Ogród pod wierzbą 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, wprawdzie ok.1/3 Twoich kwiatków nie umiem rozpoznać, to i tak wszystkimi się zachwycam. ;:219 ;:138
Jesteś szczęśliwą posiadaczką wielu gatunków, a w ich obrębie dodatkowo kilku odmian roślin ozdobnych. ;:215 ;:303
Rzeczywiście w tym roku kwitnie wszystko jednocześnie, dlatego np. moja działka jest taka wyjątkowo kolorowa w kwietniu. ;:333
Temperatura i u mnie spadła,ale słoneczka nie brakuje. ;:3 Dwa dni spędziłam w domu, przesadzając to i owo do większych doniczek, a narobiłam się jak dziki osioł. ;:7
Oby tylko jakiś nieproszony przymrozek się nie przypałętał. ;:oj
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Gratuluję tak licznej i pięknej kolekcji narcyzów ;:215 'Decoy' bardzo ciekawy i czarujący.
Pozostałe rośliny również prezentują się doskonale.
W tym sezonie ślimaki dadzą nam chyba popalić jak nigdy dotąd, a u Ciebie jeszcze żarłoczne nornice do kompletu :shock:
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Lucynko, ;:180
Już wszystko podpisałam ;:168 .
Przepraszam, ale ostatnio mam deficyt czasu, piszę na raty i jak już wstawię zdjęcia, to wysyłam :oops: .
Myślałam, że tylko podziwiasz swoją kwitnące działeczkę, a Ty sobie znalazłaś zajęcie w domku ;:185 .
Niestety, do zimnych ogrodników jeszcze trochę czasu zostało, a przymrozkami ciągle straszą ;:14 , to ciepłolubnych roślinek jeszcze nie wyekspediujesz z domu.
Życzenia odwzajemniam z całego serca! ;:196

Lidziu, dziękuję bardzo za pochwały dla moich roślinek, które kwitną mimo zaniedbania i pracowitego podziemia ;:168 .
Wydawało mi się, że już przegoniłam gryzonie, a kiedy chciałam oberwać uschnięte kwiatki hiacynta, pęd został mi w ręce ;:oj . Mam nadzieję, że gadzina wyniosła d ;:219 o gniazda tyle granulek i saszetek, że nie tylko sama się naje, ale i całą rodzinę wykarmi ;:14 .
Zdrówka, Lidziu ;:196

Wczoraj bzy rozwinęły pierwsze kwiatuszki w kiściach, a od razu zapachniało w całym ogrodzie :tan .
Obrazek

Obrazek

Te piękności wykosiłam, niestety
Obrazek

Gwiazdnica wielkokwiatowa zostaję pod nogami trzmieliny.
Obrazek

Bodziszek żałobny
Obrazek

Tulipany, doceniane bo niewiele ich zostało :cry:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilec
Obrazek

Szafirki jeszcze dokwitają
Obrazek

Obrazek

Narcyzki ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknego weekendu! :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

U mnie również bzy kwitną lub jak kto woli lilaki. W tym tygodniu zaczęły. Podobnie jak już prawie wszystkie drzewa i krzewy owocowe. Przymrozki też mnie martwią, ale za dużo się nie poradzi. Truskawki i poziomki to jeszcze przykryję ewentualnie a reszta...
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12121
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

No ja już i na poskrzypkę pryskałem w zeszłym tygodniu. Masowo pokazała się na liliach i niedobitkach szachownic. Ciągle coś. Czekam już tylko fatalistycznie na inwazję mszyc na chabrach, różach i złotokapie.

Narcyz „Decoy”. Muszę sobie zapisać i też kupić. Podobnie jak Ty, gdy widywałem takie fotki na kapersach (czy na stronach sklepów z cebulkami), myślałem, że to kolor podkręcany w photoshopie.

Jestem pod wrażeniem. Twój groszek wiosenny zakwitł szybciej niż mój.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Ale piękne narcyzy masz Martusiu ;:138 Trzeba przyznać że są fascynujące.
Ale na Twoich fotkach i gwiazdnica wygląda cudnie, a co dopiero inne kwiecie :D
Mniszki i stokrotki dwa dni po koszeniu znów kwitną, rozwijają się nowe pączki, ale ja już się nimi nie przejmuję, a nawet je polubiłam pod warunkiem, że nie wciskają się w kępy bylin.
Lilaki wyjątkowo szybko wystartowały i zrobiły Ci maj w ogrodzie ;:63
Przesyłam ciepłe myśli i buziaki ;:196
Miłej niedzieli ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

