Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 877
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Teraz spojrzałem na Twoją lokalizację - niedużo nas dzieli :)
pozdrawiam,
Tomek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8980
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Mnie w tym roku przybyło kilka fajnych niskich odmian . Takie są łatwiejsze do okrycia .
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

deltoro pisze: 8 maja 2023, o 14:26 Teraz spojrzałem na Twoją lokalizację - niedużo nas dzieli :)
Rzut kamieniem :wink:
Podziwiam Was wszystkich za chęc biegania i okrywania sadzonek. U mnie przy przymrozkach majowych w granicach -5 stopni to by okrywanie nic nie dało, szybko sie z tego wyleczyłam jak straciłam rozsady.
Ewaca
200p
200p
Posty: 428
Od: 12 lut 2023, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Aniu nie wierz do końca w te nasze zapewnienia o późniejszym wysiewie w przyszłym sezonie. Ja pierwsza chyba nie wytrzymam do kwietnia i w marcu wysieję, tym bardziej, że mam juz zrobioną "listę marzeń" i muszę tylko zdobyć, co mi do szczęścia pomidorowego brakuje ha ha.
Co do wcześniejszych zbiorów, to mam parę wczesnych ale samokończących, których nie sądzę pod folią tylko w odkrytym gruncie, więc takie wczesne to one nie będą chyba. A jak Tobie udaje się mieć teraz własne pomidory?
Nie ma to jak porozmawiać z kimś o pomidorach;) Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 732
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

anulab gratulacje. Chyba się wcześniej nie chwaliłaś pierwszymi zbiorami. :) Ja się z niczego nie wyłamuje. Po prostu letnie posadzę tydzień później, a wiosenne jeszcze wcześniej niż w tym roku. :D
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8980
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Najdziwniejsze jest to , że uznałam że Laura się nie liczy bo to micro dwarf . Teraz doszłam do wniosku , że
należy przywrócić jej honor bo plenna i smaczna . Jest jednak pewien warunek , nie może być przejrzała .
Niedawno wykiełkowały mi nasiona pomidorów na jesienne zbiory . Póżno siałam , ale skoro wiosna
póżna to może jesień będzie długa .
Chociaż kilka krzaczków na wczesne zbiory siejcie , zawsze to rażniej .
Ewa , listę marzeń wstaw w wątku ofertowym .
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 732
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

A właśnie Aniu mam pytanie. Jak wysoko rośnie Polbig ? Zastanawiam się też jak gęsto mógłbym go upchnąć ? Kiedy powinienem go wysiać żeby zbierać w październiku ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8980
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Ten wątek nazywa się oferty forumowiczów .
A jeśli jesienią znajdzie się osoba chętna na świstaczka to odbędzie się akcja wymiany nasion .
Polbig rośnie szeroko , nie jest bardzo wysoki . Z szerokości można go przyciąć .
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2192
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

anulab pisze: 8 maja 2023, o 16:24 Niedawno wykiełkowały mi nasiona pomidorów na jesienne zbiory . Póżno siałam , ale skoro wiosna
póżna to może jesień będzie długa .
Chociaż kilka krzaczków na wczesne zbiory siejcie , zawsze to rażniej .
Ja będę wysiewał, ale chyba za tydzień. Planuję 16 sztuk.
W tamtym sezonie siałem 10 maja i wiele późniejsze od innych nie były :wink:
Co na jesienny wysiałaś?
Pozdrawiam, Jacek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Telimenka pisze: 1 maja 2023, o 19:36 Ja już w piątek wysadziłam do nieogrzewanej szklarni. Na noc nakładam folię bąbelkową. W nocy lekkie przymrozki, ale nic się nie stało. W dzień przy otwartych drzwiach ponad 30 st. Wiem ,że to ryzyko i na parapecie rośnie zapasowa armia. Tylko co ja z tymi zapasowymi zrobię, jak się te z wczesnego sadzenia udadzą :wink: :roll:
Minęło 10 dni i pomidorki wyglądają słabo. Różnią się zależnie od odmiany, chociaż równo siane i wysadzane. Najgorzej Faworyty-3 z 10 padło, reszta ledwo zipie. Malinowy Retro 5 szt.- lekko fioletowe łodyżki mają i troszkę podrosły. A odm. Adam 5szt. rosną zdrowo,są żywo zielone (jakby były nie z tej serii :) ). Odm. Adam mam po raz pierwszy. Te co zostały w domu na parapecie są o wiele większe, więc zaczekam jeszcze i jak już się pogoda poprawi to zrobię podmiankę i dosadzę jeszcze 20, bo tylko połowę szklarni obsadziłam na próbę 28 kwietnia. Ogólnie za zimno było i eksperyment uważam za nie udany :wink: .
Ewaca
200p
200p
Posty: 428
Od: 12 lut 2023, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Ania, Jacek wybaczcie głupie pytanie może, ale ten jesienny zbiór to udany macie? U mnie już na początku września pomidory robią się twarde i kwaśne. Czy coś im brakuje?
A co z tzw. odmianami późnymi, ktore gdzieś tak w połowie sierpnia zaczną owocować. Nie sadzisz takich? Myślałam, że z pomidorami jest podział na wczesne, późne itp. Czy są odmiany, ktore szczególnie na jesienny zbiór są dobre? Np nie szkodzą im chłodniejsze noce.
Nie ma to jak porozmawiać z kimś o pomidorach;) Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2192
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

Pod folią uprawiałem dopiero jeden sezon, więc wiele nie wiem.
Zbiór tzw. jesienny miałem na jednych odmianach dobry, na innych słaby.
Najważniejsze, że pomidory takie ładnie owocują kiedy większość wcześnie sadzonych już zwalnia tempo i dłużej można jeść zimą.
Swoje pomidorki miałem do lutego, ale jesień sprzyjała i krzaki wyrywałem w połowie listopada, zdaje się.
Oczywiście są odmiany mniej i bardziej do takiej uprawy się nadające. W tamtym sezonie wybrałem średnio, oby w tym lepiej :wink:
Pozdrawiam, Jacek
Grubas85
50p
50p
Posty: 87
Od: 15 kwie 2021, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie, Kraśnik

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Post »

u mnie w tunleu w nocy temperatura 1,6 st. C, pod podwójną włókniną 4,4 st. C. Jeszcze tylko dzisiejsza noc i powinno być lepiej.
Pozdrawiam,
Iza
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”