Tolinka i róże

Zablokowany
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże

Post »

Ależ przegapiłam te cebule, nie mogę sobie darować... Obłowiłaś się Tolinko :)

A Jalitah jest piękna.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko widzę ,że masz Amelię renaissance czy mogłabyś mi ja trochę przybliżyć, bo zamyślam jej zakup
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ewa7
200p
200p
Posty: 264
Od: 27 paź 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko -pomorskie
Kontakt:

Re: Tolinka i róże

Post »

Widzę , ze szaleństwo cebulkowe trwa w najlepsze :-) bedą wiosną widoki:-)
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Dorotka biorąc pod uwagę twoje już zakupione cebule to chyba nie masz czego żałować i tak pracy będziesz miała od groma ,ale wiem ,wiem ja też już powiedziałam sobie "mam wszystkie już wystarczy" ale jak zobaczyłam te cudeńka w L trzymałam je kurczowo w rękach i z żadnego opakowania nie byłam w stanie zrezygnować ;:131
Ha ha ha! Już to widzę jak Dorotka jedzie do Lidla bez Ema i będzie tylko patrzeć. :;230 Ja też tak stale się oszukuję. :lol:
Aniu hi,hi,hi już to widzę,wygląda na to że wszystkie lubimy się oszukiwać ,aczkolwiek coraz częściej jestem sobie w stanie przetłumaczyć że już dość ,najczęściej jest to wtedy kiedy dzień wcześniej coś sadzę ;:306
Tolinko gusty tulipanowe mamy podobne. ;:215 Jak patrzę na Twoje róże to mogę też powiedzieć tak samo. ;:215
bardzo mi miło że znalazłam bratnią duszyczkę ;:168

Jaga :;230 :;230 Jak gdzieś spotkam czarnego Parrota będzie twój :uszy Moje niechciane róże mam prawie za płotem ,więc też będę je mogła doglądać i poszły w bardzo dobre ręce ,ale na mojej liście jest jeszcze tyle pięknych odmian że nie żal mi,chcę róże silne ,zdrowe ,takie co cieszą długo kwiatami i zapachem.

Majka no właśnie.....czas ,trud,podrapane ręce....za to co dla nich robimy też nam się coś należy ;:108 a że Lacre....no nie dziwię się ,gdyby mi brakowało miejsca a miałabym posadzić Lacre kto wie jaki byłby los Aleksandry dla Lacre zrobię wszystko ;:173
Wiesz Majka że ja długo nie sadziłam cebul :D ale jak zobaczyłam na forum u Robaczka te łany tulipanów tak mnie wzięło ,że teraz to normalnie głupawka :;230

Sylwia no mam tych cebul trochę ,aż chwilami zastanawiam się jak ja to posadzę...i gdzie ;:306 Jalitah póki co niewiele kwitła czekam więc na przyszły sezon,ale kwiat ma śliczny to prawda.

Jadziu Amelia Renaissance to piękna róża polecam ci ją z czystym sumieniem ,w zeszłym roku pokazywałam ją dość często,w tym wiosną odkryłam na jej pędach jak mi się wydawało raka wgłębnego ,więc wyciełam ją króciutko aż do zdrowego miejsca ,bałam się już że nie przeżyje,ale dała radę ładnie się zbiera ,pierwszego kwitnienia nie było ale teraz będzie kwitła to wstawię ci fotkę ,kup ją bo to silna i piękna róża będzie rosła dla Twojej Amelki ;:167

Ewa :wit oj będzie się działo, będzie :heja pod warunkiem że cebule zakwitną jak na zdjęciach...w zeszłym roku kupiłam na A cebule z czego połowa wcale nie wyszła ech!...te z biedry i z L się sprawdziły .więc czekam z utęsknieniem na te tulipanowe łany ;:65

Troszkę fotek na dobry sen








Captain Hoyward ? wciąż ze znakiem zapytania b jestem nie pewna jej nazwy....

Obrazek

Obrazek

Fisherman's Friend nie mogę uchwycić jej koloru, piękny ciemny amarant z nutką fioletu,zapach! zdrowa silna ,pędy wyższe ode mnie choć to młodziak bo z wiosny

Obrazek

Obrazek

Nostalgia

Obrazek


Ghita R.

Obrazek

Obrazek

I kolejne Renaissansowe panienki Princess Alexandra Renaissance i Clair Renaissance

Obrazek

Obrazek


Blue Girl


Obrazek

kosmos

Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Bonica

Obrazek


Glorie de dijon
Obrazek

Jesienne krokusy z wrzosami

Obrazek

Na dzisiaj to wszystko zapraszam za niedługo :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże

Post »

Dziękuje bardzo za odpowiedź jednej róży jednak nie opłaca się zamawiać, a może koleżanki będą coś zamawiać wtedy się dołączę.Ghita również ujmuje za serce a co do Captaina Hoywarda to zapytaj Anię [tara ] ona go ma. Ja również mam ukorzeniony patyczek lecz mój jeszcze nie pokazał kwiatu ,ale kolorystycznie go przypomina
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże

Post »

Popatrzę na Twoje róże, bo u mnie tylko Poesie i Lili Marlene raczą kwitnąć ;:223
Renesansowe cudne! Ja mam zupełnie inne: Julia i Sandra. Ale jakoś niemrawe. Julia jeszcze, ale Sandra się ociąga :(
A Graham Thomas super!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
x-ja-a

Re: Tolinka i róże

Post »

