Kolorowo owocowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 813
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Czerwone liście u borówki to reakcja na chłodne dni. To ma związek z przyswajaniem fosforu. Jak się ociepli to im się poprawi. Ja swoim muszę w końcu podać nawóz. Ma być deszcz to nie będę musiała podlewać za dużo.
Co do piwoni to ja nie mam za dużo pączków, ale sądziłam je na jesień, więc lepiej niech energia idzie w korzeń.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Moje borówki jeszcze malutkie to chyba im nie potrzebne nawozy ale korą jeszcze podsypię .
Ja swoje piwonie też sadziłam na jesieni. Przesadziłam je z pod domu na ogród bo tam słabo rosły i nie kwitły. Zostawiłam jedną która już kwitła ale widzę że z tamtych wykopanych zostały jakieś resztki korzeni i dalej rosną tylko malutkie. Mam w takim razie kolejne sadzonki. ;:215

Rozsady w tunelu, fajnie rosną.

Obrazek
Cebula
Obrazek
Kalafior
Obrazek

Obrazek
Złocień Dunnetti
Obrazek
Dalie
Obrazek
Gazanie
Obrazek
Kapusta
Obrazek
Seler
Obrazek
Lobelia przylądkowa
Obrazek
Sałata lodowa i Petunie.
Obrazek
Szałwia Trójbarwna.
Obrazek
Żeniszki
Obrazek
Sałata dębolistna.
Obrazek

Obrazek
Pomidorki.
Obrazek
Pomidorek karłowy Blau Zimmer Tomato. W pojemniczkach Zatrwiany, w tle Niecierpki.
Obrazek
Ogórki do uprawy w tunelu, na uprawę w gruncie jeszcze muszę wysiać.
;:77
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 170
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Zaciekawiły mnie Twoje wysiewy. Nasiona 2 wyglądają jak ostrzeń powabny może. Trawa to zapewne drżączka dość popularna w mieszankach roślin. :)
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Witaj Dawid :wit
Chyba masz rację, to może być Ostrzeń Powabny, listki się zgadzają kształtem i nasionka też. :heja
Super, cieszę się że mam kolejną roślinę zidentyfikowaną. Dobrze jest wiedzieć jak duża urośnie i gdzie będzie dla niej dobre stanowisko.
Ta trawka Drżączką nie jest, mam akurat kupione nasiona Drżączki, w mieszance takich nie było. Ale poszperam w necie na temat innych ozdobnych traw. W wolnej chwili. ;:300
Obrazek
Wyszperałam jeszcze roślinkę o nazwie Aminek Egipski, to może być ta marchew. Jest piękną rośliną ale sporych rozmiarów. Muszę dobrze się zastanowić gdzie je sadzić.
Pod 5 może być jakaś druga Szałwia, może omączona. ;:65
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1252
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Szalejesz z tymi rozsadami. :D
Podziwiam i zazdraszczam. :wink: :wink: :)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5887
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolorowo owocowo

Post »

W niektórych sklepach ogrodniczych nie mają takiego asortymentu , jak Ty Kasia.
Pomidory wyglądają super. Ja swoje przed ostatnim przymrozkiem wyniosłam do domu. Padły mi sadzonki Redoty. Nie wiem czy mam jeszcze jakieś zachowane. Ale te co padły, to wszystko Redota ;:131
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Fajnie rosną te Twoje rozsady. Gratuluję. Wszystko wysadzisz? Trzeba mieć na to wszystko sporo miejsca. Ale Ty masz przecież hektary. Najwyżej mężuś mniej zboża posieje :;230
Hanna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Asia u mnie też padło kilka pomidorków ale trudno, te co wzięły się w garść rosną ładnie. Straciłam Mazarini i Black Emperor bezpowrotnie, krzyżówka Eli ledwo przeżyła ale przeżyła , Tinkwino z biedronki też padły wszystkie pięć. Z maluchów przeżył jeden Venus i dwie Vilmy albo na odwrót, nie pamiętam. ;:131
Obrazek

Obrazek

Haniu jak widać tak tego dużo że zaczęłam kwiatki po trochu wysadzać do ogrodu. Szukam też chętnych wśród znajomych na nadwyżki. Koleżance z pracy powiozę Petunie bo wzeszły jak las. Wypikowałam sobie trochę a resztę oddam.
Wysadziłam dzisiaj Stokrotki i Gazanie. One raczej nie boją się lekkich przymrozków.

