Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam..dziękuję za patent z popiołem ;:138 ja stosowałam tylko skorupki z jajek.. pięknie już wiosennie u Ciebie oby to zimno nie poniszczyło nam kwitnących kwiatów.
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie Ćma pożarła 80% bukszpanu wszystkie formowane ,,żywopłot koło fontanny mało mnie nie trafiło ;:222 ma nadzieję że uchowam ten na górnym . Amanogawa cudowna jest ta Wiśnia ma piękne kwiaty nie spotkałam tu u nas takiej. ;:167 tej nocy zapowiadają kolejne przymrozki oby nie było ,,pozrawiam ;:304
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16605
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, łany dąbrówki ;:333 U siebie ją zlikwidowałam, bo za bardzo się rozpychała, ;:223 a i tak to tu, to tam pokazują się wcale nie pojedyncze sztuki. :)
Uwagę zwraca też poletko irysków. ;:215 Ślicznie prezentują się w grupie, ale takie kępy mogą sobie rosnąć w dużych ogrodach. Na małej działeczce nie można sobie na to pozwolić. ;:185 A ponieważ lubię różnorodność, wszystkiego mogę mieć po trochu.
Pięknie prezentują się też białe anemony. ;:303
Sałata i rzodkiewka już w konsumpcji robią wrażenie! ;:138 Ja jeszcze nawet nie zasiałam. M zdążył przygotować mi zimny inspekt i nastała zimnica, która zniechęciła mnie do jakiegokolwiek siewu. ;:171
Niech wreszcie wróci ta ciepła wiosenna aura, czego życzę Tobie, sobie i wszystkim nam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11551
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję zbiorowo za dobre słowa o ogrodzie i życzenia. ;:180

Zimno skutecznie ogranicza moją aktywność na dworze. Dziś mimo zapowiedzi, przymrozku nie było. Wyszłam sprawdzić stan roślin, ale nic nie ucierpiało.
Niestety mszyce w ogromnych ilościach zjadają prawie wszystkie wierzchołki róż. Użyłam wczoraj rozcieńczonego octu, ale paskudy mają się nadal doskonale. ;:223

Florianie runianka to jeden z zadarniaczy, teraz ma ładne przyrosty.
Irysy SDB wszystkie podarowane, więc muszą pięknie kwitnąć, bo było by mi wstyd, gdybym je zmarnowała. ;:173
Gratulacje, ;:138 niech orlaja ma się dobrze w gruncie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś okryłam tylko truskawki, ale przymrozek mnie na szczęście ominął. :tan
Irysy kwitną, bo zimno je konserwuje.
Dziś ubrana na zimowo chwilę lustrowałam ogród, ale szybko uciekłam do domu.

Obrazek

Obrazek

Iguś odkąd mam dwie spore skrzynie na warzywa, mogę je okryć zimową włókniną i warzywa szybciej kiełkują i rosną.
Orlaję najlepiej wysiać jak tylko nasiona dojrzeją, wtedy świeże szybko kiełkują. Siana po raz pierwszy z podarowanych nasion, wzeszła jedna. :;230 Na szczęście od tamtej pory sama się wysiewa, więc mam ją bez pracy. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko irysom od Ciebie dobrze zaprawiłam dołki po przesadzeniu, a w słonecznym miejscu szybko kwitną. ;:180
Przyjemnie pobiec do warzywnika i urwać na śniadanie nowalijki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dawidzie zanim ślimaki dostaną się do skrzyni, też po drodze na dole dostają granulki. Warzywnik mam otoczony żywopłotem i zadarniaczami, więc mają tam raj do rozmnażania. ;:145
Dąbrówka rośnie w korzeniach żywopłotów. Jest tam taka masa korzeni i sucho, nawet jak dość wilgotno, żadna roślina nie przeżywa. Żeby nie pielić sadzę dąbrówkę w takich miejscach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko zdrowie najważniejsze. ;:168 Też nic nie robię w ogrodzie. Jak wymyśliłam dom na wsi na emeryturę, większość pukała się w głowę. Nawet M był sceptyczny, bo on bał się pracy na wsi. Nadal nie jest ogrodowy, ale nie wyobraża sobie powrotu do miasta.
Dąbrówka rośnie nawet na betonie, chwastom nie daje szansy. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reniu skorupki jajek bezpieczniejsze, bo dłużej się rozkładają, ale łyżka popiołu pod ciemiernika szybciej dostarcza składniki pokarmowe.
Moje 56 sztuk bukszpanów odżałowałam, ale u sąsiadów były ogromne kule, stożki i obwódki, wszystko spalone. ;:174
Amanogawa kwitnie w podobnym czasie, jak magnolie, ale nigdy nie zmarzły jej kwiaty. Często ktoś pyta co to za drzewo. U nas w szkółkach są do kupienia. Od małych badylków po trzymetrowe drzewa. Moja kupiona w 2017 roku, jako 80 centymetrowy badylek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko mam dwie odmiany zawilców wielkokwiatowych, nic przy nich nie robię, rosną nawet przy betonowej opasce domu. ;:173
Odmianowe w tym roku zakwitły ładnie i mają kolejne pąki. Z kilkunastu przeżyły chyba dwa, biały i niebieski.
Irysy lubię, szczególnie tej wiosny, bo długo kwitną.
Rozrastająca się dąbrówka mnie cieszy, w najtrudniejszej glebie ogranicza rozrost chwastów. ;:108
Kolejna świetna roślina to tiarella NN, też rośnie na 5 centymetrowej warstwie gleby przy tarasie. Zawsze tam musiałam pielić, bo chwasty stale tam się siały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uratowane przed gryzoniami szafirki-dziwaki. Kolor mało szafirowy. ;:306

Obrazek

Sąsiad posadził klona Globosum 50 cm od ogrodzenia. :roll: Mój ma po dwunastu latach 550 centymetrów szerokości.