Róże cudne, szczególnie zachwyciła mnie Clair Reinassance, uwielbiam takie kolory. Ale kompozycja krokusów z wrzosami ... ;:oj Cudo! Bardzo mi się podobają wrzosy, ale chyba nie mam dla nich odpowiedniego stanowiska :( No, a razem z tymi krokusami, które dodają im uroku jak lukier na torcie.... aaach! Jeszcze większa szkoda.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże

Post »

Piękne ci one wszystkie bez wyjątku ;:333 Lacre rozbrajająca ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże

Post »

Byłam u Dorotki omal nie zemdlałam, wchodzę do Ciebie i znowu nie wiem na co najpierw patrzeć, tyle cudownych kwiatów. Pisałam kiedyś, że nie przepadam za niebieskimi różami :?: ;:14 ;:14 ;:14 , odwołuję wszem i wobec Twoja Blue Girl ;:oj ;:167 ;:167 ;:167
Ghita też niezła laska ;:224 . Muszę przestać zaglądać do Waszych wątków, bo już mam mętlik w głowie i tworzę listę zakupów, której miało nie być. ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Tolinka i róże

Post »

Same piękności Tolinka, mnie najbardziej urzekły kolory Fisherman's Friend i Blue Girl, a Graham Thomas po prostu cudny.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże

Post »

Jak wysoki jest Twój Fisherman? Swojego ze względu na zapach posadziłam blisko miejsca, w którym odpoczywamy. Urósł ok. 1 m, a zrozumiałam, że u Ciebie jest dużo wyższy. Blue Girl - śliczna! Jak długo utrzymuje kwiat?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże

Post »

Ja niestety też domówiłam parę róż prócz Amelki i co teraz będzie ;:145
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Miłeczko Graham chyba teraz odżył i popisuje się za cały sezon :;230 Zapraszam kochana patrz do woli coś tam jeszcze raczy kwitnąć ,może szału nie ma ale popatrzeć i powąchać mam co.

Jaga Clair R. jest prześliczną w kolorze i mocno pachnącą różą ,rośnie na przodzie wysokiej rabaty i kwiaty sięgają mi prosto do nosa ;:170 Jesienne krokusy to zimowity ,mam ich wszędzie pełno ,poszukam bo powinnam mieć je z kocimiętką też fajny duecik.Wrzosy są bardzo wdzięczne jak im dasz troszkę słonka i wilgoć,na pewno masz takie miejsce pomyśl.

Aniu piękne wszystkie masz rację .....trudno dokonać wyboru którą kupić ,którą zostawić ,a którą oddać w dobre ręce ,ale coś za coś ....ogród nie z gumy ,a coraz piękniejsze odmiany pokazują się w sprzedaży a i rabaty mają wiele do życzenia mimo że coraz staranniej staram się dobierać rośliny ;:131

Daysy odwołuj ,odwołuj ;:124 Blue Girl jest cuuudowna ,a jaka zdrowa! piękne błyszczące liście ,kompaktowa ,niewyrywna ,a kolor ;:170 myślę że ona jest bardzo w twoim stylu kup ją koniecznie ;:108

Anastazja wymieniłaś rzeczywiście piękne panny ;:167 Graham Thomas dopiero w tym roku pokazuje co potrafi i choć kiedyś myslałam że go wykopię i wydam ,tak teraz nie oddałabym go za nic ,to prawda że Angielki potrzebują czasu.

Ewunia mój Fisherman's wypuścił teraz dłuuugie pędy myślę że ma ok.160cm no na pewno tyle ma ,bo żeby go powąchać staję na palcach ;:306 Blue Girl trzyma kwiat ok.tygodnia i tak jak pisałam do Daysy jest na prawdę bardzo zdrowa i kompaktowa, ładny ,gęsty, zieloniutki krzaczek,kwiaty ma raczej duże i lekko pachnące.

Jadziu będziem sadzić :;230 :;230 ja chodzę po ogrodzie i myślę gdzie ja to towarzystwo zmieszczę ;:218

....a tak serio....to mam takiego lenia jak z częstochowy do warszawy :oops: nic mi się nie chce,nic a nic nawet przekwitłych róż nie obcinam ;:14 cebule leżą i kwiczą że to już czas ,niezapominajki mają mączniaka i wypadałoby je wywalić,dalie urosły ale nie zakwitły, róże mają plamistość,kocimiętki zarosły wszystko co trzeba i nie trzeba też ,a ja błąkam się jak ból po kościach :? a przecież gdzie tam jeszcze do końca sezonu...jeszcze tyle do zrobienia ehhh!
Na szczęście moje królewny już mnie specjalnie nie potrzebują i sobie same radzą :wink:




New Dawn

Obrazek

Blue River

Obrazek

Novalis

Obrazek

Rumba

Obrazek

Jalitah

Obrazek

Moja własna królowa ;:167 Queen of Sweden

Obrazek

Pachnidełko Chandos B.

Obrazek

Amber Queen w dueciku

Obrazek

Mariatheresia

Obrazek

Obrazek

Sebastian Kneipp wreszcie pokazał kolorki :D

Obrazek

Garden of roses

Obrazek

Mrs.John Laing oooogromny kwiat a zapach ;:170

Obrazek

Obrazek

Pomponella ma jeszcze mnóstwo takich bukiecików w zanadrzu

Obrazek

Obrazek

Mme Isaac Pereire zmęczona opiera swoje wielkie pachnące z daleka kwiaty o pergolę

Obrazek

Cinderella delikatna ,piękna ;:167

Obrazek

Obrazek

dobrej nocki ;:19
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”