Jabłoń dyskusje ogólne
- leszkat76
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3674
- Od: 13 gru 2020, o 14:12
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Może to mszyce żerują na młodych listkach.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5110
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
A może zamarzły...
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Mam jeszcze Mospilan chciałbym zrobić oprysk na tą mszyce czy na mącznika oprysk ma być na jedno małe drzewko jabłonki i ile mam dać gramów na 1 litr wody Mospilanu?
-
gienia1230
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 8415
- Od: 17 kwie 2008, o 11:49
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Okolice Dębicy
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Wg etykiety rejestracyjnej mospilan na jabłonie =na mszyce:
1,25 grama na 5 - 9 litrów wody. Odważ sobie 1 gram na 5 litrów (dodaj adiuwant), resztę , która Ci zostanie zlej do butli i możesz przechowywać w temp. od 0 do 30*C, nie zepsuje się a przyda się na pewno. Oprysk w temp. od 5- 25 *C.
Gdybyś chciał opryskiwać inne robactwo np. stonka, bawełnica, ogrodnica niszczylistka czy owocówka to to stężenie jest za słabe. Na takie "grubsze polowanie" to musi być 2 gramy mospilanu na 5 litrów wody.
1,25 grama na 5 - 9 litrów wody. Odważ sobie 1 gram na 5 litrów (dodaj adiuwant), resztę , która Ci zostanie zlej do butli i możesz przechowywać w temp. od 0 do 30*C, nie zepsuje się a przyda się na pewno. Oprysk w temp. od 5- 25 *C.
Gdybyś chciał opryskiwać inne robactwo np. stonka, bawełnica, ogrodnica niszczylistka czy owocówka to to stężenie jest za słabe. Na takie "grubsze polowanie" to musi być 2 gramy mospilanu na 5 litrów wody.
Pozdrawiam! Gienia.
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Jak dam 2gramy na 2 litry wody to chyba się nic nie stanie ?
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5110
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Że, co- w jakiej dziedzinie "nic"?
Zmarnujesz środek, pognębisz środowisko, zmęczysz roślinę. Mszyca natomiast zginie od najniższej dawki. Posłuchaj poprzednika.
A co to "mącznik na jabłoni"?
Zmarnujesz środek, pognębisz środowisko, zmęczysz roślinę. Mszyca natomiast zginie od najniższej dawki. Posłuchaj poprzednika.
A co to "mącznik na jabłoni"?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
- Dolnoslonzok
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 2496
- Od: 5 wrz 2010, o 10:46
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
- Szczurbobik
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3001
- Od: 17 lut 2016, o 20:29
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: okolice Torunia
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Głupie pytanie
Trzy lata temu szczepiłam jabłonie metodą na "korzuchówkę". W tym roku szczepki zakwitły i zawiązały się owoce. Czy pozwolić pojedynczym jabłkom rosnąć, czy to jeszcze za wcześnie? Boję się wyłamania gałązki pod ciężarem owocu.
Pozdrawiam Lucyna
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Dziękuję za pomoc. Jest sens jeszcze pryskać czy dać sobie już spokój.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5110
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Pryskać, pryskać!
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Re: Jabłoń dyskusje ogólne
Nimrod 250 EC będzie dobry. Mączniak aktualnie jest tylko na 1 jabłoni, w ogrodzie mam jeszcze 5 jabłoni, więc muszę kupić coś mniejszego. Czy jest może coś lepszego na co nie jest potrzebne zaświadczenie o przebytym przeszkoleniu,










