Z zielonym na ty

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dzień dobry :wit Pięknie u Ciebie. Szafirki przecudownie rosną. W takich dużych kępkach wyglądają rewelacyjnie. Szczególnie podglądam twój skalniak, bo sama będę robić, chociaż pewnie jeszcze nie w tym roku. Lubię kamienie w zielonych poduchach - czy to mech, czy rojnik, czy jeszcze coś innego. ;)
A jak tam 'Powwow'? :wink:
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny. ;:167

Lucynko, nasz korony też "biegały" dawno temu po ogródku. Potem machnęliśmy na nie ręką i... zaczęły kwitnąć. :D Żeleźniak trafi w pustą przestrzeń między rojnikowiskiem, a bambusem. Mam nadzieję, że dobrze wypełni to miejsce. Co do pomidorów to nasze już od 2 tygodni okupują moją szklarnię kaktusową. Zawsze wiosną dzielę ją z pomidorami i pelargoniami mamy.

Marto, pielenie to nałóg mojej mamy. Co do pustych miejsc to zawsze coś się dosadzi. :D Z maczkami na razie nie ma problemu. Drugi rok się tam wysiewają. Przy nadmiarze nieco je przerywam, ale trochę zostaje co pozwala rabacie irysowej mieć nieco koloru.

Jolu, areału nie znam, ale naprawdę jest to mały ogródek przydomowy. Troll to figura z betonu, którą kupiła kiedyś moja mama. Ja osobiście nie jestem fanem tego typu ozdób, ale ten jakoś mnie ujął i trafił w to miejsce przy paprociach.

Moniko, mój skalniak w tym roku (takie plany) przejdzie leciutkie odświeżenie roślinne. Trochę nowych roślin posadziłem rok temu, a w tym też nieco planuję dołożyć. Parę rzeczy muszę też ograniczyć (jak żagwin i trochę rojników), więc znajdzie się miejsce na nowe. Zielone poduszeczki na kamieniach to mech, ale rojniki też mam. Mech rośnie, ponieważ kawałek skalniaka jest ocieniona przez część dnia. Nie ruszam, bo dodaje to uroku wszystkiemu, a że nie szkodzi roślinom to niech sobie rośnie. Co do 'Powwow' to ciągle o nim myślę, ale na razie pierwszeństwo ma wczesny prezent na Dzień Matki, bo znalazłem fajne roślinki dla niej.
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Jako, że wszystko pędzi to i fotek sporo. Wrzucam dziś pierwszą część tego co ostatnio zakwitło. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11299
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Z zielonym na ty

Post »

Same śliczności Dawidzie pokazujesz ,wiosna całą gębą u Ciebie! ;:215

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dawidzie, dawno u Ciebie nie byłam, a tu takie cudeńka pokazujesz ;:215
Teraz królują tulipany i narcyzy, a ja już czekam na festiwal irysów, który wkrótce się u Ciebie zacznie ;:65
Uważaj na kręgosłup, bo z nim nie ma żartów.
Dobrego tygodnia i nocy bez przymrozków :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Z zielonym na ty

Post »

Przepiękna magnolia, Dawidzie! ;:215
Śliczny narcyz. ;:303
Bardzo mnie ująłeś planowaniem prezentu dla mamy. :lol: Rozumiem, że do wspólnego ogrodu. ;:138
Czekam na kolejne fotki i pozdrawiam. ;:173
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Ślicznie wiosennie w Twoim ogrodzie :tan Magnolia cudna, wielkie krzaczki serduszek ;:333 , gotowe do kwitnienia :tan .
Piękny trójlist ;:138
Czekam ;:65 na kwiaty irysków ;:167 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Część druga kwiatków :)

Jarha - kręgosłup już 2 razy wymasowano, naprądowano i ochłodzono. Jest lepiej niż było. :) Iryski już niebawem :D

Lucynko, prezent do wspólnego ogrodu, ale jeśli chodzi o moją mamę to woli dostać roślinkę lub pakiet cebul zamiast jakiejś innej rzeczy. Zatem z prezentami mam łatwiej. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 932
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Z zielonym na ty

Post »

Witam Dawid przyszłam do Ciebie z rewizytą i zastałam bardzo kolorową wiosnę , prawie już letnią. Zaskoczona jestem taką ilością kwitnień ;:oj :Pięknie jest u Ciebie, tak wszystko zaplanowane, estetyczne ;:138

Zainteresowałeś się u mnie pnączem "polski żeń-szeń" i postanowiłam Ci poszukać gdzie kupiłam. Przypomniałam , że mam gdzieś "zawieszkę" z sadzonki. Dobrze, że znalazłam ją gdyż okazało się ,że pomyliłam nazwę z "europejskiego" zrobiłam "polski"
W załączeniu zdjęcie zawieszki z prawdziwą nazwą i nazwą szkółki w której kupiłam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dawidzie, ależ wspaniałe kwitnienia! ;:215
To pnącze obsypane delikatnymi różowymi kwiatuszkami to?
Śliczne tulipany, a szczególnie różowiutkie liliokształtne i różowiutkie strzępiaste. ;:138 ;:138
Widzę też kwitnący bodziszek żałobny. ;:303 Mojemu jeszcze daleko do kwitnienia.
Zajrzałam dzisiaj na działkę, głównie do wywiezionych wcześniej pomidorów. Oczywiście obowiązkowo przyjrzałam się całej działce i stwierdziłam, że deszcz zrobił dobrą robotę ;:333 i tylko słoneczka brakuje, by kolejne kwiatuszki otworzyły buźki.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Krasna - dziękuję za wizytę i za zdjęcieetykietki. :)

Lucynko - to pnącze to powojnik 'Ballet Skirt'. Lubię powojniki z tej grupy. :) Zwykły bodziszek też jeszcze nie kwitnie, a obie formy variegata żałobnego już tak. Muszę sfotografować ten drugi. A deszcze się przydał. Teraz dwa dni ciepełka by wszystko "wybuchło". :D
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1960
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Z zielonym na ty

Post »

Cześć Dawidzie ten powojnik masz niebywały,czy on trzyma się na pergoli czy ma inną podporę w postaci drzewa np.?Uwielbiam powojniki tylko u mnie te szlachetne z dużym kwiatem nie chcą rosnąć i mam wieczny kłopot z podporami ,nie mam stolarza w domu :cry: twój wygląda na niekapryśny, chyba że takie mam złudzenie bo dobry ogrodnik wszystko dobrze prowadzi ;:180
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Jolu, ten jest na metalowej pergoli. Ta grupa powojników jest niekapryśna i pięknie rośnie, Wielkokwiatowe u mnie niestety przestały kwitnąć, choć wygrane w zeszłym roku i posadzone rosną całkiem dobrze i mają pączki kwiatowe. Czas pokaże co z tego będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”