Majka 411 - róże 2011 cz.2

edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Jule to chyba Ty siejesz ferment, jaka zima :evil: ani kalendarzowa ani przyrodnicza. Tak jak pisze Ewa to normalna późna jesień i tego się trzymamy. Jak przyjdzie śnieg i mróz to powiemy że mamy zimę. Potem będą święta i nowy roczek, a potem to już tylko styczeń, luty,... maj i kwitną różyczki. :heja
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Zima, zima - jak jest zima, to zaraz wiosna a tak jedna pora roku dochodzi :;230 Kalendarzowa sie nie liczy, bo i tak nic sie od dluzszego czasu nie zgadza :twisted: Fakt, rozyce jeszcze kwitnal ale w zeszlym roku tez kwitly, dopoki ich snieg na poczatku grudnia nie zasypal a do grudnia, to hop-siup i juz.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21496
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

W zeszłym roku róże okrywałam na początku grudnia, potem były święta, a potem kupowanie nasion, sianie i wiosna :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Witam serdecznie o poranku, miłych gości :wit

Romualda pisze:Oglądam,podziwiam, czytam,uczę się, zapisuję a wiosną :?: las zacznę karczować :wink:

Romko, zostaw las w spokoju :;230 , masz ładne rabatki i tam Ci się zmieści jeszcze trochę tych milusińskich. :;230

Julcia, Ewo, Majeczko, :wit , no przecież do wiosny to tylko parę tygodni. :;230

Ewa, :D w tym roku pewnie okrywanie róż zaczniesz dopiero przed świętami. Dobrze, że juz zaczynamy o sianiu :;230 od razu robi się przyjemniej ;:108

Na miły początek dnia :D

Beemer Stadtmusikanten
Obrazek

Piano
Obrazek

Rokoko
Obrazek
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Muzykanci czaruja 8-) Piano podoba mi sie tylko w polrozkwicie, pozniej wyglada jak zmieta szmatka :;230
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Julcia, :D muszę stanąć w obronie Piano. Ten kto ma ta różę poczułby się obrażony określeniem ? zmiętą szmatka :;230 ?.
Jest tak, zdjęcie powyżej było robione, kiedy to kwiaty Piano byłe zalewane deszczami tydzień po tygodniu.
Dlatego tak wyglądają. Dodatkowo dochodzi brak mojego profesjonalizmu robienia zdjęć.

Zapraszam na sesję Piano, i proszę powiedz czy ona wygląda jak zmięta szmatka :;230
Wszystkie zdjęcia przedstawiaja jedna i tą samą gałązkę kwiatów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
;:109 ;:109 ;:109
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Wyglada, wyglada :wink: z tym ze okreslenie "zmieta szmatka" wcale nie jest negatywnym okresleniem. po prostu bardzo pelny rozetowy kwiat, rozwijajacy sie z duzych kulistych pakow - wyglada dla mnie jak zmieta szmatka.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

:;230 Julcia niech Ci będzie :;230 , no może nie szmatka, bo to się kojarzy nie tak fajnie. :D
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Dlatego nie napisalam szmata, tylko szmatka :wink: Inne kojarza mi sie ze zmietymi papierowymi kulkami i tez nie jest to negatywne. Kwiaty sa ogolnie pieknymi "stworami", tak ze chyba nie mozna o nich mowic zle. Oczywiscie moga nam sie mniej czy bardziej podobac ale wszystkie cos w sobie maja.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Julcia :D jak szmatka, to szmatka hihi.hi :;230 . Masz rację każdemu podoba się co innego. ;:108
Wiesz , weszłam dziś na rose u Gosi, popatrzyłam i tak szczerze, to jestem pod ogromnym wrażeniem tego forum.
Ile tam wiedzy i pięknych zdjęć jest zgromadzone. Mam również wrażenie, że założycielka tego forum wkłada potwornie dużo pracy. Dziwię się, sama sobie, że tam dopiero dotarłam. ;:108
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

:wit Maju i coś Ty najlepszego zrobiła ;:223 . Zgłupiejesz tak jak Ja ;:14 . Boję się przyznać w domu, że znowu tyle róż nazamawiałam. Chyba będę musiała na wiosnę po kryjomu wyautować parę starych.
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Jule pisze:Wyglada, wyglada :wink: z tym ze okreslenie "zmieta szmatka" wcale nie jest negatywnym okresleniem. po prostu bardzo pelny rozetowy kwiat, rozwijajacy sie z duzych kulistych pakow - wyglada dla mnie jak zmieta szmatka.
No to stanę w obronie napakowanego kwiatu Piano i powiem, że szmatka to jednak ...obraza :twisted: . Ewentualnie zgodziłabym się z porównianiem do ...bibuły, ale nie do szmatki :roll: . A tym bardziej do szmaty ;:163 !!! Boziu ...róża i szmata ... ;:14 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majka 411 - róże 2011 cz.2

Post »

Ta szmata, to sie Maji wymknela - zle odebrala chyba moja szmatke :;230 ale niech Wam bedzie mokra bibula - notabene Piano jest bardzo ladna rozyca ;:167

ps ja juz po innych forach ogrodniczych nie ganiam, bo i tak to mi zjada mase czasu :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”