Jak to z moim ogrodem było...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Jak to z moim ogrodem było...

Post »

Opowieść jak tysiące innych, ale wyjątkowa bo moja :D
Jeszcze pięć lat temu nawet nie myślałam, że będę taką zapaloną ogrodniczką. Co prawda zawsze lubiłam kwiaty, ale głównie te domowe. Zupełnie niespodziewanie postanowiłam przeistoczyć wielkie chwaścielisko w starym sadzie na ogród. Do działania przystąpiliśmy jesienią 2004 roku. Ale prace zakończyły się właściwie na wycięciu jednego drzewa orzecha włoskiego i zaoraniu ziemi. Później musiałam przystopować. Urodziłam drugie dziecko (starsza córka miała wówczas 1,5 roku). Ciężko cokolwiek zrobić z dwójką maluchów, zwłaszcza, że ogród powstawał po drugiej stronie drogi i co rusz zamiast zająć się pracą, patrzyłam w kierunku dzieci, które z upodobaniem wciaż wylatywały na drogę :? A ponieważ życie na wsi toczy się wg ściśle określonych prac, które wyznaczają pory roku, nie sposób było zapanować nad tym wszystkim.
Zatem praktycznie przez dwa lata w ogrodzie nie działo się nic nowego poza dosadzaniem kolejnych roślinek na małym skrawku.
Niestety nie mam żadnych zdjęć obrazujących to o czym piszę. Pierwsze zdjęcie ogrodu zrobiłam dopiero w czerwcu zeszłego roku.
Wówczas wygladało to tak:
Obrazek
Na środku znajduje się skalniak, obok cztery rabatki z kwiatami.
Niestety teren jest nieogrodzony, szybko doświadczyłam złośliwości ludzkiej. Na samym początku zniknęły kwitnące cebulki tulipanów i hiacyntów, później ktoś złamał śmigło od wiatraka :cry: Nawet nie wspominam o "trasach przelotowych" psów, które najczęściej przelatują przez najwyższe rośliny rozłamując je na pół.
W międzyczasie na świecie pojawiło się trzecie nasze dziecko i znów zastój w pracach ogrodowych :)
Jakoś długo nie mogłam zmobilizować się do pracy, a dokładniej nie siebie samą, ale męża, zeby powycinać stare drzewa z sadu. W końcu w listopadzie ubiegłego roku, drzewa zostały wycięte i powstał taki oto widok:
Obrazek

Dopiero w kwietniu tego roku zostały ostatecznie usunięte gałęzie po wycince. Tej wiosny postanowiłam też zrobić małą rewolucję i "pociagnąć" ogród dalej.
Po wschodniej stronie posadziłam sztobry ligustru do ukorzenienia, które kiedyś mam nadzieję będą stanowiły gęsty, zielony żywopłot, odgrodzający mój ogród od sąsiadów.
Zaczęłam tez układać obramowanie rabatek i po raz kolejny zmieniam ich kształt ;-). W ostatnim czasie zostały wyrandapowane kolejne zielone chwaścieliska, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły kolejne rabatki.
Na razie jest tylko domek ze zjeżdżalnią dla dzieci, ale zamierzam znacznie powiekszyć teren dla dzieciaków, tym bardziej, że jesienią spodziewam się kolejnego Maleństwa.
I tak prawie po 5 latach od pierwszych działań, ogród dalej wygląda jak pobojowisko, a czasu na jego pielęgnacje coraz mniej. Niemniej wciąż mam wielką motywację i nadzieję, że kiedyś mój wymarzony ogród nabierze ostatecznego kształtu :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Widok bardzo ładny jest skalniaczek ,zarys rabatek już stworzony tylko pokaż jak to teraz wygląda co sadzisz :lol:
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Pomimo wiosny, a właściwie już prawie lata, kilka fotek jesiennych kwiatów... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tak wygląda dziś "na roboczo". zdecydowana większość iglaków które sadzę to miniaturki, bynajmniej tak piszą na etykiecie i tak chciałabym docelowo ;-) Poza tym "wszystkiego po trochu", wciąż jeszcze sporo jednorocznych z racji finansów :(
Tak to wygląda dziś:
Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Mariolo sadz maluszki a za parę lat urosną ja też mam sporo małych iglaków i już ładnych okazów i cały czas coś tam dokupuję i uzupełniam :P [/b]
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

WITAM .
MARIOLU ,pięknie się zapowiada twój ogród .Masz mnóstwo zapału i chęci do zmian .
Podziwiam ,czeka cię dużo pracy nie tylko w ogrodzie ,ale i przy dzieciach .
Chętnie będę śledzić twoje dalsze poczynania .
Zapraszam do swego azylu .
Awatar użytkownika
SEWERYN_S
50p
50p
Posty: 60
Od: 3 maja 2009, o 12:36
Lokalizacja: SŁUPSK

Post »

Witam, zapowiada się ładnie, działeczka ciekawa, fany teren do zagospodarowania. Widze, że sobie radzisz bardzo dobrze. Wklejaj fotki - będziemy śledzić postępy. pozdr


Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Mariolko, cieszę się, że założyłaś swój wątek. Kompozycja Twojego ogrodu bardzo mi się podoba. Jestem przekonana, że niedługo powstanie piękny ogród, bo roślinki bardzo szybko rosną. Życzę powodzenia :D
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Ale masz pole do manewru: projektuj, sadź, siej, wykonuj i dodawaj foteczki. Ja na pewno będe sobie tutaj zaglądał :D
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję Wam serdecznie za odwiedziny i miłe słowa. Pokażę Wam teraz kilka fotek z bliska. Oto one:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ifanka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 kwie 2008, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Mariolu - podziwiam Cię bardzo - ja przy jednym dziecku nie mam za bardzo kiedy zająć się ogrodem - a u Ciebie taka metamorfoza. Widać dla chcącego nic trudnego :wink: Bardzo ładnie jest u Ciebie - tylko ogrodzenie by się przydało - bo szkoda roboty jak później Ci ogródek szkodniki niszczą (dwu i czteronożne). Pozdrawiam serdecznie!!!
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;) ANKA
Ogród Ifanki
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Oj, przydałoby się, przydało- nawet bardzo. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, no i w finansach :(
Niestety nasz sąsiad jest z tych "zawsze nienajedzonych" i wciąż wybuchają spory z jego strony kogo, czyje i ile :oops: Nawet jeśli odstąpiłam już prawie metr od granicy, to i tak jego zdaniem uprawiam jego działkę :evil: No i dlatego z płotem jest też problem, bo samowolki nie postawimy (dzięki uczynności sąsiada mieliśmy juz niejedną kontrol z inspekcji nadzoru budowlanego :!: ) postępowanie rozgraniczające na całej długości działek to niezłe koszty, do których sąsiad oczywiście się nie poczuwa. Rzekomo to on zawsze jest pokrzywdzony, ale na geodetę z podziałem kosztów się nie godzi :shock:
Historia rodem z "Samych swoich" ale nam niestety coraz mniej do śmiechu...
nie wiem czy kiedykolwiek stanie tam ogrodzenie, na razie kombinuję z żywopłotem ale to lata czekania i zawsze jakieś stworzenie się przeciśnie.
No ale może kiedyś...
A to na pocieszenie: Obrazek Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Roślniki bardzo mi się podobają, z bliska ogród wygląda jeszcze lepiej. :D
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”