Mój kącik storczykowy :)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

no to podobny :-D a Ty martuś spać nie chodzisz ? :-D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Chodze. ale pozno :D :D :D. Kurcze patrze po zdjeciach i wychodzi mi, ze warzke mial taka sama, tylko kolor platkow ciemniejszy.







jutro tam jade, to jeśli jeszcze beda- cykne fotke
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

to wiele tłumaczy :-D ja czekam aż się mecz skończy ale strasznie się przeciąga więc pewnie zaraz będę zmykać :-D
Aniu.Dufin sorki za OT :-D
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Dufin sorki, chyba machnelam OT. Mylicie mi sie z Dusiaaa. Dufin-Dusia podobne. Wybacz ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Martuś zawsze możemy to zwalić na późna porę ;:306
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Noooo :D :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Marto to co wkleiłaś, to mam identycznego ;) On jest bardziej podobny do Blach bird niż do Piccolo ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Cieeepłoooo.. nie chce się wychodzić z domu, nawet wzięłam się za jakieś próby gotowania, ale zżera mnie nuda ;:222 Z braku laku postanowiłam porobić jakieś fotki, choć nic nowego Wam nie pokażę. Wszystko widzieliście, ale czas odkurzyć watek bo niedługo go nie znajdę ;:306

Na pierwszy ogień poszedł Phal. Redlip jako iż rozwinął więcej pączków niż w dniu zakupu i chciałam to utrwalić :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Bordo, który zasuszył jednego pączka i teraz drugi malutki robi się żółty :( Może to na skutek podróży i zmiany miejsca, a może ma za mało światła? Wcześniej stał na parapecie okna wschodniego a teraz na komodzie jakieś 1,5m od okna południowego. Ciężko powiedzieć, bo część pączków się rozwija..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chciałam też zrobić fotkę biskupiego obok Golden beauty bo patrząc z daleka, płatki biskupiego są identyczne jak warżka Golden beatu i fajnie to wygląda, ale widzę, że na zdjęciach nie ma tego efektu, kolor się jednak różni. Golden niestety przekwita..

Obrazek Obrazek

Dość popularny ostatnimi czasy an forum żółtek. pomimo iż powszechny, jestem nim oczarowana.. Ma taki wąski "pyszczek" i gwiazdkowate płatki. Nie rozkwitł jeszcze w pełni, więc czekam i przebieram nogami ;:65

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wypustki na moim D. nobile niewiele podrosły, ciągle nie wiem czego się spodziewać. Rosną tak wolno,że powoli zaczynam się nastawiać na keiki ;:144 Chociaz z drugiej strony keiki na D. phalaenopsis rośnie dość sprawnie..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przesadziłam dziś D. phalaenopsis bo wkurzało mnie, ze jest takie niestabilne i dynda na prawo i lewo. Poza tym irytował mnie widok korzeni na wierzchu doniczki (nie, nie było takie rozrośnięte, po prostu ostatnio zakopałam go płycej z obawy by nie zalać ewentualnych młodych przyrostów, ale w ostateczności, wolę go bardziej podkopać a moczyć płycej:. Moza tym dorobiłam dziurki po bokach, bo podłoże dość długo przesychało i zaczęły się w pobliżu kręcić muszki :evil: Tym razem zdecydowałam się na przezroczystą doniczkę, by móc łatwiej wyczuć moment kąpieli. Na zdjęciach widać nowy przyrost i malutkie keiki, które do niczego jeszcze niepodobne ma malutkiego korzonka ;:306 Cieszy mnie to, bo pseudobulwa, na której rośnie jest już mocno podsuszona i pomarszczona, nie wiem jak długo będzie w stanie dokarmiać małego, więc niech się glista usamodzielnia ;:204

Obrazek Obrazek

Mój nieporadny reanimek. zdjęcie byle jakie ale nie chciałam go wyciągać ze słoika, wyciągałam go wczoraj by go w całości wykąpać w wodzie z biohumusem, by złapał trochę witaminek przez liście. Niestety oprócz tego jednego korzonka nic się nie dzieje, a i on rośnie bardzo wolno, czyżby chciał się zatrzymać?! ;:145 Widać też jakiś pyćki listek, ale za mały by go pokazać na zdjęciu, możliwe, że w ogóle nie ruszy tylko czeka na lepsze czasy ;:224

