Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj zajrzałam do moich pomidorków rezydujących w działkowym tunelu, a przy okazji przyjrzałam się wszystkim kwietnikom.
Pomidorki mają się bardzo dobrze pod dodatkowym namiotem z zimowej włókniny, a działka nic się nie zmieniła, poza tym, że jest już ładnie zmoczona. Kilka roślinek chciałoby rozwinąć pąki, tylko czekają na słoneczko.
Wśród nich m.in. pełnik europejski, kolejne iryski, bożykwiaty, różowa rutewka, a nawet piwonia majowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rano padał delikatny deszczyk, wiał dość silny wiatr i było tak zimno, że ręce mi zmarzły w ciągu zaledwie jednej godziny. Teraz (ok. siedemnastej) świeci słoneczko i wiatr się uspokoił.
Jutro, pojutrze planujemy wywieźć kolejną partię pomidorów. Te w tunelu mężnieją i ciemnieją, zatem lepiej im tam niż w domu.
Tak więc czekamy na powrót wiosennej pogody, a nade wszystko słoneczka. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2891
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, serduszki nie kwitną, a pełnik już tuż, tuż ;:oj . U mnie na odwrót, serduszki kwitną, a pełnik ani myśli! ;:306 .
Iryski się śpieszą rozwijać kwiatki i bożykwiat już rozkwita ;:138 .
Cieplutko pozdrawiam w ten chłodny czas ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1229
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, to u Ciebie już piwonie szykują się do kwitnienia? Szok :shock:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Zimno, zimno, nawet krupa śnieżna poleciała z nieba. Gdyby nie ten ostry wiatr, byłoby nawet przyjemnie, a to dzięki przewadze słonecznych chwil w ciągu dnia. Jednak na działkę nie zajrzałam, wstrzymaliśmy się z wywiezieniem kolejnych pomidorków, bo coś przebąkują o ewentualnych przymrozkach.
Dobrze, że wczoraj zrobiłam kilka fotek działeczki, przynajmniej na zdjęcia mogę sobie popatrzeć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Martusiu - pełnik dostał najlepsze miejsce, no to odpłaca, ;:333 a serduszki siedzą w tych samych miejscach od jakichś czterech lat, więc może już im się znudziło... ;:224
Tak się jakoś dziwnie plecie. Kwitnienia idą nie po kolei. ;:7
Pozdrawiam wzajemnie równie gorąco. ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazek

Małgorzatko - szykuje się tylko jedna piwonia. Majowa. ;:303 Jednak czeka na ciepłe dni, a szczególnie noce. ;:3 Może do maja będzie czekała... ;:218
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko :wit U mnie też zimno jak diabli, choć minusów nie zapowiadają na dzisiejszą noc. Ale na wszelki wypadek już wczoraj okutałam włókniną hortensję ogrodową, tę co jeszcze została w gruncie, doniczkowe schowałam do garażu. Okryłam też kwitnące borówki i przykryłam donicami najbardziej zaawansowane we wzroście hosty. Co będzie to będzie, jak przyjdzie przymrozek to zmarzną kwiaty na jabłoni i czereśni, ale ich się nie da okryć ;:306
Też wypatrzyłam pąk piwonii u Ciebie i zaraz sprawdziłam co słychać u moich. Śpieszę pochwalić tę Twoją, którą mi wysłałaś 2 sezony temu - ma pączusie ;:138 Mam nadzieję że zakwitnie ;:65
Ślicznie wygląda taka wypielęgnowana działeczka, a na niej tyle kwiecia ;:215
Oświeć mnie kochana, czy ten fioletowy kwiatek pod żółtym pączkiem irysa to bożykwiat? Bo moja aplikacja jakieś sprzeczne informacje mi podaje ;:7
Lucynko słońca I ciepła Ci życzę, a zwłaszcza ciepłych nocy.
Buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit
Drzewa owocowe dają czadu. Wszystkie te ukwiecone wyglądają bajkowo.
Ty to jesteś naprawdę zielona rączka, nawet brzoskwinia z petki ci rośnie i już kwitnie.
Pierwiosnki, tulipany, narcyzki podziwiam bo wszystkie wyglądają prześlicznie.
Szaleje nam ta wiosna oj szaleje.
Pozdrawiam Lucynko i ciepełka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Niesamowite że masz aż tak dużo tak wczesnych pięknych kwitnień w kwietniu :D Cudowny ogród jak z żurnala!! Jak sie zrobiło tak ciepło to ja mentalnie znalazłam się jakby w końcu maja i teraz mam lekki szok (nie tylko temperaturowy!) że to dopiero początek wiosny kwitnącej i dopiero jest kwiecień :;230 Oby to paskudne zimno sobie poszło jak najszybciej i wróciło ciepełko.!!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7969
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Podziwiam Was za ogrom pracy na działce i przy rozsadach w domu :D
Jak robicie ,że badyle uprzątnięte na czas :?:
Jestem w szoku ,że rozsady jednorocznych hodowane w domu ,jak z żurnala :D
Celozje niesamowite :!:
Moje pomidorki małe no i boję się do inspektu /przepuszcza mróz/
U nas dużo zimniej.
Iryski niziutkie piękne. :D
Kiedyś pytałam ,czy Wasze gołębie nie skubią roślin .
To chyba od ilości zależy. Dziś mi tak oskubały rabaty ,że złe myśli mam / w stosunku do ptaków i do właściciela/ :cry:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Rano świeciło słoneczko, zatem pojechaliśmy na działkę, by sprawdzić, czy nic złego nie dzieje się pomidorkom w tunelu. Wszystko w porządku, a pod dodatkowym namiotem mają cieplutko. Ponieważ jednak prognozy mówią o (niewielkich wprawdzie, ale jednak) przymrozkach, narzuciliśmy jeszcze dodatkową włókninę, tym razem letnią.
Ładniej wyglądają pomidorki w tunelu niż te w domu. Najchętniej wywiozłabym wszystkie, ale M mnie stopuje i pewnie ma rację.
Działka ciągle jeszcze dobrze się prezentuje, jednak np. pierwiosnki zaczynają przekwitać, a narcyzy już tylko pojedynczo widnieją na rabatach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Halszko - muszę się przyznać do lenistwa. ;:171 Nie okryłam żadnej hortensji, a M nie okrył swoich borówek. Doszliśmy do wniosku, że mają sobie radzić. Hosty już mają ładne kły, ale ich nigdy nie okrywałam. Co będzie, to będzie. ;:224
Piwonia musi zakwitnąć, ;:303 bo jeśli nie, to ja sobie z nią pogadam. ;:306
Lubię mieć porządek na działce, toteż pilnuję, by chwasty mnie nie przerosły i wykłócam się z M, który nazbierał mnóstwo przydasi, które jeszcze do niczego się nie przydały i zagracają tył działki. Wprawdzie nic tam nie rośnie, ale bałagan wyprowadza mnie z równowagi. ;:145
Ten fioletowy kwiatek jest w rzeczywistości różowy, aparat zaszalał. ;:173 Tak, to jest bożykwiat.
Słoneczko i ciepełko przytulam i odwzajemniam ;:168
Buziaki również przesyłam. ;:196 ;:196
Obrazek
Poznajesz? Prawda, że piękny!
Obrazek
Firletka alpejska.

