Surfinia - wiadomości podstawowe

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Surfinia

Post »

Jak tylko pojawią się pierwsze kwiaty na danym egzemplarzu i wrzucę.Odrobinę cierpliwości na razie minął tydzień od przesadzenia do właściwych skrzynek,stoją na oknie wschodnim i mężnieją.Ale pojawiła się nowa dość niezwykła odmiana z rodziny Calibrachoa czyli Million Bells Cameleon lub Chameleon różnie spotkałem która ma kwiaty jak pomazane pęzlem malarza,wyglądają rzeczywiście bardzo atrakcyjnie.
No i jak to z nowościami są dość drogie ale jeśli ktoś chce mieć coś niezwykłego,oryginalnego to jest to pomysł.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Surfinia

Post »

Witam,
dostałam od Teściowej :D (wow ;:138 :D ) surfinię i to kwitnącą. Ja pamiętam, że one to jakoś w czerwcu dopiero ruszają z kwitnieniem i nie wiem co z nią począć. Póki co trzymam w domu, bo u nas przymrozki i w ciągu dnia silny wiatr. Była jeden dzień na dworzu to się zrobiła taka jakby więdnąca, to ją szybko cofnęłam :D

Czy są tu jacyś surfiniści, którzy mogliby doradzić kiedy ją najbezpieczniej wystawić na zewnątrz? Będę bardzo wdzięczna za poradę :)

Pozdrawiam!
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
mk06
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 kwie 2016, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Surfinia

Post »

Witam
W zeszłym roku wysiałam surfinię zwisającą, jednak ona zamiast zwisać rosła do góry. W tym roku także posadziłam surfinię z zebranych w zeszłym roku nasionek. Czy jest jakiś sposób żeby surfinia zwisała a nie rosła w górę? :-D
Madzula
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 kwie 2016, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Połamane surfinie

Post »

Witam,
Kupione surfinie podczas podróżny lekko się podłamały, łodygi na końcach wyglądają dobrzę, ale wzdłuż rośliny są podwiędnięte. Czy mam opciąć roślinę w miejscu nadłamania? Co radzicie :)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Surfinia

Post »

Madziula przytnij łodygi.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Surfinia

Post »

Wydaje się mk06 że oczekiwałaś surfinii odmiany kaskadowej a niestety masz petunię o pokroju wzniesionym.
Taka już będzie nic się tu nie zmieni,nie ma się co oszukiwać.
Jednak jest tyle odmian kaskadowych surfinii i kolorów że z pewnością coś znajdziesz jak nie w centrum ogrodniczym to w necie.
Droga Monfra surfinie czy petunie podobnie jak wiele innych "startują" na zewnątrz po 15-tym maja jednak zależy to też od warunków pogodowych lokalnie u Ciebie a data powyżej to rodzaj średniej.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Dziękuję za odpowiedź Pawle. Moja surfinia się hartuje, ale widzę, po kilku dniach spędzonych na zewnątrz, że jednak jeszcze trochę za wcześnie na nią i chowam na noc do domu.
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Milva2104
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 maja 2016, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

A czy surfini bardzo zaszkodzi wiatr? Mam trzy skrzynki na balkonie na drugim piętrze i ostatnie kilka dni były bardzo wietrzne. Ponadto na jednej zauważyłam dwa obsychające kwiaty, które nawet nie zdążyły się rozwinąć.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Milva2104 pisze:A czy surfini bardzo zaszkodzi wiatr? Mam trzy skrzynki na balkonie na drugim piętrze i ostatnie kilka dni były bardzo wietrzne. Ponadto na jednej zauważyłam dwa obsychające kwiaty, które nawet nie zdążyły się rozwinąć.
Wiatr może zaszkodzić tylko pod kątem tego, że może połamać pędy, które są dość kruche. Przyczyny obsychania kwiatków szukałabym gdzie indziej - przesuszona/przelana.
nicolaus93
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 maja 2016, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Właśnie szukam czegoś do petunii i surfinii dla Babci, prosiła bym znalazł jakiś nawóz. Czytałem już o tym florendi, więc chyba się zdecyduje na niego, podobno dobry. Ok, dzięki za naprowadzenie ;)
rodzynka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Kochani,
pomóżcie, brak doświadczenia i pytanie może z serii głupich ;) ale jak prawidłowo przyciąć surfinie i kiedy najlepiej to zrobić? Na razie są jeszcze malutkie i dopiero pojawiają się pierwsze pączki, chciałabym by pięknie rozrosły się w skrzynkach i zwisały z balkonu.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Podstawowe pytanie rodzynko brzmi czy to petunie kaskadowe bo to właśnie one mają ten pokrój zwieszający się.
Niektóre odmiany są pół zwisłe i lekko wzniesione w pokroju.
Na etapie już młodych roślin można główne pędy uszczyknąć właśnie dla rozkrzewienia ja osobiście uszczykuję tylko te pędy które nadmiernie się wydłużają by roślina miała bardziej jednorodny pokrój.
U mnie jedna petunia fioletowa jak gencjana pachnąca i podwójna właśnie zaczęła się zwieszać i ma na prawdę imponujące przyrosty co chyba zawdzięczam nawozowi który trafnie wybrałem bo są nawożone przy każdym podlewaniu teraz bardzo intensywnie nawożę by się potężnie rozrosły.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
rodzynka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia podstawowe wiadomości

Post »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :) nie mam pewności czy to kaskadowa- w opisie było jedynie że to odmiana silnie krzewiąca o bujnym wzroście. Poczekam zatem z ewentualnym przycinaniem aż rośliny podrosną a tymczasem będę je nawozić. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”