Jabłoń dyskusje ogólne

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3674
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Może to mszyce żerują na młodych listkach.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

A może zamarzły...
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
jacula
200p
200p
Posty: 384
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Mam jeszcze Mospilan chciałbym zrobić oprysk na tą mszyce czy na mącznika oprysk ma być na jedno małe drzewko jabłonki i ile mam dać gramów na 1 litr wody Mospilanu?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8415
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Wg etykiety rejestracyjnej mospilan na jabłonie =na mszyce:
1,25 grama na 5 - 9 litrów wody. Odważ sobie 1 gram na 5 litrów (dodaj adiuwant), resztę , która Ci zostanie zlej do butli i możesz przechowywać w temp. od 0 do 30*C, nie zepsuje się a przyda się na pewno. Oprysk w temp. od 5- 25 *C.
Gdybyś chciał opryskiwać inne robactwo np. stonka, bawełnica, ogrodnica niszczylistka czy owocówka to to stężenie jest za słabe. Na takie "grubsze polowanie" to musi być 2 gramy mospilanu na 5 litrów wody.
Pozdrawiam! Gienia.
jacula
200p
200p
Posty: 384
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Jak dam 2gramy na 2 litry wody to chyba się nic nie stanie ?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Że, co- w jakiej dziedzinie "nic"?
Zmarnujesz środek, pognębisz środowisko, zmęczysz roślinę. Mszyca natomiast zginie od najniższej dawki. Posłuchaj poprzednika.
A co to "mącznik na jabłoni"?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2496
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Jak maj to wiadomo, że drzewa przekwitły i zawiązują owoce. Mnie cieszy bardzo pierwsze owocowanie trzyletnich i dwuletnich Renet Szampańskich (Reinette de Champagne). Takie unikatowe, stare odmiany i wiele innych można kupić w znanej szkółce "u mnie pod Brzegiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3001
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Głupie pytanie :? Trzy lata temu szczepiłam jabłonie metodą na "korzuchówkę". W tym roku szczepki zakwitły i zawiązały się owoce. Czy pozwolić pojedynczym jabłkom rosnąć, czy to jeszcze za wcześnie? Boję się wyłamania gałązki pod ciężarem owocu.
Pozdrawiam Lucyna
ewat
50p
50p
Posty: 99
Od: 26 paź 2008, o 20:49

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Proszę o radę co może dolegać tej jabłoni. Jest to odmiana wczesną ale nazwy nie znam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4166
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Pięknie rozwinięty mączniak jabłoni.
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Opryskiwacze na lata - producent MAROLEX Sp.z o.o.
ewat
50p
50p
Posty: 99
Od: 26 paź 2008, o 20:49

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Dziękuję za pomoc. Jest sens jeszcze pryskać czy dać sobie już spokój.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Pryskać, pryskać!
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
ewat
50p
50p
Posty: 99
Od: 26 paź 2008, o 20:49

Re: Jabłoń dyskusje ogólne

Post »

Nimrod 250 EC będzie dobry. Mączniak aktualnie jest tylko na 1 jabłoni, w ogrodzie mam jeszcze 5 jabłoni, więc muszę kupić coś mniejszego. Czy jest może coś lepszego na co nie jest potrzebne zaświadczenie o przebytym przeszkoleniu,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”