Ogród pod wierzbą 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11835
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Różności u Ciebie Martusiu :shock: ;:138 ;:215
Coraz więcej roślin nas cieszy...ogrodnicy już prawie za nami...lato przed nami! :tan
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3103
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Marta nie mogę wyjść z podziwu (i z twojego ogrodu ;:306 ) jak piękne masz okazy i cały bajkowy ogród!!!
Uczę się na twoim ogrodzie i gugluje aby się dowiedzieć więcej co to za rośliny bo nigdy o nich nie słyszałam ani ich nie widziałam żywo, nie ma ich w sprzedaży na rynku.
Cytrynowiec pachnie cytrynowo? Może zastąpić cytrynę? Obyś mogła uzyskać trochę owoców derenia i zobaczyć jakie są!! ;:215
A ta piękna Sangwinaria jest też pachnąca? Gratuluje ;:333 tak wcześnie kwitnących pięknie piwonii oraz wszystkich pozostałych roślinek. ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12432
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Kwiaty Eskimo cudne. ;:oj
Przyglądam się kamasjom i chyba dojrzewam do sadzenia jesienią. ;:14 Będą gryzonie mieć co jeść. ;:306 Właśnie leżą liście drugiego czosnku Szuberta. Potwory przegryzły doniczkę. ;:223
Jutro święto starszego wnusia, dziś piekłam ostatnie słodkości. :)
Martuś dobrego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17564
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Przepiękne tulipany i narcyzki.
Zwłaszcza te białe. ;:333
I sporo ich masz. Tak dużo ich posadziłas ? Czy tak dobrze ci się rozmnożyły ?
Zaciekawila mnie Fortegilla .
Długo ja masz ? Jak zimuje ? Jak przyrasta ?
To wcale nie tani krzew więc przed zakupem chyba trzeba się dobrze zastanowić jak sobie da radę w ogrodzie.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2917
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś, dziś zwróciłam uwagę na kwiat Eskimo. Jest śliczny, bielutki ;:333 Czy to mały/młody krzaczek, że wydał tylko jeden kwiat? Nie widzę mszyc, robiłaś coś, czy ich nie przyciąga?
Wszystkie inne roślinki też śliczne, ale jak można je pochwalić, żeby się ciągle nie powtarzać ;:7 Doszłam do wniosku, że pisanie na forum to niezły trening umysłu ;:306
Słoneczka Ci życzę, bo już deszczu na razie dosyć ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3522
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Ewuniu, ;:180 .
Ciepły marzec przyspieszył u mnie wegetację, to coś tam jest wcześniej, a kwiecień i maj ją teraz powstrzymują, to się nam wyrówna. ;:306

Loki, czasem też mi smutno, że nie ma w ogrodzie jednorocznych, ale mam koleżankę, która je wysiewa, to mogę sobie u niej coś tam pooglądać, a resztę u Ciebie. :D

Ewelino, no nie wiem u kogo cieplej, bo u Ciebie widzę kwitnące rododendrony i azalie, a u mnie dopiero jeden pąk otwarty. :roll:
O kłokoczce pomyślimy. ;:196

Maryniu, ;:196 jakoś nam te cieplejsze dni przesuwają coraz dalej, ;:185 ale może w końcu nadejdą? Już mam dość chłodu, kto to widział, żeby w maju marznąć w ogrodzie? ;:14

Iguniu, ;:180.
Raczej wszystkie rosnące u mnie rośliny są dostępne, bo skąd bym je miała? Czasem coś wpadnie w oko przypadkiem w szkółce czy teraz w internecie. Jedynie listera,żywokost sercowaty, czworolist, konwalijka i chwasty, pojawiły się pewnie za sprawą ptaków, bo ja ich nie sadziłam. ;:185
Cytryniec raczej nie pachnie cytryną, ale myślę, że już jeden mały owocek, jest w stanie zakwasić kubek herbaty ;:333 , chociaż nie próbowałam.
Sangwinaria kwitnie niziutko nad ziemią i nawet nie przyszło mi do głowy jej wąchać, a jeśli pachnie, to na pewno nie spektakularnie, bo poczułabym, kucając nad nią. ;:333
Piwonie za to pachną! ;:167

Soniu, nie wiem czy gryzoniom te wysokie kamasje nie smakują, czy nie zdążyły się do nich dobrać, ale wyżarły tulipany i lilie, a nawet liliowce i funkie, a kamasje, w rejonie ich działania, zostały. ;:oj Tej niskiej, dwie kępki zjadły. ;:14
Lubisz niebieskości, to jak najbardziej powinny u Ciebie zagościć. ;:196

Aniu, ;:196 dziękuję za pochwały dla tulipanów i narcyzów. Sadzę je od wielu lat, rozsadzam zadomowione, jakieś zdobyczne z ogródków znajomych, a i nie przejdę obojętnie obok półek z cebulami jesienią. ;:224
Fortegillę kupiłam dawno temu malutką i niedrogą w pobliskiej szkółce. U mnie nie przemarza, kwitnie corocznie, i pięknie przebarwia się jesienią, a rośnie w półcieniu. W słońcu byłaby jeszcze piękniejsza. ;:333 Moja miała ok. 120 cm wysokości i niemal tyle samo szerokości, ale panowie od malowania dachu, wyłamali mi 3/4 krzewu i buduje się od nowa.
Ogólnie jest bezproblemowa i warto ją posadzić. ;:333

Halszko, Eskimo to młody krzaczek był, a śnieg, wyłamał mu większość gałązek z pąkami i tylko jeden kwiatostan się uchował. :(
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12432
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś prymulki żyją, pilnuję. :D Niestety ciemiernik jesienny chyba przepadł, choć rośnie kilka obok siebie, może się objawi. ;:131
Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3028
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś, coś ucichłaś ostatnio... Mam nadzieję, że wszystko O.K. :)

Miałam Ci już wcześniej napisać, że znów coś ładnego i mało spotykanego pokazałaś. To Sangwinaria, czyli Krwiowiec kanadyjski. To przy okazji bardzo ciekawe ziółko :)

Pozdrawiam serdecznie, Martuniu ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”