Moje kolorowe okna cz.II

Zablokowany
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Hybryda to nieoznaczony storczyk z danego gatunku np. Phalaenopsis :) To znaczy, że nie ma swojej nazwy danej od producenta i jest miksem różnych Phalaenopsisów. Hybryda zawsze będzie mieć takie kwiaty jak przy pierwszym kwitnieniu.
Hybryda to po prostu hm... hybryda :lol: No ciężko to wytłumaczyć :)
Kwiaty spotykane w marketach to w większości hybrydy, które nie mają swojej nazwy. Są też hybrydy tzw. oznaczone czyli właśnie te z nazwą np. Phal. Moscow, Phal. Sogo Vivien, Phal. Polka Dots, Phal. Golden Beauty, Phal. Sorrento... Jak wrzucisz nazwę w Google, to wyskoczy ci jak taki storczyk wygląda :wink:

Oznaczone hybrydy zazwyczaj mają napisane na doniczce jak się nazywają :) Zrób przegląd Twoich kwiatów, może się okazać, że któryś z nich ma nazwę :uszy
Możesz też przyjrzeć się w marketach co jest napisane na doniczkach :)

Mogą być też hybrydy botaniczne, jak np. Phal. valentinii. Dawcą nasion jest Phal. cornu-cervi a dawcą pyłku Phal. violacea :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
agnieszka_
1000p
1000p
Posty: 1510
Od: 21 gru 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Muszę pooglądać doniczki , dzięki . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Marto, Oglądam ten "Raj dla oczu" tuż przed snem. Będę śnić kolorowo :)
Hybrydy czy inne - bez wyjątku wzbudzające zachwyt i uśmiech na twarzy. Fajnie, ze chciałaś się z nami podzielić
takimi widokami. Dobre zdjęcia robisz ;:215
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Karnova, Janeczko, annamaria13, agnieszka_ Pati i Art dziekuje Wam bardzo za mile slowa ;:196 Kwitnienia na moich parapetach nie sa moze spektakularne, ale i tak sie ciesze, ze mam troszke koloru w domku :D Kilka paczkow sie zasuszylo, kilka pedow zlamalam ;:223 (wszystko mialam poprzestawiane jak to w trakcie remontu i stalo sie :( )
Wstawiam obiecane Tomaszowi zdjecie, aby mogl sobie zobaczyc wielkosc kwiatkow Doritaenopsis Anna-Larati Soekardi. Tu na zdjeciu ze standardowej wielkosci storczykami


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Marta, takie kwiatki to ja z lupą musiałabym oglądać. Na zdjęciu wyglądają jak tatuś z noworodkiem ;:306 Noworodek oczywiście boski! A jaki ma zadziorny wyraz "twarzy".
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Toż to on jest wielkości warżki dużego :shock: Jak Ty go wypatrzyłaś w sklepie? Lornetką? :D
Awatar użytkownika
marta325
1000p
1000p
Posty: 1454
Od: 15 lip 2012, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rotterdam/Kielce

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Janeczko, Tomasz ten maluszek to jest prezent. Dostalam go we wrzesniu i teraz w koncu mi zakwitl.
Ostatnio nie kupuje nic nowego, bo moja storczykoza jakby lekko odpuscila ;:306 Nie jezdze po sklepach, nie szukam w internecie. Chyba chora jestem... ;:oj Moze jak przyjdzie wiosna, to znow pojade na zakupy storczykowe. Co prawda jeden parapet mam mniej, bo mi syn storczyki z pokoju wyeksmitowal ;:224

Ostatnio bylo kilka slonecznych dni, to Was pomecze zdjeciami ;:306
Na pierwszy rzut leci jeden z moich ulubiencow phal. amboinensis x phal. equestris apari.

Obrazek Obrazek

Niezawodna , ciagle kwitnaca Tunja ( Janeczko teraz na pewno zobaczysz kurz ;:306 )

Obrazek Obrazek Obrazek

Maluszek z wiekszym braciszkiem

Obrazek Obrazek

I hybrydki

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Fantastyczna tunja na super zdjęciu makro-też chcę taką,równie piękny amboinensis ;:138
Pozdrówka :wit
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Martusiu, w tej Holandii nie tylko storczyki mają inne niż nasze , ale nawet kurz jest inny. U nas to taki widoczny, a u Ciebie to jakiś taki dziwny, niewidoczny :;230 Ty lepiej wracaj, bo nie wiesz, co tracisz.

Kwitnienia jak zwykle rewelacyjne! Tunja może kwitnąć bez przerwy, a Ty ją bez przerwy fotografuj i pokazuj fotki. Za dzisiejszą prezentację ;:196
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Bardzo ładne kwitnienia w szczególności Tunja i ten ostatni cytrynek ;:215 A co do kurzu faktycznie go nie widać ;:204
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

Tunja, no widzę, że każdy się zachwyca, ale kurcze warto ;:oj Szczególnie na tej pierwszej fotce kolor pięknie wyszedł.
I co jak co, ale ma strasznie "kreskówkowy" kształt! Jakby dziecku kazać namalować storczyka, to właśnie tak by wyglądał (chyba :;230 ) ;:204
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

:wit
Ja bardzo lubię takie męczenie zdjęciami ;:168
Twój ulubieniec piękny no i ta Tunja obłędna ;:167
a w ogóle weszłam na pierwszą Twoją strone ;:oj masz piękne kwiaty zazdroszczę ;:138
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moje kolorowe okna cz.II

Post »

ale masz obfite kwitnienia ;:oj ;:138
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”