Kolorowo owocowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Bardzo ładny masz kolor pigwowca - ten z ostatniego zdjęcia. Pamiętasz może jak się nazywa?
Hanna
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Super efekt! Tak w grupie najlepiej wygląda ;:138 Potwierdzam niezapominajka się rozsiewa, ale u mnie taka super ziemia (czytaj słaba), że wyginęła o dziwo!
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1229
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasiu, genialnie wygląda ten dywan z kwiatów wzdłuż rzędów drzew ;:215
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Haniu pigwowce z nasion wyhodowane i każdy krzaczek ma inne kwiaty, w różnych odcieniach czerwieni.
Niezapominajki rozsiewają się ale tam gdzie rosną, ja myślę żeby większy obszar zasiać a druga sprawa to że wyrosły tylko niebieskie i różowe, ani jednego białego. Może jak rozsieję resztę nasion z opakowania to trafi się biały? Żagwin też pięknie wygląda na pierwszym planie, przed wyższymi kwiatami, mam Lobelię jeszcze ,ciekawe czy rośnie podobnie i godnie go zastąpi przy letnich kwiatach.
Na drugiej rabacie, gdzie mam same czerwone tulipany, zasiałam Lak wonny, nie jest tak spektakularny jak sobie wyobrażałam a może się jeszcze rozkręci? Tylko Tulipany już pewnie przekwitną. :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki za miłe komplementy. ;:196
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasiu. Bardzo ładnie kwitną Twoje pigwowce. Ja nie mam miejsca na krzaczki więc posadziłam 3 sztuki szczepionych i niestety 2 nie obudziły się po zimie. Szkoda, ale dzisiaj już brakujące 2 sztuki dosadziliśmy i mam nadzieję że będą rosły.
Hanna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

No niestety, pigwowce czasem przemarzają. Krzaczasta forma spokojnie odrośnie z korzenia, szczepiony niestety nie.
Ciekawa jestem na czym się szczepi Pigwowce. :?:
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 194
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Chyba na jarzębinie. seedkris pisał o tym kilka lat temu w wątku tutaj: viewtopic.php?p=5680261#p5680261. Poczytaj sobie. Nie wiem na czym są szczepione te moje, ale raczej nie na jarzębinie bo odrosty poniżej szczepienia nie były jarzębinowe. Mam natomiast aronię szczepioną na jarzębinie i uważam że jest to doskonały pomysł. Zajmuje mniej miejsca, jest taka "uporządkowana" a owoców wystarczy. Zresztą ja mogę ją traktować jako drzewko ozdobne bo pięknie kwitnie a owoce przy tzw. okazji.
Hanna
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Dzięki Haniu może spróbuję kiedyś szczepić Pigwowiec i Aronię też chyba można na jarzębinie. Najpierw muszę dojrzeć do decyzji żeby usunąć krzewy bo są wielkie i ogrom owoców rodzą a mi tyle nie potrzeba i się marnują. ;:224
Kilka świeżych fotek z ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

:wit
Pikowałam rośliny z ,, Mieszanki cieniolubnej".
Obrazek
Tak rosły roślinki z nasion posegregowanych.
Obrazek
A tu z resztek nasion najdrobniejszych, niesegregowanych.
Obrazek
Widzę już że dużo roślin jest wieloletnich, bylin, na krórych kwitnienie muszę czekać kolejny rok. :roll: Trochę szkoda ale...
Pod numerem 1 Łubin, w tym roku nie zakwitnie bo jest bylinowy.
Obrazek

Obrazek

Pod numerem 2 nie mam pojęcia co to.
Obrazek

Obrazek

Pod numerem 3 też nie wiem , chociaż Google wskazywało na Len szkarłatny,
bałam się to pikować bo Len nie lubi pikowania i zostawiłam w pojemniku tak jak rósł.
Obrazek

Obrazek

Pod numerem 4 Szałwia Trójbarwna. Jestem niemal na sto procent pewna.
Nasiona i liście takie same jak w Szałwii Trójbarwnej, którą wcześniej już wysiałam.
Obrazek

Obrazek

Numer 5 to zagadka, nasiona są dwóch gatunków co najmniej, w powiększeniu dopiero widać.
Obrazek

Obrazek
I druga dziwna roślinka , nic nie mogę znaleźć w Google podobnego.
Obrazek