Aniu - w doniczce mam następne dwie brzoskwinie. ;:333 Są już dość duże i wkrótce trzeba je będzie wysadzić do gruntu, a w gruncie jest kolejna, dość duża, ale ta zasiała się sama w kompoście i M przeniósł ją na działkę. :lol: Muszę im zrobić zdjęcia.
Dziękuję ślicznie za pochwałę moich kwiatków. ;:167
Pozdrawiam wzajemnie i życzę słonecznej aury. ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazek

Iguniu - wszyscy mieszkający w łagodniejszym klimacie doświadczyli maja w kwietniu. ;:108 U Ciebie wegetacja rusza nieco później, ale jeszcze wiosenne kwitnienia zaskoczą i Ciebie. ;:303
Mnie też brakuje tych majowych temperatur w kwietniu. ;:223 Przyzwyczaiłam się, a teraz ciężko wrócić do typowej kwietniowej aury. ;:7
Oby Twoje życzenie spełniło się. ;:196 Mam dość szczególnie tych zimnych wiatrów.
Obrazek
Obrazek

Pelagio - miło mi przywitać Cię w moim wątku. ;:180 ;:180
Rozsady i uprzątanie wszelakich badyli to moja robota. M liczy już sobie 80 wiosen, a dodatkowo jest schorowany, zatem staram się go oszczędzać i w jego gestii są jedynie drzewa i krzewy owocowe oraz truskawki. Cała reszta należy do moich obowiązków. ;:108 Oczywiście stadko gołębi i porządki w gołębniku to też mężowski obowiązek. Osobiście nie przepadam za gołębiami, ale niech i M ma trochę przyjemności. Oczywiście przygotowanie grządek pod warzywa to też w większości jego dzieło. Naturalnie pomaga, jeśli jest taka konieczność. ;:303

Rozsady mają dobre warunki, ponieważ mieszkam na dziewiątym piętrze i mam południowe praz zachodnie okna, których nic nie zasłania. ;:333 Wprawdzie trochę przeszkadza kota, ale jeden pokój jest przed nią zamknięty, a na jej ulubionym parapecie postawiłam stare akwarium i szklarenkę, do których nie ma możliwości się dobrać. :D
Do inspektu też bałabym się wstawić pomidorki. Mam wysoki tunel foliowy, w którym postawiliśmy duży stół roboczy, na nim stoją pomidory, a nad nimi zrobiliśmy jeszcze dodatkowy namiot z podwójnej włókniny. No i wywiezione sadzonki były już dość duże. Mniejsze zostały w domu.

