Nasionnica trześniówka

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Interia.pl podaje przepis na oprysk z wrotyczu. Smród ma sprawić, że trześniówka nie trafi na drzewo? A co ze mną??
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
KasiaSpodLasu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 maja 2026, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Anulab,
Jeśli ktoś się zastanowi w jaki sposób działają opryski na nasionnicę, to zauważy, że po opryskaniu robaki umierają ale nie znikają z czereśni.
To nie ja będę jadła czereśnie z robakami.
Ja nikomu nie zabraniam wykonywać oprysków, ale w niektórych sytuacjach inne metody również działają.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8415
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Kasiu, to chyba nie tak, bo po opryskach nie ma w czereśniach ani jednego trupka, owoce są czyste. Tak się zastanawiam ; to na jakim etapie rozwoju - jaja ??? Działa oprysk skoro nie ma żadnego śladu w owocu ???
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Benevia i Exirel podają, że dział na wszystkie stadia rozwojowe.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12326
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Jest okres karencji,ja tego przestrzegam a nawet daję kilka dni dłużej. Miałam okres gdy chroniłam tylko lepami i powiem,że
to za mało i proszę Cię,nie wciskaj ludziom kitu. Rób co chcesz,ale nie odkryłaś super sposobu. Plantatorzy stosują lepy z ferromonem
tylko dla sygnalizacji.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

KasiaSpodLasu pisze: 26 maja 2026, o 18:58Jeśli ktoś się zastanowi w jaki sposób działają opryski na nasionnicę, to zauważy, że po opryskaniu robaki umierają ale nie znikają z czereśni.
No właśnie, jak działają?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Wykonujecie już oprysk?, latają muchy?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5110
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Wykonujecie już oprysk?, latają muchy?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8415
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Nie opryskujemy bo nie ma owoców na czereśni ani na wiśni :cry: :cry: . Jeżeli lata nasionnica to opryskaj.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12326
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Pryskaj,to chyba najlepszy moment.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”