Rhododendrony Eweliny cz.I

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Zablokowany
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Cześć azaliowo-rododendronowa Ewlinko :lol: Czy u Ciebie jest ogród dendrologiczny lub coś w tym rodzaju? Mam nadzieję, że ktoś Ci pomaga w tym raju :wink: Ja mam małe poletko i nie daję rady. Dzisiaj chciałam kupić właśnie żółty rododendron ale już nie było wiec kupiłam niski czerwony i krzew Mojżeszowy różowy, a wczoraj kupiłam żółtą azalię wysoką do 1,50m. Teraz idę sadzić petunie przed domem. Pozdrowianka.
Ogród suuuuuuuuuuuuuuper :) Gratulacje i ukłony podziwu.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Szpileczko, dzięki za miłe słowa :oops: No , chciałabym, żeby mi ktoś w tym "Raju" pomagał , ale o pomocników coś bardzo trudno...Ja niczego sadzić nie mogę , bo znowu/ nadal, wciąż / pada/leje, mży, siąpi ,kapie/, w każdym razie mokro jest !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Ostatni , majowy nr " M.P.O" zamieścił artykuł reklamowy dot. zastosowania szczepionek mikoryzowych.Pomijając aspekt reklamowy jest tam klarowny opis działania tego specyfiku.
A to mój ulubiony różanecznik, który mimo paskudnej pogody ciągle jakoś kwitnie :D

Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Hej Ewelinko, cudny ten różanecznik- o takim właśnie marzę. Może uda mi się taki kupić w niedzielę :lol: Oczywiście nie taki dorodny, na taki braknie mi kaski, troszeczkę mniejszy. Moje różaneczniki to. Bluerettia i Polarnacht- to wymyśla te nazwy? (różowy i fioletowy), azalie to Maruscha-piękna jest czerwona, Canzonetta-różowa, Schrzeewittchen-biała, Kermesina Rose- różowa z białą obwódką. Ostatni mój nabytek to pachnąca ślicznie azalia pontyjska Narcissiflora. Zapomniałam jak się wstawia fotki, może jakaś podpowiedź
:wink: Twoje okazy są niesamowite, a Ty jesteś Tytanem ogrodów. Wczoraj mimo deszczu posadziłam petunie. Pozdrowionka.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Szpileczko ! Nie jestem tytanem ogrodów , bo gdy wczoraj padało nawet nosa nie wyściubiłam z domu, a Ty sadziłaś petunie! Kolekcję Rh. to masz już pokaźną, mam nadzieję ,że zaspokoisz naszą ciekawość i wkleisz zdjęcia. JAK? Po otwarciu ramki :"ODPOWIEDZ" po lewej u dołu masz niebieski napis :" KLIKNIJ ABY DODAĆ ZDJĘCIE". No to "klikasz" . Dalej pewnie już wiesz... Czekamy więc. Pozdrawiam E.

Obrazek Obrazek Obrazek

A tu maluchy takie i bąk... rzeczywiście sporo ich kręci się przy różanecznikowych kwiatach, trudno je jednak " namierzyć".
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Ewelinko, jestem sama w domu bez pomocy mojego inform. i już narozrabiałam w kompie. Chciałam pochwalić się Wam moją radością- Tobie również obiecałam kiedyś, ale skopałam zapis nowego tematu. Ja mam sklerozę nic nie pamiętam :oops: :evil: Mój temat jest w śmietniku chyba.Pomocy.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Najwcześniejszy z moich rododendronów zakończył już kwitnienie :cry:
Aby dalej się nie osłabiał , a w kolejnym roku znowu pięknie zakwitł jutro oczyszczę go i powyłamuję przekwitłe kwiatostany. Następnie dostanie nagrodę za piękne kwiatki- porcję swojego ulubionego nawozu :wink:
Postępuję tak ze wszystkimi różanecznikami, bo mimo ,że to trochę czasochłonne - daje efekty.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Ewelina pisze:Postępuję tak ze wszystkimi różanecznikami, bo mimo ,że to trochę czasochłonne - daje efekty.
Choć palce są potem troche poklejone :D
Ja to samo robię również z magnoliami :D
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Ha, ha dostałam żółty różanecznik tylko za 20 zł ale będzie kwitł za rok dopiero, kupiłam jeszcze azalię wysoką. Na targach był okropny tłok i ceny kosmiczne :evil: Ewelnko zaraziłaś mnie tymi swoimi różanecznikami, masz takie same pieńki brzozowe jak ja :) jak je wykorzystać? Myśleo ich wycięciu całkowicie a Ty co planujesz ze swoimi? Pozdrowionka.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Arielku Pięknie zaczęły Ci kwitnąć rododendrony! Na razie są niewielkie, ale sam zobaczysz jakie będą miały duże przyrosty.Tylko dbaj o nie ! :wink:

A moje już prawie przekwitły...Jeszcze tylko jeden, późny , pomalutku rozwija pąki.

Obrazek Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Szpilka pisze:Ewelnko zaraziłaś mnie tymi swoimi różanecznikami, masz takie same pieńki brzozowe jak ja :) jak je wykorzystać? Myśleo ich wycięciu całkowicie a Ty co planujesz ze swoimi? Pozdrowionka.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szpileczko Nic nie planuję z nimi robić. Już zrobiłam - kupiłam , przywiozłam i ustawiłam pomiędzy różanecznikami tak, dla dekoracji . Pokaż ( zdjęcie) jak one wyglądają u Ciebie . Może szkoda je wyrzucać? .:wink:
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Ewelina pisze:Arielku Pięknie zaczęły Ci kwitnąć rododendrony! Na razie są niewielkie, ale sam zobaczysz jakie będą miały duże przyrosty.Tylko dbaj o nie ! :wink:

A moje już prawie przekwitły...Jeszcze tylko jeden, późny , pomalutku rozwija pąki.
Zaraziłaś mnie :P Na szczęście można je sadzić cały rok, więc myślę, że jeszcze kilka kolorów do zomy uda mi się zdobyć :D

A co do powolnego rowijania pąków, moje od pęknięcia pączka do pełnego rozkwitu - 24 godziny :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

ariel pisze:

Zaraziłaś mnie :P
---------------------------------------------------
Ariel , no to mamy kolejnego amatora rododendronów ! Gratuluję . Nawiasem mówiąc , " przystojny" ten Twój ALFRED
:wink:

Przy okazji- sprawdziłam pH moich roślin, czy raczej gleby pod nimi. Jest ok. ( Powinno być w granicach 4,5- 5,5/6).
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Zablokowany

Wróć do „Rhododendrony i azalie”