Jagoda kamczacka cz. 3

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

No właśnie nie wiem gdzie kupić. :?

Co do tej słodkości to różnie z nią bywa w zależności od tego gdzie rośnie i jaki rok jest.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Ja parę dni temu kupiłem ostatnią sztukę odmiany Michał z marketu. Krzew minimum 7-10 lat (gęsty, silne stare pędy z trzech miejsc, sporo odrostów) w donicy 7,5l. Kosztował 11zł...
Krasny
500p
500p
Posty: 549
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Zdecydowałem się na Borealis, Aurora i Boreal Blizzard. Zamówiłem u Rudnickich. Miałem kiedyś jagody kamczackie, ale stare rosyjskie odmiany plus Wojtek. O ile dostałem wtedy to, co zamawiałem. Przetrzymałem dwa owocowania i wywaliłem. Mimo, że owoce się osypywały, to były po prostu niesmaczne. Wodniste i jednocześnie kwaskowato gorzkie. Może ziemia im nie pasowała, a może tak miały z "urodzenia". Teraz posadzę w innym miejscu i mam nadzieję, że będą lesze.
Awatar użytkownika
SETA
200p
200p
Posty: 243
Od: 4 cze 2016, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

phantom, to oni w tym markecie, kamczatkę trzymali 10 lat w biurze jak fikusa i teraz poszła pod młotek?
Człowiek jest jak działkowiec. Działkowiec żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.
adam_k27
200p
200p
Posty: 265
Od: 21 kwie 2020, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, okolice Rzeszowa

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Z tym smakiem i słodkością to kanadyjskie odmiany nie mają nuty goryczki, która pojawia się w części odmian. Natomiast aby były słodkie to trzeba je nieco dłużej przetrzymać na krzaku gdy już się wybarwią. Można to zrobić bo nie opadają tak szybko same z siebie, aczkolwiek trzeba by pomyśleć o ochronie przed ptakami bo te nie pozwolą im długo wisieć i nabierać słodkości.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

SETA pisze:phantom, to oni w tym markecie, kamczatkę trzymali 10 lat w biurze jak fikusa i teraz poszła pod młotek?
Pewnie dostali skądś partię (likwidowana uprawa?) po taniości i opchnęli. Na początku były 3 odmiany (Jolanta, Wojtek, Michał) za 25zł/sztuka, ale jak się w końcu namyśliłem żeby kupić i pojechałem to został tylko Michał a kasa zamiast 25zł naliczyła 11zł za dorodny krzak. Podobno ta odmiana jest nieco niższa niż inne, za to ma duże i słodkie owoce więc mi pasuje.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1985
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Jolanta ,Wojtek ok, ale Michał?Jest taka odmiana kamczatki? :shock:
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 765
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

U mnie w sklepie co roku wiosną przywożą partię dużych jagód kamczackich w donicach ok. 30 l a borówki takie 2 m z donicą ok. 50 l. Ceny takich jagód to kilkadziesiąt zł. a te borówki prawie 100 zł. Albo je wykopują z gruntu i ukorzeniają albo jest przetrzymywana kilka lat w produkcji i przesadzana do coraz większych pojemników i mocno nawożona. Ja mam takie magiczne miejsce na działce gdzie jagoda kamczacka wypuszcza pędy nawet po metr w ciągu roku a obok rośnie porzeczka czerwona co osiągnęła wielkość docelową w dwa lata. A magia tego miejsca jest taka ,że leżała tam latami sterta próchniejącego drewna. https://youtu.be/9lsbfLrxqiQ tu nagrałem te borówki, które mają w mojej ocenie 5/6 lat od posadzenie sadzonki rocznej lub półtorarocznej.
A tu borówka w donicy półtora roku po posadzeniu i całkowitym przycięciu i była nawożona nawozem rozpuszczalnym. https://youtu.be/Xzu_o6YMQhI
Tak, że duże sadzonki jagód i innych wcale nie muszą być stare. Boreal Beast jest tu dobrym przykładem bo rośnie jak prawdziwa bestia i po 2 latach już mocno zaowocuje.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

leszkat76 pisze:Jolanta ,Wojtek ok, ale Michał?Jest taka odmiana kamczatki? :shock:
Tu piszą że jest:
http://www.inhort.pl/files/program_wiel ... ad_1.4.pdf
Yogibeer701 pisze: Tak, że duże sadzonki jagód i innych wcale nie muszą być stare. Boreal Beast jest tu dobrym przykładem bo rośnie jak prawdziwa bestia i po 2 latach już mocno zaowocuje.
Tyle że podobno Michał rośnie słabo i dorasta do 1m wysokości, moja ma 70cm i grube zdrewniałe pędy z łuszczącą się korą.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 891
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Witam po przerwie moje boreal blizard Piękna i Bestia kwitły zaraz po posadzeniu i smakowały rodzince ;:306 Każdy ma inny smak czekam na owoce docz velikana mają być wielkie okaże się w tym sezonie ;:304



Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Docz Velikana ma owoce duże, ale podobno z cierpkim posmakiem:
https://in-vitro.b-cdn.net/wp-content/u ... ies_PL.pdf
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 891
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Mi smakują wszystkie i kwaskowate i słodkie a córci bardziej kwaskowate ;:306 .Ale nalewka z jagody jest wyśmienita ;:215



Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Tak wygląda jagoda Michał którą wyrwałem za 11zł:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”