Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Darek26
200p
200p
Posty: 317
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Co może być przyczyną takiego zwijania się wierzchołków? Nie więdną, są sztywne
Obrazek
AdamK-l
100p
100p
Posty: 160
Od: 20 mar 2023, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Nie przejmuj się tym wcale. U podatnych odmian zwijają się w ten sposób gdy występują jeszcze chłodniejsze noce i jest duża różnica temperatur między dniem a nocą.

Kiedyś też miałem ten problem i dużo szukałem, na polskich forach pisali zwykle głupoty w tej sprawie, odpowiedź dopiero na jakiejś amerykańskiej stronce znalazłem.

Pogoda zrobi się letnia także w nocy to wszystko sie wyprostuje, luzik.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4166
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Darek26 ile dałeś azotu przed sezonem? Wygląda na przenawożenie azotem. klik
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Darek26
200p
200p
Posty: 317
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Jesienią był obornik, przed sadzeniem dałem jeszcze solidną garść obornika granulowanego pod każdego krzaka. Możliwe że przenawożenie, bo jeden z krzaków ma już 120 cm, gdzie szklarnia ma 200. Będzie trzeba chyba obciąć wierzchołek wzrostu i puścić na kolejne 2 boczne pędy
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3674
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Ja mam w tunelu wszystkie odmiany praktycznie na żywioł gdyż większość jest niska i samokończąca ale trzeba będzie ciutkę przerzedzić bo gąszcz się zrobił. ;:oj
Krasnomordina bardzo szybko przyrasta. Na jednym krzaku są 3 duże owoce a na drugim 5 trochę mniejszych.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

anulab pisze: 3 cze 2026, o 11:24 To czarny pomidor,powinna być czarna,ale niekoniecznie,po owocach poznasz. :wink:
U mnie Velmoza dobrze się sprawdzał w uprawie jesienią.Kasia,jak Ci się uda,zbierz dla mnie kilka nasion,bo moje
pewnie też juz stare,chyba warto do niego wrócić. Owoce ma mniejsze niż Krasnomordina,ale bardziej maślane.
Solar Vortex u mnie wczesny,sadzonka młoda a już ma pączki kwiatowe. Pokładam w nim spore nadzieje.
Solar Vortex u mnie ma już 2 poziomy kwiatów :)
Mam wrażenie, że potężne krzaki potrafi budować - prowadzę 2 krzaki, jeden 1-pędowy i drugi 2-pędowy. Zobaczymy co wyjdzie. Liczę na owoce jak na stronie producenta :)
pozdrawiam,
Tomek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12326
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

U mnie Solar Vortex to młoda sadzonka i już ma pączki kwiatowe. Wydaje mi się,że niedawno go siałam.
Na stronie piszą,że póżny. ;:oj
Olafasola13
200p
200p
Posty: 405
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

U mnie najwieksze pomidorki to
Obrazek
Brandywine purple pear

Obrazek
Albenga która ma szybkie przyrosty owocow juz w drugim gronie


Obrazek
Serdce drakona ma nawet ładne kwiaty


Obrazek
Abakański rozowyj rekordzista który zawiązał już dwa owoce na trzecim gronie ale był wsadzony najwcześniej bo 20 marca


Obrazek
Anna russian dosc ładnie rozbudowane pierwsze grono. Czy ten niedobór u niej to brak potasu? Chce się upewnić
carinus
100p
100p
Posty: 189
Od: 25 lip 2025, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie/Belgia

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Zgnilizna wierzchołkowa jeszcze Wam nie występuje?
Grzesiek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4166
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

U mnie dopiero pierwsze kwiaty w pierwszych gronach się otwierają :oops:
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3801
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Pewnie występuje, ale nie zaglądam od spodu, bo bolą mnie plecy. :wink:
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 886
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Kamil u mnie również na pomidorach wysokich dopiero pierwsze kwiaty się otwierają.

Ijuńskie w tym roku mają opóźnienie. Czekam niecierpliwie na pierwsze dojrzewające pomidorki. Niedługo coś się powinno zarumienić.
Obrazek
Olafasola13
200p
200p
Posty: 405
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Jeszcze nie ma takich upałów i tyle owoców na krzakach żeby występowała. U mnie po zastosowaniu mączki bazaltowej w zeszłym roku tylko jeden owoc był porażonych i nawet Aurija nie złapała, ale niestety pH się podniosło. Zobaczymy jak będzie w tym roku gdy już nie dawałam mączki
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4166
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Rowerzysta ale dałeś po oczach tymi krzakami ;:oj mocne, zdrowe i obłożone plonem
Pozdrawiam Kamil
Siła wzrostu podkładek jabłoni1 2
Mój sad
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 886
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Dzięki :) Puszczone na żywioł. W zeszłym roku też tak chyba robiłem i nic nie przycinałem. Muszę podawać Kristalon Pomarańczowy dwa razy w tygodniu bo inaczej wychodzą bezsmakowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”