Gołębie to specjalny rozdział. ;:224 Jest ich niewiele, aktualnie ok. dwudziestu, a szkody narobić potrafią. ;:oj Właśnie obskubywanie zwłaszcza młodziutkich roślinek to ich ulubione zajęcie. Poradziłam sobie w ten sposób, że nakazałam M pilnować, by nie wchodziły na kwietniki, a później do warzywnika. Jeśli eMowi nie chce się pilnować, to po prostu nie otwiera gołębnika. :lol: Oczywiście dopóki nie mam na rabatach nic, co mogłyby mi zniszczyć, to pozwalam gołąbkom szwendać się po całej działce.
A! mam jeszcze jeden sposób na gołębie. Jedno poletko, położone najbliżej gołębnika przeznaczam na buraczki i jarmuż. Specjalnie dla nich, bo bardzo lubią młodziutkie listeczki tych roślinek.
Obrazek
Konwalie miały ochotę zakwitnąć, ale zimno skłoniło je do schowania pąków w liściach.
Obrazek
Kwitną poziomki. Mam nadzieję, że nie zmarzną.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1229
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, ciekawa jestem tych Waszych gołębi. Mój M też myślał o gołębiach. Napiszesz coś więcej o nich i wrzucisz jakieś fotki? Jak mieszkają, jak są karmione, i.t.d.
...żebym wiedziała ewentualnie, co mnie czeka :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11301
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Ta zimnica jest już rzeczywiście wkurzająca... ;:oj
Rośliny jakoś nic sobie z niej nie robią ,jedne kwitną ,przekwitają, inne pięknieją i wystawiają się na podziwianie. :) ;:63
Piękny ten Twój kolorowy działkowy świat! ;:215 ;:138
Miłego weekendu Lucynko! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj też zajrzałam na działkę. Sprawdziłam kondycję wywiezionych wcześniej pomidorków, mają się bardzo dobrze.
Wstawiłam pod namiot zawiezione dzisiaj, uważam bowiem, że pomidorom lepiej w tunelu pod namiotem niż na parapecie. Wsadziłam zakupione na ryneczku lilie. Ciągle mi ich mało. Co mam zrobić, skoro tak je kocham? ;:306
Pokręciłam się trochę, popatrzyłam na zachowanie Misi, której jednak było za zimno i cyknęłam kilka fotek, po czym zarządziłam powrót do domu.
Wczoraj napisałam, że mam nowe brzoskwinie z pestek. Oto one:
Obrazek
Ta wykiełkowała i rosła sobie w kompoście. M przesadził ją na działkę. Trudno powiedzieć, ile ma lat, ale dłużej niż niecały rok w kompoście nie rosła, ponieważ M każdej wiosny przerzuca kompost z jednej komory do drugiej. A może została przerzucona z kompostem tak szczęśliwie, że rosła w nim ok. dwóch lat ;:218
Obrazek
Te dwie wykiełkowały na kwietniku pod brzoskwinią. Przesadziłam je do doniczki.
Obrazek
A dzisiaj na tym samym kwietniku znalazłam jeszcze jedną siewkę.
Obrazek
Mukdenia Rossa zakwitła tylko jednym kwiatuszkiem.
Obrazek
Nareszcie pokazały się kwiatki różowego epimedium.
Obrazek
Znacznie zmniejszyła się ilość tulipaników 'Flava'.
Obrazek
Borówki obsypane kwieciem. Oby ich tylko mróz nie polizał.
Obrazek
Bardzo lubię kwiatuszki aronii, a wyjątkowo obficie kwitnie w tym roku.

Małgorzatko - sprawę gołębi postaram się opisać w miarę dokładnie i zilustrować zdjęciami, ale nie dzisiaj, nie mam fotek. ;:204
Obrazek
Pierwiosnek lekarski.
Obrazek
Jagodowiec.

Maryniu - mnie by zimno nie przeszkadzało aż tak bardzo, gdyby nie kota, która pozostawiona w domu podobno rozpaczliwie miauczy, a na działce kuli się z zimna. ;:167 ;:168 Z tego powodu jeśli ją zostawiam, to najkrócej jak to jest możliwe.
Dziękuję ślicznie za dobre słowa i życzenia, które odwzajemniam. ;:167 ;:196
Obrazek
Dzisiaj szukała cieplejszych miejsc, a i tak siedziała skulona.
Obrazek
Pierwiosnek 'Francesca' otwiera pąki.

Miłej niedzieli. ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Cudne to epimedium jest; u ciebie jak w ogrodzie botanicznym bo tyle ciekawych roślinek masz i wszystko tak pięknie kwitnie!!!
Ależ niezwykły ten pierwiosnek 'Francesca' w zelonej tonacji!
Tobie to nawet na betonie pestki rosną…gratuluję tych pięknych sadzonek i życzę wspaniałych owoców wkrótce!!!
A Misię aż chce się przytulic i ogrzać :D to było jej 1-sze wyjście wiosenne czy już kolejne?
Miłego weekendu!!! ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”