Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Zablokowany
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

hen_s pisze:Przyznać muszę, że jestem mocno zbudowany sposobem w który budujesz kolekcję. Rośliny z tych najlepszych i najładniejszych. Brawo! ;:138

Mam nadzieję, że będziesz je nam często prezentować.
Był czas kiedy ja również miałem zamiar założyć kolekcję ceropegii i kilka nawet do siebie sprowadziłem ale z braku miejsca (to ekspansywne rośliny!) zrezygnowałem. Tym bardziej kibicuję Tobie - przynajmniej sobie popatrzę na ładne roślinki. :D
Dziękuję Henryku za miłe słowa postaram się nie zawieść i pokazywać mych kosmitów...byleby przyjęły się to będzie już ok....
smolka pisze:Piękna kolekcja ceropegii ;:215 Niech zdrowo rosną!

Gratuluję odratowania multiflory ;:333

Tosiek jest niesamowity ;:167
Dziękuję, przekazałam ceropegiom że teraz już muszą i już, Tośkowi aż czub stanął gdy mu czytałam :;230 ... a multiflora mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie silniejsza ....
barbra13 pisze:Świetne nowe nabytki ;:333 , jako że nie mam miejsca, a uwielbiam ceropegie, będę tu często zaglądać :D
Zaglądaj, zaglądaj... nie krępuj się...zapraszam :wit
ejacek pisze:Utrzymanie kolekcyjki w keramzycie i takich przeźroczystych pojemnikach wygląda na podejście bardzo profesjonalne ;:333
Dziękuję...ale żadna tam ze mnie profesjonalistka...tak jest bezpieczniej niż w ziemi /dla mnie oczywiście /...a pojemniki przezroczyste by mieć podgląd na korzonki i ilość wody w pojemniku...gdyż one nie mają zrobionych odpływów w dnie, tylko po bokach... tak ok 1cm powyżej dna...
piasek pustyni pisze:Za te ceropegie podziwiam Cię bardzo ;:215 Ja również z przyjemnością będę tu zaglądać!
Żanetko to ja Cię podziwiam za te cuda które nam pokazujesz...zaglądaj tak często jak tylko chcesz...zapraszam :heja



A już jutro pokażę co dziś z małymi przerwami cały dzień robiłam...okno ceropegiowe, epifilliowe, sukulentowe i przeróżne stojaki.... pełne ;:306
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

O już się nie mogę doczekać ;:204 Ja też dzisiaj cały dzień babrałam w doniczkach, przesuwałam, układałam...
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Tak jak zapowiadałam...widoki mych parapetów...

Wczoraj tylko biegałam, przekładałam, układałam, i wieszałam...Tosiek doglądał scepnycznym okiem...
Obrazek
Obrazek

O to co wyszło z tego biegania....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I ostanie...przekręcone....udało się poprawić...

Obrazek

Oczywiście to nie wszystko, ale jak widać zrobił się porządek i...więcej miejsca ....to dobrze bo rośliny rosną i potrzebują miejsca...gdy ma się sporą kolekcję Epiphyllum i jeszcze do tego Ceropegie...trzeba o tym pamiętać ;:306
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

A to puste miejsce, co się porobiło na parapecie to na poczet nowych roślin sobie wyrobiłaś? ;:306
Też Ci się udało, na moje parapety już szpilki nie położysz, mało tego niektóre już zeszły na podłogę i postępują w głąb pomieszczeń... :;230
Niemniej Tosiek dobrze Cię przypilnował, ładnie poukładane ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
mrinwestor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1954
Od: 24 mar 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Marzę o takich parapetach...bez ścisku.
Estetyka na maksa ;:138
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Tyle wolnej przestrzeni ..... to chyba się szykują nowe zakupy lub wymiany :D
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Też zauważyłam tę przestrzeń na parapetach, jaki to rzadki w naszej rzeczywistości widok...! ;:oj
Niechybnie jakieś zakupy...? ;:224
Ale nie da się ukryć, że ta przestrzeń to jednak ma swoje plusy - jest bardzo estetycznie i lepszy dostęp do roślin. Wszystko jednak super wygląda! ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20158
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dobrze i ładnie to wygląda ale faktycznie luz na parapetach taki, że nie przystoi Koleżance z Forum. Nowe rośliny aż się proszą, sezon się zaczyna więc pewnie już o tym myślisz. ;:173
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Podziwiam Cię ;:138 za to że trzymasz ceropegie w hydroponice....ja bym się bała ;:131
A tak swoją drogą to kolekcja Ci się powiększa ;:333 Niech zdrowo rosną ;:108
Rzeczywiście masz jeszcze tego luzu na parapetach ;:oj
Awatar użytkownika
anita041
50p
50p
Posty: 96
Od: 21 mar 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Witaj :wit
Zanurzyłam się w Twoim wątku z kubkiem herbatki i jestem pod wrażeniem pasji jaką darzysz sukulenty, ja uwielbiam je tylko że z tym jest problem :roll: z obawy że mi padną przelewam je :oops: Będę wpadać do ciebie częściej, już się nie mogę doczekać aż Epi zaczną ci kwitnąć :uszy

-- 28 lut 2016, o 22:39 --

Witaj :wit
Zanurzyłam się w Twoim wątku z kubkiem herbatki i jestem pod wrażeniem pasji jaką darzysz sukulenty, ja uwielbiam je tylko że z tym jest problem :roll: z obawy że mi padną przelewam je :oops: Będę wpadać do ciebie częściej, już się nie mogę doczekać aż Epi zaczną ci kwitnąć :uszy
Miłego dnia Anita
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Moniko, Jasiu, Marku, Żaneto, Henryku, Aniu, Anito - bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe wypowiedzi. Wszyscy zauważyliście luz na parapetach...dziś chyba się wyjaśni po części skąd ten luz skoro roślin przybywa :;230 :;230
Anito witaj i zaglądaj tak często jak masz ochotę...ja też mam nadzieję że przynajmniej niektóre Epi będą kwitnąć już w tym roku...zobaczymy ;:173
Aniu kiedy ja ceropegie trzymam w hydroponice właśnie ze strachu ;:202 ... wydaje mi się że tak jest łatwiej kontrolować co się dzieję :shock:

Takie małe zdjęcie tego co dzieje się nad parapetem....

Obrazek

W każdej z tych donic mieści się po 6 pojemników z Epiphyllum...tu widać tylko 4 donice... :;230 :;230
Stojaki znów zostały obsadzone...zimą za mało słońca...teraz rośliny wreszcie mogą wrócić...

Oczywiście jest tego więcej i jak każdy z nas szukam rozwiązań pozwalających zdobyć troszkę miejsca ;:306
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

brombiel pisze: Aniu kiedy ja ceropegie trzymam w hydroponice właśnie ze strachu ;:202 ... wydaje mi się że tak jest łatwiej kontrolować co się dzieję :shock:
Każdy ma swoje sprawdzone sposoby....ja nigdy nie stosowałam hydroponiki więc może u mnie stąd ten strach :roll:
brombiel pisze: W każdej z tych donic mieści się po 6 pojemników z Epiphyllum...tu widać tylko 4 donice... :;230 :;230
Dzięki temu jest więcej miejsca na inną roślinność ;:138
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Andziax007 pisze: Dzięki temu jest więcej miejsca na inną roślinność ;:138
Dokładne Aniu, zawsze znajdziemy sposób na upchnięcie kolejnych chciejstw :;230 :;230

Na dobranoc zostawiam fotki stepeliowatych...budzą się :D
Obrazek
Obrazek

;:333
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”