Obrazek Obrazek

Mój reanimowany w szczelnym słoiku Phal. ciolacea x Phal. Penang girl w dniu rozpoczęcia reanimacji miał tylko jeden malutki korzonek, który stanął w miejscu. Dzisiaj po ok. 2 tygodniach ma 5 nowych wypustek :) Nie chciałam go wyciągać, bo rozbiłam to niedawno, by (podobnie jak Phal. Liodoro) wykąpać w wodzie z biohumusem. Może następnym razem zrobię jakies fotki, czekam aż będą lepsze efekty :)

I Moja malutka Phal. bellina która uraczyła mnie nowym listkiem. Jestem bardzo szczęśliwa bo odkąd jest u mnie nie wykazywała żadnej aktywności. Teraz tylko pozostaje mi czekać aż Phal. lueddemanniana i Phal. pulchra pójdą w jej ślady, bo również nic jeszcze u mnie nie wypuściły :)

Obrazek

No i tyle jeśli chodzi o mnie i moje storcze ;:131
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Bordo coraz bardziej mi się podoba, szczególnie jak widzę jego pąki ;:333
Szkoda że tam się suchotnik pokazał :roll:
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

No Dufinowa ,ale sie postaralas ;:oj !Tak odkurzylas ,ze ani jednej pajeczyny juz nie widac ;:306 .Kwitnienia piekne ,bordowy zwlaszcza mi sie podoba z tej prezentacji ;:138 .Ale ja nie o tym....Liodoro!Bedzie zyl!!!!!!!!!!! Udalo Ci sie i teraz go juz nie ruszaj ,bo jest korzonek i listek jest!!! Lepiej byc nie moze.A ze wolno rosna ,coz ,tak to juz jest ze storczami.Moj jeden reanimek pol roku sie reanimuje ,ma 3 nowe listki i kilka korzonkow ,ale idzie to wszystko jak krew z nosa ,wiec tym sie nie przejmuj!A co do Dendrobium to mam takie same cycuszki na tym u ktorego spodziewam sie kwitnienia ,tylko troszke mniejsze jak Twoje,wiec beda kwiatki ,beda ;:138 .Taka mam przynajmniej nadzieje.Jutro mojego wrzuce to porownamy.A ten przyrost na D.Phal to gigantyczny jest.Moje na Penelopie jak staly tak stoja ,nie rozmumiem co sie dzieje.To tyle komentarza ,same pozytywne rzeczy u Ciebie ;:63
Awatar użytkownika
Dusiaaa
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 4 cze 2012, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

bordo jest super ;:215 mojemu M podoba się ten biskupi-mi zresztą też ;:oj a golden beauty mi kompletnie wyblakł od słońca i od tego że długo kwitnie ;:306 zrobił się jakiś cytrynowy i tylko ciemna warżka mu została i po kilka żyłek na płatkach :D bellinka super, fajnie że się ruszyła ;:oj
=> zapraszam na storczyki po mojemu<=

Marzy mi się: Bellina, Piccolo red, Black Bird,Vanda i więcej parapetów
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Aniu Tak na początek ;:oj ile piękności Ty masz u siebie i jak kwitną ;:215 Co do dendrobium nob. ja bym proponowała wystawić te wypusteczki na słońce uwierz mi pomaga i szybciej rosną ja tak robię ze swoim dend..Żółtek bardzo ładny sama mam podobnego ale Twój jest uroczy a w ogóle zauważyłaś że ma jakby rumieńce? :wink: Biskupi i Golden pięknie kwitną i ich zestawienie razem super ;:333 A co do reanimków widać postępy i że chcą z Tobą zostać więc na pewno już tylko może być lepiej ;:168 Jeżeli jakiegoś ominęłam wybacz ;:131 ;:196
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój kącik storczykowy :)

Post »

Kasia, cóż za wyznania na FO
actus pisze:mam takie same cycuszki (...)tylko troszke mniejsze jak Twoje
Ania,, no jakim cudem Ty możesz się nudzić przy takich akcjach? Korzonek, listek, cycuszek, pączuszek... Zazdroszczę szczególnie cycuszków ;:306 Bo kwitnień jakoś mi nie brakuje, ale keiki na dendrobium phal. żółtym bardzo by mnie ucieszyły. Jakiś taki marnowaty teraz jest.

Bordowy ma taki głęboki kolor i taki aksamit płatków, że napatrzeć się nie mogę.

Reanimek ma się lepiej, skoro ma siłę wypuścić listek ;:215 .
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”