I u mnie wykoszone mlecze/tych mi akurat nie żal/ i stokrotki/te żałuję/ nie zastrzegłam sobie i kosiarz wykosił wszystko jak leci...ale i tak chwała mu! :D
Narcyzki masz popisowe! ;:215 Bzy i u mnie zakwitły...pachną a czojsia im wtóruje!Piękny czas ale ponoć załamanie pogody nadchodzi!
Dobrego tygodnia Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, w stosunku do mleczy to ja jestem bezlitosna. ;:134 Kupiłam specjalny przyrząd i zawsze mam go pod ręką. Gdy tylko wpadnie mi w oko jakiś mlecz, przyrząd idzie w ruch, a mlecz do kompostu. ;:125
Stokrotki rosną i kwitną masowo w alejce prowadzącej na działki oraz na mężowskim "trawniku", tworząc nań łąkę.
Po każdym skoszeniu potrzebują dwóch - trzech dni, by z powrotem zakwitnąć. :lol:
Natomiast zupełnie nie rozumiem, dlaczego skosiłaś ułudkę... A może to nie ułudka... ;:218
Rewelacyjne odmiany narcyzów pochwalam, a bzami się zachwycam z uwagi na zapach. ;:215 ;:303
U mnie tylko lilak Meyera, ale u sąsiadki tuż przy mojej siatce zakwitł biały bez, więc chłonę jego aromat, a mam do białego bzu sentyment, bo z niego miałam bukiecik ślubny dokładnie 3. stycznia, przy temperaturze ok. -20 stopni. :D

Pozdrawiam i zdrowego tygodnia życzę Wam obojgu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Halinko, u mnie też rozkwitły drzewa w tym tygodniu, a dzisiaj, przy silnym wietrze, już płatki leciały jak śnieg. Oby tylko taki padał i żadnych przymrozków!

Loki, to u mnie, mszyca już jest na trzmielinie a nawet znalazłam ją na pączkach szachownicy lisiej ;:223 .
Mój groszek już nawet przekwita, a u Ciebie jeszcze nie kwitnie? ;:oj To chyba jedyna roślina spóźniona? A może już przekwitł niezauważony?
Decoy ciągle w formie i przykoronek tylko lekko zblakł ;:333 .

Halszko, dziękuję ;:196 Narcyzy są cudne! ;:167 Szkoda, że nie ma odmian całorocznych, mogłabym mieć tylko je w ogrodzie ;:306
Ta gwiazdnica jest ładna ;:333 . Rośnie sobie pod trzmieliny, przy trawniku, toteż jak zbytnio się panoszy, to zmniejszam jej areał kosiarką.
Mniszków mam wokół ogrodu całe mnóstwo, to u mnie nie mają prawa bytu. Przeważnie wydłubuję je systematycznie i nigdy nie kwitną, a w tym roku im się udało ;:14 , ale już większość unicestwiłam i nie zakwitną ;:108 , a stokrotki lubię i cieszę się, że szybko odrastają po skoszeniu ;:215 .

Maryniu, ;:196 stokrotki szybko odrosną, a Ty przynajmniej nie musiałaś sama kosić! ;:333
Narcyzki bardzo dziękują ;:180 . To jest dla nich dobry rok, w większości kwitną obficie ;:215 , tylko szkoda, że pogoda się zepsuła :( , niechby się ochłodziło, ale po co ciągle pada?

Lucynko, też mam takie narzędzie i tępię mniszki. Dookoła kwitnie ich tyle, że w ogrodzie ich nie potrzebuję ;:185 .
W mojej murawie mało jest trawy, za to są wszelkie kwiatki i te niezapominajki ze zdjęcia, które rozsiały się tak bardzo, że nie sposób było je omijać. Jeszcze dużo ich zostało na rabatkach ;:333 .
Narcyzy kłaniają się w podzięce za pochwały ;:180 , a bzy odwdzięczają zapachem :tan .
Bukiet białego bzu w mróz styczniowy ;:oj , narzeczony się postarał ;:215 .
Muszę przejrzeć swoje zdjęcia, bo za nic nie mogę sobie przypomnieć, jakie kwiaty miałam w ślubnym bukiecie ;:224 .
Życzenia przygarniam ;:167 i również dobrego tygodnia życzę ;:196 .

