Agrotkanina pod drzewa i krzewy i inne uprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
lilli
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 31 lip 2014, o 07:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. Ostatnio byłam obejrzeć niedaleko mnie plantacje borówki i poradzić się ekspertów. Borówka rośnie na ziemi piaskowej, torf wymieszany z ziemią tyle co pod krzakiem ok. 30 cm średnicy, jak świdrem kopali dołki. Mają oni przykrytą borówkę agrotkaniną, między rzędami wsiana trawa, podlewanie kropelkowe kwasem azotowym. Mówią że nie trzeba jej wcale dogadzać robiąc dołki o śr 70-80 cm i że w ziemi piaszczystej sobie dobrze radzi tylko pilnować podlewania kwasem. Wcale nie obsypują borówki trocinami , ani torfem, tylko dają tą agrotkanine. Z 20-letniego doświadczenia mówią że im mniej się robią koło borówki tym lepiej na tym wychodzą.
Przykryłam 3 rzędy i sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Co myślicie o przykrywaniu borówki agrotkaniną????

Prosimy o zaczynanie zdań dużą literą. ERNRUD
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Agrotkanina na borówce

Post »

Moje doświadczenia są takie iż odkąd mam agrotkaninę na borówkach są one większe dużo,mają większy przyrost .Krzewy po prostu ładniej wyglądają.
lilli
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 31 lip 2014, o 07:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrotkanina na borówce

Post »

Zastanawiam się czy przypadkiem przez to że dałam tą agrotkanine przed tymi upałami nie spaliło mi trochę liści na krzaczkach. Najwięcej zauważyłam na Toro. Na plus to przeciwdziałanie chwastom, ziemia pod spodem nie jest tak nagrzana jak w rzędach gdzie niema agrotkaniny.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Agrotkanina na borówce

Post »

Jest przy tym większa wilgotność podłoża,mniej chwastów,u mnie widzę więcej plusów.
wyrzynacz
50p
50p
Posty: 64
Od: 28 kwie 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suchowola kolo Zamościa

Re: Agrotkanina na borówce

Post »

U mnie od kilku lat mam już włókninę pod borówką. W tym roku wysypałem ją jeszcze korą sosnową. Ładnie wygląda, borówka świetnie rośnie, kora zakwasza mi ziemię dodatkowo, trzyma wilgoć, chroni przed chwastami. Nie wiem co można dodać. Nigdy mi nic nie popaliło.
markis80
100p
100p
Posty: 177
Od: 27 maja 2011, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Agrotkanina na borówce

Post »

lilli pisze:Witam. Ostatnio byłam obejrzeć niedaleko mnie plantacje borówki i poradzić się ekspertów. Borówka rośnie na ziemi piaskowej, torf wymieszany z ziemią tyle co pod krzakiem ok. 30 cm średnicy, jak świdrem kopali dołki. Mają oni przykrytą borówkę agrotkaniną, między rzędami wsiana trawa, podlewanie kropelkowe kwasem azotowym. Mówią że nie trzeba jej wcale dogadzać robiąc dołki o śr 70-80 cm i że w ziemi piaszczystej sobie dobrze radzi tylko pilnować podlewania kwasem. Wcale nie obsypują borówki trocinami , ani torfem, tylko dają tą agrotkanine. Z 20-letniego doświadczenia mówią że im mniej się robią koło borówki tym lepiej na tym wychodzą.
Przykryłam 3 rzędy i sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Co myślicie o przykrywaniu borówki agrotkaniną????

Prosimy o zaczynanie zdań dużą literą. ERNRUD
Raczej kwasem siarkowym i to mocno rozciecznym z wodą dla uzyskania odpowiedniego pH wody.
lilli
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 31 lip 2014, o 07:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrotkanina na borówce

Post »

Mówili że azotowym rozcieńczonym z wodą. Biorą z Lublina z tysiączkach
luk3Z
50p
50p
Posty: 67
Od: 26 kwie 2012, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobków/Ponidzie

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

seedkris pisze:Miałem pod dereniem jadalnym. Tam się sprawdzała. Owoce czyste, łaty zbiór. Teraz mam pod jagodą kamczacką i jestem zadowolony.
Chciałbym przedstawić swoje 5 letnie doświadczenia z agrotkaninami i agrowłókninami.
Potwierdzam, że pod jagodą kamczacką się sprawdza. Jagoda kamczacka ma płytki system korzeniowy i dzięki agrotkaninie lub agrowłókninie lepiej owocuje.
Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej taką agrotkaninę lub agrowłókninę kupić od sprawdzonego producenta, który podaje parametry takiego produktu.
Kupowanie produktu bez nazwy producenta i podanych parametrów na portalu aukcyjnym doprowadziło do tego, że po 2 latach muszę rozkładać wszystko od nowa (w agro porobiły się dziury i rozpadła się)...
Nie chce robić reklamy (nie wiem czy mogę napisac nazwę producenta) ale kupiłem 5 lat temu agrowłókninę przeciw chwastom pewnej polskiej firmy i do tej pory mam ją choć już trochę mech ją zarasta (wiadomo półcień) ale jest cała i się nie niszczy.
Tak wygląda ten produkt (mam nadzieję, że umieszczam zdjęcie zgodnie z regulaminem) 1.6mx5m do wypróbowania:
https://1.allegroimg.com/s400/01e7c2/cc ... 18dad3cb11
Nauczony błędnymi zakupami wszystkie produkty "noname" omijam szerokim łukiem.
Poznam regulamin forum (jak będę miał czas) lub dostane bana
greenAN
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2024, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Agrowłóknina pod jałowiec płożący

Post »

Dzień dobry, jako nowalijka w tematach ogrodniczych mam pytanie podstawowe o jałowiec płożący. Czy właściwe jest użycie agrowłókniny pod niego? Czytałam, że nie jest to dobre rozwiązanie dla rośliny, a zależy mi aby teren był zabezpieczony, bo jest to wokół basenu gdzie ciągle rozlewa się woda i tworzy błoto. Dziękuję za podpowiedzi. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”