Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Może wyściółkuj czyms truskawki, żeby nie leżały na ziemi?
Najlepsza była by słoma, ale jak nie masz, to może chociaż tektura?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Tylu miłych gości, a ja nie dostałam żadnego powiadomienia :evil:
Riv to wszystko wina braku wiedzy i doświadczenia :oops:
Aguś - to raczej nie jest brodawnik - ma zupełnie inne liście i jest znacznie wyższy. Dzięki, że chciałaś pomóc!
Aniu - jasne, że wybierzemy się na rynek razem. Mam jeszcze kilka roślinek od tej pani na oku m.in. 2 odmiany zawilca. Z tego co wiem Ona od kilku lat zawsze w tym samym miejscu stoi.
Ado - dzięki za wizytę i miłe słowa. Nawet nie wiesz jak zazdraszczam Ci tego ciepłego, wrocławskiego klimatu. U Was już lato...
Witaj Jacku! Dzięki za pomoc przy identyfikacji. Postaram się zrobić lepsze zdjęcie bodziszka. Jest naprawdę uroczy chociaż raczej taki leżący...Mówisz, że ten słoneczniczek szybko się rozrasta?! Pani sprzedająca zapewniała mnie, że nie.
Może i dobrze - będzie do podziału :wink:
Onko - ta odmiana tak ma! Rosną duże, czasem wielkie i są bladoczerwone, ale pyszne.
No właśnie Krzysiu myślałam o wyściółce...Niestety nie mam dostępu do słomy. Chciałam nawet kupić takie sianko dla gryzoni w markecie, ale jak zobaczyłam w nim te wszystkie kłosy z nasionami to zrezygnowałam ( wciąż bym musiała pielić :evil: ). Wczoraj rozłożyliśmy pod nimi białą włókninę. Trochę spóźniona inicjatywa, ale lepiej późno niż wcale :oops:

Obrazek - zbliżenie spóźnialskiego

Mam jeszcze takie "coś" do identyfikacji:
Obrazek Obrazek - "coś" dostałam w zeszłym roku jako małą kępkę liści z informacją, że właścicielka nie wie co to jest, ale na pewno mi się spodoba :wink:

Trytoma od Zosi w końcu ma pąki ( na razie widać 2):
Obrazek

Za tydzień lub dwa zacznie się chyba festiwal liliowy:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Też czekam z niecierpliwością na festiwal lilii :D Posadziłam w tym roku straszną ilość i nie wiem co będę z tego miała :wink:

Izuś, a ten Twój spóźnialski to piękny jest ... :wink:
O tej porze i taki cudny :D
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Tuja! :lol:
Bardzo często zaglądam do Twojego ogródka i szalenie imponuje mi to, że tak dużo różnorodnych roślin już posadziłaś a przecież ogrodem zarządzasz od niedawna! To oglądanie rekompensuje mi moje skromne, roślinne zasoby Ogrodu, więc sobie patrzę i uczę się jak one wyglądają.Taki np. słonecznik variegeta albo z 65 strony "kilka innych kwitnących roślin" - choćby te żółte z różowymi, no po prostu idealna kompozycja do mojego Ogrodu! Jeżeli pamiętasz nazwę to proszę podaj - będę szukała, bo to jest to, co szukam!
A w ogóle świetnie zaplanowana działeczka!
....Ja nie mogę wytrzymać i napiszę co widzę. A widzę co już stworzyłaś! Po lewej stronie wchodzi się do lasu , tam gdzie leśna rabata - dużo drzew leśnych i cienistych roślin leśnych a pośród tego zarośla - oczko wodne, w którym koniecznie odbijają się te drzewka leśne i hosty i paprocie. A za oczkiem wodnym, leśnym stoi leśniczówka( ta odmalowana).Wiadomo, miejsce przy palenisku już jest. Za leśniczówką innna bajka - sad i hulaj dusza po prawej stronie pole kwiatów słoneczniki , malwy, i wszelkie inne- róże , piwonie no wszystkie, taki kocioł kolorów, bez zobowiązań. A ziemianka, no ziemianka to ziemianka! To ogródek żony leśnika taki podręczny ogródek, przyleśniczkowy.Naprawdę bardzo ciekawy ogród!
Wybacz, że tak sobie pofolgowałam.... :oops: ale przecież Twój ogród jest czasem inspiracją dla innych...
Serdeczności! :lol:
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Izuniu. Twój kwiatek NN to chyba firletka smółka. Zazdroszczę kwitnących lilii. Moje a mam ich bardzo niedużo dopiero w pąkach, a część dopiero odbija od ziemi. Boję się je sadzić z powodu stałych kradzieży kwiatów. Zobaczę co będzie w tym roku.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