Tulipany czarowały szeroko otwartymi kielichami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pełne rozkwitały przy pięknej pogodzie
Obrazek

Śliczne dzikie - Danusiu ;:196
Obrazek

Klusjusza
Obrazek

Skalny jedynak :(
Obrazek

Little Princess
Obrazek

Fiołki motylkowe
Obrazek

Jedyny kwiatuszek pełnej sangwinarii
Obrazek

Zaczynają hiacyntowce
Obrazek

I mocno spóźniony irysek
Obrazek

Magnolii zostały kwiatki tylko nisko nad ziemią
Obrazek

Kłokoczka kwitnie wyjątkowo obficie
Obrazek

Parnik rozkwita
Obrazek

Jagodowiec niezbyt się popisał
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogody ducha! :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, niesamowity zbiór rozmaitych kwitnień! ;:138 ;:138
Kilka razy przeglądałam ostatnie zdjęcia, a i tak nie umiem się zdecydować, co mnie najbardziej zauroczyło. ;:204
Jagodowce w tym roku i u mnie jakieś niemrawe. ;:131 Stosunkowo późno wygrzebały się z ziemi i tuż nad nią zakwitły. Mizeroty. ;:174
Masz bogatą kolekcję tulipanów! ;:63 Zbiór fiołków też imponujący. ;:333 Czy wszystkie pachną?
Hiacynciki już kwitną, ;:303 a moje dopiero próbują wygrzebać się z ziemi.
Magnolia gwiaździsta zachowała swój nowy kolor. ;:215 Domyślam się, że to jest ta z samosiewu....
Kłokoczka bardzo mi się podoba, ;:138 nawet sobie o niej poczytałam i żałuję, że mam małą działkę. ;:174
Szkoda, że pogoda sprawiła nam psikusa i trzyma w domu. ;:222 U mnie dopiero minionej nocy spadł deszcz, ;:303 którego roślinki już niecierpliwie wyczekiwały.
Cóż, musimy znowu uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości i modlić się, by nie przymroziło. ;:108
Wszystkiego dobrego, Martusiu. Zdrówka. ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Lucynko, dziękuję bardzo w imieniu chwalonych kwiatuszków ;:180 .
To są efekty wielu lat wtykania roślinek w ziemię i niewielkiej ingerencji w ich rozrastanie i wysiew :oops: .
Tulipany mocno przetrzebione przez gryzonie, zostały tylko niedobitki, na szczęście różne, a i przedszkole dorasta ;:333 .
Wszystkie te fiołki, to motylkowe i nie pachną niestety ;:185 , tak, jak i labradorski czy palmowy.
Paradoksalnie, zakwitły hiacynciki ukryte w głębokim cieniu pęcherznicy ;:oj , reszta, w bardziej słonecznych miejscach, dopiero szykuje się do kwitnienia.
Ta siewka gwiaździstej, ciągle kwitnie na różowo, ale pierwsza rozkwitła i pierwsza zrzuciła płatki :( , a te na zdjęciu, to mocno rozkwitłe kwiaty magnolii Susan.
Gdybyś jednak namyśliła się co do Kłokoczki, to daj znać, bo przynajmniej jedną siewkę widziałam ;:333
Żadnych przymrozków! ;:196

Taki różowiutki, ale też nie pachnie ;:185
Obrazek

I jeszcze trochę różowości.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, u Ciebie serduszki już kwitną ;:219
Moje dopiero z ziemi się wygrzebały, ale jest jedna, która już bardzo ładnie rośnie. ;:333 Rośnie, nie kwitnie. A jest to serduszka od Ciebie, z żółtymi listkami. ;:180
Piękne różowości zaprezentowałaś, a ten tulipan na ostatnim zdjęciu podbił moje serce - biało-czerwony! ;:167

Zajrzałam dzisiaj na działkę, głównie do pomidorów, które wcześniej wywieźliśmy. Mają się dobrze w tunelu pod namiotem z zimowej włókniny. ;:303 A na działce kwitnie to, co kwitło, kilka roślin czeka na słońce, by rozwinąć pąki. ;:3 Deszcz zrobił dobrą robotę i już nie ma omdlałych roślinek. ;:215

Zdrówka, Martusiu, dla Was obojga. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś magnolię masz piękną to trochę późniejsza jak moja różowa,jagodowiec,parnik,kłokoczka muszę o nich poczytać bardzo ciekawe ,drzewa już za późno u mnie sadzić nie doczekam kwiatów ale jak by to bylina jakaś była ? skusiłabym się chyba zamawiałaś w wysyłkowej szkółce bo nie widzę tego po sklepach.Słoneczka życzę bo u mas zimno i co chwilę pada,a M wyotwierał dom bo parkiet zdziera,brrr... :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”