Dorota :P

Czy o niego Tobie chodzi? Obrazek
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dorciu, z boczku cichaczkiem kibicuję Twoim kaktusikom. Pięknie rosną. Mamilaria osiągnęła interesujące kształty. Jak kwitnie?
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziękuję w imieniu moich kaktusów. Mammilarai kwitnie białobeżowymi chyba to beż) :oops: kwiatuszkami. Pozdrawiam, Dorota :P
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

dorcia pisze:Nie znam nazwy tego sukulenta, kupując go, myślałam, że to pachypodium, ale teraz nie mam takiej pewności. Bardzo chętnie prześlę Ci odnóżkę, tylko nie wiem, czy on tak się rozmnaża, ale pewnie tak. Podaj na pw swój adres. Pozdrawiam Dorota :P

Czy o niego Tobie chodzi? Obrazek
Tak, właśnie o niego mi chodzi :D Jeśli wycieka mu białe mleko przy uszkodzeniu to pewnie wilczomlecz. Mi, tak jak pisałam, przypomina on Euphorbie millii, może to jakaś odmiana tego sukulenta. Przydałaby sie pomoc kaktusiarza przy identyfikacji :D
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Oj, to prawda, przydałby się kaktusiarz z prawdziwego zdarzenie, który pomógłby w identyfikacji niektórych kaktusów. Często w sklepie jest to po prostu...kaktus. :lol: Pozdrawiam, Dorota :P
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Kaktusiarze, jak sama nazwa wskazuje znają się na kaktusach. A roślinka ze zdjęcia do rodziny Cactaceae nie należy.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

A do jakiej rodziny należy? :P
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Nie mam zielonego pojęcia. Na sałatach się nie znam.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”