Obrazek

Kupione i podpędzane już wieloletnie fioletowe.

Obrazek

Obrazek

Szałwia omączona tradycyjnie przeżyła zimę i jeszcze obdarowała mnie siewkami.

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1966
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ,pięknie u ciebie kolorowo dużo już kwitnie co u mnie jeszcze niewyraźne ,ostatnio byłam na drugiej działce i mój rododendron jak by załapał jakiegoś grzyba bo taki nalot klejący na pąkach ,martwię się że nie rozwinie pąków jak myślisz popryskać go jakimś środkiem,chyba gorzej nie zrobię jak bym nic nie robiła?
Zawilce masz fajne niskie ja mam jakieś takie wysokie na prawie1m.i takie różowawe tylko bardziej latem kwitną ale ja lubię wszelkie zawilce.Może po tej niedzieli doczekamy się wreszcie jakiegoś ciepłego okresu czego ci serdecznie życzę. ;:138
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11308
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 widzę,że idziesz w moje ślady... :D tylu zdjęć naraz to chyba u Ciebie jeszcze nie widziałam! ;:215 ;:138 A masz świetne kadry do objęcia obiektywem!Tak trzymaj ...trening czyni mistrza! ;:7
Dąbrówkę mam od początku działkowania,nigdy nie była tak ekspansywna jak ostatnio.Tysiące wysiały się nam na działkowych trawiastych alejkach.Dosłownie tak jak mlecz. Niektórzy nawet nie wiedzą co to jest,chyba z wiatrem dotarły nasiona.Jesienią zmuszona byłam użyć na nią oprysk ,trawnik przed działką dopiero się regeneruje.
Na działce się pokazuje ale nie daję się jej rozsiać...ale fotogeniczna to ona jest! :D
Dobrego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16032
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Ten klon Globosum jest po prostu fantastyczny. Koniecznie muszę go poszukać w mojej szkółce. :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Już ci orlaja zakwitła ;:oj nieprawdopodobne w kwietniu i to zimnym!!! Ja siałam ją zaraz po kwitnieniu,następnie później jesienią oraz teraz jak było ciepło i zgadnij co? Ano figa z makiem jak na razie ;:223
U ciebie takie piękne, dorodne i zdrowe roślinki,żadnego ślimaka... Sypiesz dużo tych niebieskich?
Zawilce są greckie? Klonik jest po prostu niesamowity; ale "przytył" po zimie :;230
Cieszę się bardzo że ominęły cię przymrozki a roślinki są tak piękne!!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16605
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jeśli robisz oprysk na mszyce z octu, to dodaj jeszcze kilka kropli oleju i kilka kropli płynu do naczyń bądź szarego mydła. ;:173 Te, które nie padną od octu, przykleją się do listków i tak zakończą żywot. :lol:
U mnie też nie było przymrozków, ale kwitnienia są spóźnione w stosunku do Twoich. ;:204
Pozdrawiam cieplutko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16989
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Uf...miejmy nadzieję, że już koniec z tą zimnicą i wróci nam ciepełko wiosenne. Nic ci nie ucierpiało z roślin ?
Jeszcze raz pochwalę tulipany i w ogóle cały Twój , można go tak oglądać i oglądać, sama przyjemność.
;:173
Hosty masz duże . T ;:196 ;:167 rawy też. ;:215
Irysy w cudnym kolorze.. ;:108
Rodki pięknie kwitną.
I dalie już masz kwitnące.
Ja dziś się zastanawiałam czy 1 takiej kwitnącej sobie już nie kupić.
Ale nie kupiłam jej. Kupiłam małego floksa, bo mi w tym roku jakieś marne.
Ci to za drzewa te limonkowe ? Wyglądają przepięknie.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4568
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ mnóstwo roślin w Twoim ogrodzie Soniu :)
Kwitnący orlik ;:oj
Bratki/fiołki śliczne :)
Mnie również zainteresowały drzewka o jasnej korze i liściach jasnych.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ kwitnie twój ogród. Wspaniale. Nie widać po nim żadnych zimnych temperatur. :)
Wyobraź sobie, że ja wymyśliłam sobie na emeryturę dokładnie to samo co Ty! :wit Mój małżonek bronił się rękami i nogami, a teraz więcej jest tam niż tu. Nie wiem co będzie jak już się dom wykończy, ale znając jego coś sobie znajdzie. :wink: Ja jeszcze więcej tu niż tam, ale coraz bliżej zmian, z każdym dniem. Na razie buduję sobie to gniazdko i każdego dnia stwierdzam, że to był świetny pomysł! ;:138 Zmusza do myślenia i robienia, a nie do siedzenia, che che. :wink:
Tęsknię za ciepełkiem. Może majówka nas porozpieszcza trochę?
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25131
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

jak zwykle wyprzedzasz w kwitnieniu.
Mam nadzieje, że przymrozki Cię ominęły.
Mszyce az tak bardzo szkodzą?
Jeszcze nigdy u mnie az tak się nie rozpanoszyły.
Zazwyczaj z róż zbieram je ręcznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”