Obrazek
Gazanie

Obrazek
Stokrotki z brzegu, w środku rabaty Trytoma.
Wysadziłam oczywiście dużo więcej, gdzie tylko miejsce było. Już jest ciasno na rabatach , a jeszcze tyle dobra czeka na wysadzenie. :lol:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzmielinki które ukorzeniałam rosną.
Obrazek

Obrazek

Monarda Pysznogłówka
Obrazek

Naparstnice.
Obrazek

Pustynnik, na 11 posadzonych wylazło 10 sztuk.
Obrazek
Pstrolistka Sercowata.
Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Hej :wit
Wczoraj byłam na imprezce urodzinowej u kolegi z pracy. Było super, byłoby lepiej jakby męż ze mną był, niestety leży teraz w szpitalu. Imprezka odbyła się w dworku takim w stylu wiejskiej chaty. Właściciele tam prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Bardzo fajnie i swojsko. ;:333
Kolega wynajął też fotobudkę, ale ja skorzystałam z akcesoriów i sama zdjęcia sobie cyknęłam, nie chciało mi się czekać w kolejce. :D
Obrazek

Obrazek

Dzisiaj tak grzało słońce że w tunelu miałam tropiki, o mały włos nie usmażyło mi pomidorów.
Poprzesadzałam w większe doniczki i kartony po mleku.

Obrazek

Jeden Blau Zimmer Tomato ucierpiał, uschły mu pąki kwiatowe , no trudno najwyżej zakwitnie trochę później. :?

Moja ulubiona jabłonka Katja.

Obrazek
Muszę skosić trawę. ;:131
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasiu. Dużo zdrówka dla mężusia.
Hanna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Dzięki Haniu, mężuś miał wczoraj wyjść, nie wypuścili. ;:202 Coraz bardziej się niepokoję. :cry:

Opryskałam wczoraj wieczorem śliwy od robactwa, chyba dobrze trafiłam z opryskiem bo motyle śliwkóweczki się unosiły z liści i fruwały podczas pryskania. Mam 10 drzew śliwowych, całe w przekwitłych kwiatach, jak to wszystko zaowocuje to ja chyba będę karmić śliwkami całą wieś. :lol:
Wysadziłam trochę kwiatów w ogrodzie bo już raczej nie zapowiadają przymrozków. Na chwilę obecną wysadzone mam Żeniszki, Lobelie, Goździki Szabo, Szałwie trójbarwne, Zatrwiany, Stokrotki, Bratki, Gazanie ;:24
Chyba to na tyle.


Obrazek

Obrazek
Tak kwitnie Lak, pachnie zabójczo. :D
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Hejka :wit
Mężusia wypuścili ze szpitala po ponad tygodniu, tak badali i dumali co z nim zrobić. Teraz czeka go zabieg chirurgiczny serca. Mam nadzieję że po wszystkim poprawi się jego zdrowie i jeszcze długo pożyje.
Zanim pójdzie znowu do szpitala musimy nadrobić polowe roboty. Posadzić ziemniaki, porobić grządki na warzywa, kapusta i kalafiory powinny dawno rosnąć na polu a jeszcze męczą się w wielodoniczkach.
Słońce smali od kilku dni, robi się pustynia. Dobrze że mam urlop bo rozsady by wypaliło na pył, trzeba ciągle biegać do tunelu i podlewać.
Pigwa ma pączusie.
Obrazek
Kwitną Aronie.
Obrazek
Na wiśniach i śliwachjest tyle przekwitłych kwiatów, jeszcze tego nie było, masakra. ;:oj
Obrazek
Tulipany prawie wszystkie przekwitły, zostały nieliczne, najpóźniejsze odmiany.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1252
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Ależ u Ciebie kolorowo! :)
Zdrówka dla mężusia. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”