Pod numerem 6 nie jestem pewna ale podejrzewam Wieczornik Damski, czyli kolejna bylinka.
Obrazek

Obrazek

Pod 7 nic nie wykiełkowało.
Pod 8 i 11 rośliny łudząco przypominają wyglądem marchew.
Obrazek

Obrazek

Pod numerem 9 Złocień, po roślinach nie jestem w stanie rozpoznać, zwłaszcza że maleństwa jeszcze ale po nasionach owszem. Kolejna bylina.
Obrazek

Obrazek

10 to Rutbekia, też rozpoznanie po nasionach.
Obrazek

Obrazek

I roślinki pod 12 to Fiołki.
Obrazek

Obrazek

W tej mieszaninie też dużo marchwi, Złocienie, Fiołki, Rutbekie, te dziwne roślinki przypominające Przytulię Czepną i spora ilość trawy :shock:
Zastanawiam się czy to ozdobna trawa, wygląda jak zwykła, jakbym nie siała do kupowanej ziemi to bym wyrwała jak chwast. ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1229
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasiu, siewki marchwi są podobne do siewek ostróżki i do siewek czarnuszki. Nie pamiętam tylko, jak nasiona ostróżki wyglądają. No i jeszcze ta trawa... Kiepska ta mieszanka.

Jak Ci kiełkowała rutbekia? Mi się nie udaje wyhodować jeżówki, a to prawie to samo. Rutbekie, te żółto-brązowe sieją się same.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Gosiu, ja znalazłam jeszcze kilka roślin o podobnych liściach do marchwi np. Miłek letni, Orlaja, ale nasionka pasują tylko do marchwi. Może to nie ta jadalna marchew a jakaś ozdobna. :shock:

Podobnie ta roślinka a'la Przytulia. Jest mnóstwo odmian Przytulii a ja myślałam że tylko Czepna. Jest taka roślinka Przytulia Wonna czyli Marzanka.
Wygląda nieźle, mogła by być.

Ja w sumie nie narzekam na tą mieszankę. Ale dobrze że nie siałam jej wprost do gruntu bo wiele roślin bym wzięła za chwasty i powyrywała. Zwłaszcza tą trawę. ;:oj
Rutbekie słabo wzeszły ale akurat mam nasion Rutbekii pod dostatkiem. W zeszłym roku siałam i widzę że rosną nadal więc jest wieloletnia. W zeszłym roku kwiaty były żółte i żółtoczerwone.
Od koleżanki dostałam nasiona Rutbekii o kwiatach brązowo bordowych. Wysieję ich trochę wprost do gruntu.

Trochę to taka dziwna zabawa z tymi nasionami i roślinami ale w natłoku problemów i zmartwień to dla mnie taka odskocznia i zajęcie umysłu czymś innym , wprowadza rozluźnienie i relaksuje. :)
Wysiałam jeszcze arbuzy, 4 odmiany po 3 sztuki, nie chciało mi się ich kiełkować wsadziłam nasionka wprost do ziemi, cośtam może wyjdzie. :D
Mam nadzieję.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5874
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Kasia, ta marchewka jest podobna do kwiatka , którego ma moja koleżanka , kwitnie na pomarańczowo i właśnie ma takie koperkowe liście
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Kolorowo owocowo

Post »

Ciekawe co urośnie z tej marchwianej siewki , w każdym razie dużo tego mam i wysadzę w ogrodzie, niech rośnie. Każda roślina jakieś walory ozdobne posiada czasami nawet chwast. :wink:
Może Asiu będziesz miała możliwość jaką fotkę ustrzelić tego pomarańczowego kwiata. :)
Wysiałam dzisiaj cukinie, dynie, melony, trochę ziół.
W ogrodzie też dużo roboty zrobiłam, głównie w jagodniku.
Kamczatki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Borówki.
Obrazek
Patriot
Obrazek
Duke
Obrazek
Spartan
Obrazek
Bonus.

Nie wiem czy to dobrze że takie czerwone liście mają. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zastanawiam się czy Piwonie te co nie mają jeszcze pąków kwiatowych to jeszcze będą mieć, czy nie ma co już liczyć na kwiaty. Jedna w ogrodzie ma w tej chwili pąki i jedna przydomowa.
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”