tak! ten różowy kwiatek to firletka, też ją mam dostaną i nie pamiętam od kogo ale kwitnie pięknie i nie iwedziałam że jest biała trytoma myslałam ze tylko pomarańczowo czerwone
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Anulko - wygląda, że czasem błędy ogrodnicze wychodzą na dobre :wink: W zeszłym roku miałam kwitnące lilie w październiku - bardzo późno posadziłam 2 zapomniane cebule.
Dzięki Oranio! Tyle ciepłych słów...Nie wiem czy zasłużyłam na nie tak do końca. Jesteś jednak romantyczna duszą :!: Roślin troszkę nazbierałam to fakt. Nie wszystkie jednak zakupy i nasadzenia były przemyślane. To jednak chyba grzech wszystkich początkujących...mam taką nadzieję. Plany wciąż się zmieniają choć główny zarys pozostaje. Pytałaś o te kompozycje żółto-różowe: pierwsza to żurawka z tojeścią kropkowaną ( oferowałam Ci ją-pamiętasz...), a druga to liliowce z piwonią. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że moje skromne poletko może być dla kogoś inspiracją. Przecież jest tyle cudownych, dojrzałych ogrodów na forum.
Krysiu - dzięki za podpowiedź o firletce. Moje lilie też dopiero w pąkach choć niektóre w dość zaawansowanym stanie. Niestety i u mnie zdarzają się kradzieże.
Iwonko - nie wiem czy jest biała trytoma...Ta tylko tak wygląda w pąku. Potem nabierze właściwego koloru. Dzięki za potwierdzenie firletki. Fakt kwitnie pięknie.

W końcu wyjrzało słoneczko i mam nadzieję, że dziś nie będzie padać. Ta deszczowa pogoda doprowadzała mnie do rozpaczy.
Chciałam Wam pokazać kilka moich "patyczkowych przedszkolaków":
Obrazek Obrazek

Z perspektywy czasu stwierdzam, że wsadzenie ich do przezroczystych doniczek z butelek po mleku miało sens. Przynajmniej gołym okiem widać korzonki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Iza od czego badylki masz na pierwszym zdjęciu?
To coś ma już pąki?Może to kalina,jeśli tak to zaklepuje jeden badylek. :D
Mi niestety nie udało się ukorzenić badylków od Ewy.Posadziłam jak trzeba,zadołowałam na zimę w ogrodzie.
Niestety miałam same suche badyle.Może za wcześnie je powyrzucałam,niektóre przecież jak kalina później zaczynają wegetacje.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Aniu to raczej nie jest kalina. Mi to wygląda na jaśmin. Według wszelkich prawideł powinnam chyba oberwać te pąki, ale nie wiedziałam co z tego będzie i kwiaty ułatwiają zadanie :oops: Tak wygląda dziś:
Obrazek

A to pierwsza kwitnąca królowa kwiatów w całej okazałości:
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Izuś -wczoraj wysłałam jasnoty.
Daj znać w jakim stanie dotarły.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Aga! Oczywiście, że jak tylko dotrą dam znać. Upałów nie ma więc powinny dobrze znieść podróż :wink: Jakiś rewanżyk :?:
Po dwóch słonecznych i w miarę ciepłych dniach Elbląg znów zachmurzony i mokry :( A mam kilka roślin do posadzenia...Wczoraj gościłam Anię-Raczek i była obowiązkowa wymiana roślin :D
Ogród miał wczoraj kilka niespodzianek dla mnie:
Obrazek - rano
Obrazek - popołudniu
Ostatnia odmiana moich irysów zakwitła w oszałamiającej ilości kwiatów - szt.1
Obrazek - rano
Obrazek - popołudniu

Największą niespodziankę zrobiła mi ismena. W zeszłym roku już w marcu zaczęłam podpędzać cebule. Posadziłam pod koniec maja na działce i wcale nie zakwitła, same liściory miała. A tym roku od razu dałam do gruntu w maju i zauważyłam, że ma malutkie pąki:
Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Na osłodę kolejnego mokrego dnia:

Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Fajnie tak obserwować jak w ciągu jednego dnia, własciwie kilku godzin rozkwitają kwiaty.
Irysek jest taki delikatny, że aż się rozczuliłam :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”