Sukulenty - chromat

Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

mam takie czeskie wydawnictwo The Czech and Slovak Houseleeks Hadrava Jan, Miklánek Martin Kaktusy 2007/special 1 http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/i ... e/L120.jpg
Czasem Czesi potrafią ciekawie coś zrobić ( i po angielsku), można pojechać do Chrudnia i w okolicy pooglądać dzikusy :wink:

Z tego samego wydawnictwa będę miał o Pediocactusach, Opuncjach, mam jeszcze o Frailea, i może.....jak coś się uda od Pavelki znalazłem o scleracach, tyle co by mnie interesowało bo w normalnym języku, Czeski to dla mnie czarna magia nie kumam ;:306
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Sukulenty - chromat

Post »

O frailejkach powiadasz?? ;:173 ;:173 Jak takie coś można dostać?? ;:224
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Pozdrawiam Krzysiek
EwaR
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 maja 2012, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Obrazek
H.comptoniana łatwe rozmnażanie z sadzonek liściowych, posadzone pod koniec czerwca teraz wychodzą "kły" :lol:[/quote]

Witam.
Wpatruję się w zdjęcie i zastanawiam się, jak te liście zostały posadzone. Wystają tak jakby 4 połówki starych liści. Czy one były cięte, czy zostały tak głęboko posadzone. Ja w czasie wakacji posadziłam liść, niewiele zagłębiając go w podłożu (takie niezbędne minimum). Liść ma się dobrze, ale do tej pory nie dał żadnych odrostów.
Gasteria, Haworthia ... a co z bardzo podobna z wyglądu rodziną Aleosów? Nie załapałam jeszcze, dlaczego Aloesy nie porywają hobbystów, natomiast milość do tej pierwszej pary jest często spotykana.
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

liście zostały odłamane od korpusu, położyłem zapomniałem następnego dnia zasypałem ukorzeniaczem i wsadziłem w doniczkę, znów zapomniałem i tak raz się uda raz nie, ale próbować warto :wink: A że u ciebie nie dał odrostów jeszcze to spokojnie ma czas, to może i zająć rok czasu w niektórych przypadkach.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Siejecie nie siejecie jeszcze? sam nie wiem, ta pogoda już prawie wiosenna hmmmm
skleraki, escobarie echinocereusy, jakiejś opuncjowate.

haworsje i gasterie te co miałem wysiałem one powinny sobie dać radę.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty - chromat

Post »

liście zostały odłamane od korpusu, położyłem zapomniałem następnego dnia zasypałem ukorzeniaczem i wsadziłem w doniczkę / ... /
- Krzysztof - o podłożu jakie zastosowałeś do tego typu namnażania roślin, może napiszesz z jedno zdanie.
haworsje i gasterie te co miałem wysiałem one powinny sobie dać radę.
- dawno wysiewałeś, może masz już uwieczniony na fotkach jakiś "ruch" nad podłożem ?
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

siałem wczoraj :lol: to jest jeszcze czas. Właściwie to nie wiem co robić stąd pisze, bo nie doświetlam. Jak będzie coś się działo wrzucę foty.

do tych liści to perlit i wemikulit prawie sam czysty z resztką z dna co zostało normalnego podłoża.
sam perlit też będzie ok.
Pozdrawiam Krzysiek
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Obrazek
...chcesz powiedzieć, że to wyrosło ze ściętej rozety, z szyi korzeniowej, z tego, co tkwiło w ziemi bez możliwości jakiejkolwiek asymilacji??? I co to jest? Czemu taki wianuszek? Gdzie tu nowa rozeta/y? Bardzo dopinguję, bo bardzo bym się ucieszyła z tej dziwnej, dużej G. pulchra Hankey od Pavelki - niech rosną i się mnożą! ...że o ukorzenionych liściach nie wspomnę...mi się jak dotąd tylko raz udało!
Kudłate super...coraz bardziej mnie do nich ciągnie - te kilka na krzyż które mam, na razie super zimują...ale niemal co tydzień troszkę podlewam, bo poprzednie próby kończyły się śmiertelnym przesuszeniem!
Niby obecnie jestem na etapie: nic już więcej nie kupię! Kilka mi cennych roślin padło, jestem rozczarowana - głównie bezsilnością, więcej nie będę powiększać kolekcji, to bez sensu...ale już się łamię...takich kilka kudłatych od Kuby albo co :roll:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Trzymam kciuki za powodzenie wysiewów! ;:333
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

Beato, G.pulchra była uszkodzona a jak ją chciałem "poprawić" połamałem całkiem. Został mi w ręku taki kołek z korzeniem, wsadziłem go z powrotem do doniczki i wianuszek się taki pokazał heeh :lol: teraz będzie kilka rozet, liście też ukorzeniam, myślę, że strat z niej nie będzie.

Kudłate haworsje lubię i coś dołożę do kolekcji, ale już bez szaleństw, mam za mało miejsca.

Dzięki Heniu za odwiedziny i doping, siać będę dość ciekawe rośliny, ale chyba po na namyśle wstrzymam się jeszcze z kaktusami do przyszłego tygodnia, może pogoda się unormuje, wydaje mi się, że jest jeszcze za mało światła.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Sukulenty - chromat

Post »

A...czyżbym się doczekała Twoich Krzysiu wysiewów? ;:oj ;:oj
Wiesz, że mocno trzymam kciuki. Daj relację nawet z "groszków". Szkoda, że nie mogłam pomóc w takim stopniu, jak Ty mi pomagałeś, ale sercem i duchem jestem przy Twoich nasionach (jakkolwiek to zabrzmiało ;:306 ;:306 ;:306 )
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulenty - chromat

Post »

można prowadzić pamiętnik z siewów
dzień 4
zniemczony po robocie zajrzałem i....nic się nie dzieje.
;:306
Pozdrawiam Krzysiek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”