Wysadzanie dalii do doniczek

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

U mnie wylazły:
-'Lucky Number'
-'Duet'

Czekam teraz na:
-'Lavender Perfection'
Awatar użytkownika
i-skra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 cze 2010, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Z czterech karp które sadziłam do donic 6 marca wypuściła tylko jedna :( czy to znaczy że z tamtych trzech już nic nie będzie ??? :roll:
pozdrawiam Kasia
"Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Niekoniecznie :) Trochę cierpliwości (to bardzo wskazana cecha u ogrodnika :) ) może jeszcze wyjdą? Może ta Twoja jedna mocno już wypuszczała kiedy sadziłaś a inne nie i muszą mieć więcej czasu?

Ja z braku miejsca nie bawię się już w podpędzanie w domu, ale co roku sadzę bulwy dalii do gruntu...zauważyłam, że czasami niektóre mają już liście po 15, 20 cm a inne jeszcze w ogóle nie wyszły...
wszystkie sadzone w tym samym dniu, tej samej odmiany i na takim samym stanowisku...sama kiedyś się niecierpliwiłam, ale jak delikatnie rozgrzebałam ziemię, to okazywało się, że już prawie wychodzą.
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

:D kupiłam kilka dalii-ale jedną- taką niską chcę sobie rozmnożyć- by mieć w donicy wielki bukiet. Wsadziłam więc do doniczki na początku marca- i te łodyżki, które wyrosły - około 10cm oberwałam od karpy i wsadziłam obok. Siedzą dobrze, nic nie wiedną- pewnie się przyjmą. Jest więc nadzieja na większy :"bukiet" :wink: :lol:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Ja zamierzałam poczekać do maja i wsadzić dalie na miejsce stałe, ale kiedy je dziś obejrzałam i okazało się, że już puściły, to spanikowałam i posadziłam je do doniczek. A miejsca w domu na nie nie mam ;:223 .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
i-skra
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 cze 2010, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

muszę się pochwalić że następna karpa posadzona w doniczce obudziła się do życia :heja jeszcze tylko dwie śpią ale już jestem dobrej myśli :) :tan
pozdrawiam Kasia
"Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki."
nadija28
50p
50p
Posty: 67
Od: 9 mar 2011, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Maleństwa u mnie wsadzone 2 tygodnie temu własnie wyszły.Teraz wyniosłam je na taras do słoneczka a na noc przykryję włókniną.
Awatar użytkownika
doska_os
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 mar 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Witam wszystkich w piękny i pogodny dzień. Czytałam to forum i postanowiłam dołaczyc. :wit
Zainspirowana wypowiedziami tez wsadziłam w poniedziałek dalie w doniczki, postawiłam na parapecie i i czekam. zastanawiam się tylko, czy dałam je w dobrą ziemię - zmieszałam torf z ziemia ogrodową z nawozem długodziałającym osmo.. coś tam. Podlałam i wydaje mi się, że mają za mokro. Powiedzcie proszę, czy ziemia musi byc ciągle wilgotna? No i przykrywam je na noc słoikami, na dzień je zdejmuję. Nie wiem, czy dobrze robię ;:223 , bo ogród to - co prawda - moja pasja, ale dopiero zaczynam na własnym kawałku tego szczęścia. ;:138 pamietam, że babcia zawsze nowe roślinki przykrywała na ogródku słoikami. No i kiedy moge sie spodziewac, że wzejdą? Z niecierpliwościa czekam na odpowiedź ;:65 . Pozdrawiam wszystkich
Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Wsadzałaś karpy i przykrywasz je słoikami? Nie jestem ekspertem ale to chyba raczej dość "nowatorski" sposób :-). Ja od trzech lat wysadzałem dalie do doniczek (wcześnie wiosną i trzymałem w domu) i żadnego przykrywania nie stosowałem i jakoś dobrze sobie radziły :-). Ale ciekaw co inni na to powiedzą bo mi się wydaje, że w tym przypadku to przykrywanie słoikami to trochę nadopiekuńczość :-)
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Jak piszesz babcia w ogródku przykrywała roślinki słoikami , bo sie pewnie obawiała nocnych przymrozków , w domu to daliom raczej nie grozi . Wsadziłaś do doniczek , podlałaś i daj i m czas na wypuszczenie liści , z podlewaniem nie przesadzaj , bo Ci karpy zagniją. :wit :wit
Awatar użytkownika
doska_os
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 mar 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Dzięki za radę. Zdejmę dzisiaj słoiczki :oops: . Co prawda zdejmowałam je na dzień, na noc przykrywałam. Cztery z sześciu wypuściły już pierwsze listki :tan Z tym podlewaniem to racja. Ziemia była wilgotna, tak więc podlewam tyci, tyci. Czekam na dwa pozostałe leniuchy i jestem dobrej myśli.Pozdrawiam!
Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji.
Awatar użytkownika
doska_os
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 mar 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Dwa następne leniuchy ruszyły! Pozostałe rosną jak najęte ;:138 . czytałam, że trzeba uszczypywac, tylko nie wiem co i gdzie. Może ktoś pomoże?? :shock: . Miłego dnia!!!
Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji.
Awatar użytkownika
doska_os
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 mar 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wysadzanie dalii do doniczek

Post »

Hej, hej!!! ;:7 Czy wysadzacie już dalie pędzone w doniczkach do gruntu? Te moje posadzone miesiąc temu i początkowo przykrywane słoikami ;:108 sięgają już do połowy okna, niektóre mają pąki kwiatowe. Trochę się boję, bo w prognozie długoterminowej znalazłam, że 4 maja w nocy ma być -1. Zaczekać, sadzić, rosną dobrze czy przedobrzyłam ;:14 A te słoiki, a właściwie szklanki, były jednak rewelacyjne! Zdecydowanie przyspieszały wzrost, przykryte rosły w oczach! Zdejmowałam je, kiedy roślinka była mocna i dobijała do dna szklaneczki, tego odwróconego. Potem już rosła jak najęta, tylko teraz nie wiem, czy nie za bardzo ;:223 Pozdrawiam serdecznie!
Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”