Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Z grzybami u nas było podobnie ostatniej jesieni. Liczę, że ten rok będzie lepszy. :)

I mamy takie same naczynia na deszczówkę. Kupiłem ten garnek, bo moja mama chciała właśnie taki. Po zeszłym sezonie stwierdziłem, że to był strzał w dziesiątkę. W tym roku plan jest dokupić kolejny zbiornik, bo jeszcze dwie rynny mam. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, jak miło widzieć Cię w Twoim osobistym wątku ogrodowym! ;:215
Pokusiłaś się o zaprezentowanie rocznego funkcjonowania ogrodu, dokładając obrazki z kolejnych grzybobrań. powiem szczerze, że tych grzybów to nawet Ci zazdroszczę. :lol: Ja nie przyniosłam ani jednego. Nawet nie próbowaliśmy jechać, ponieważ na ryneczku stragany ziały pustką. Po prostu grzybów nie było. ;:222
Jabłuszkami, borówkami i winogronami zapachniało, a i kwiatki ładnie kwitły i teraz też jest co podziwiać, zwłaszcza kuwety pełne rozmaitych siewek. ;:215 ;:303
Tylko dlaczego tak rzadko odzywasz się na forum ogrodniczym?
Kiciule buszujące po ogrodzie to sama radość, :tan a ten mały łobuziaczek to sam się zakutał w folię, czy dostał karę? :lol:

Niech Ci się wszystko darzy i daje mnóstwo satysfakcji. ;:196 ;:196
A nade wszystko niech Wam zdrowie dopisuje. Wszystkim. ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Dużo się u Ciebie dzieje to i czasu na wąteczek mało ;:196
Grzybów zazdraszczam bo sami prawie nic.
Podobnie jagódek ,cudne były Wasze :!:
Rozsady masz już duże /no ale ,jak się ma taki sprzęt/ :shock: :D
Poproszę jakieś wiosenne fotki z ogrodu :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam!
Słoneczko pięknie świeci i nawet trochę cieplej się zrobiło.

Dawidzie beczkę dostałam z gminy w ramach programu, poza tym mam stary zbiornik szamba, który odkąd przeprowadzili kanalizację zamieniłam na zbiornik z wodą opadową. Niestety ubiegły sezon był tak mokry, że nie wiem czy parę razy podlewałam :D
W ramach kolejnego programu maja rozdawać kompostowniki ;:333

Lucynko na razie się udało coś napisać, ale wiem że w miarę upływu sezonu będzie coraz mniej czasu...a raczej ja jestem coraz wolniejsza...taka kolej rzeczy. Nie wkleiłam dużo zdjęć, bo mam wszystkie w za dużym formacie. Kiedyś zmniejszałam na bieżąco ;:131
Bywam tylko w swoim personalnym wątku prawie codziennie ;:4
Odkąd przybył mały kotek (już nie taki mały) Monia zaczęła wychodzić jego śladami...chociaż się nie lubią, niestety!
Dostałam taką suszarkę do ziół od córki na imieniny i nie bardzo wiedziałam gdzie ją powiesić (teraz wsisi na tarasie) no to kocio ją zagospodarował ;:306 Wszystko zagospodaruje, taki on łobuz!
Bardzo dziękuję za dobre słowo i życzenia, które odwzajemniam w dwójnasób ;:167 ;:167 Trzymajcie się zdrowo ;:196 ;:196

Agnieszko wiesz na bieżąco ile się u mnie dzieje, a coraz więcej czasu mi wszystko zabiera to trudno nadążyć z dwoma wątkami. Jednak ogród jest dla mnie bardzo ważny i na bieżąco robię zdjęcia...przynajmniej tyle ;:204
Wiosna się budzi i to dość wcześnie, bo od lutego co się działo. Kwiatki oczywiście, ale kwitną krzewy...forsycja niestety słabo, za to kalina wonna i dereń jadalny obsypane kwiatkami ;:333
No to parę bieżących fotek!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

coś mi bezczelnie zjada kwiatki
Obrazek


Trzymajcie się cieplutko !
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, nareszcie pokazałaś się w swoim wątku ogrodowym ;:168
Podglądam czasem Wyspę ;:224 , to wiem, że przybyło Ci wiele różnych zajęć ;:333 , no i jeszcze właśnie są Rozmowy, to czasu Ci brakuje, ale mam nadzieję, że dasz radę i tutaj częściej zaglądać, skoro już odkurzyłaś wątek :heja
Zdjęć ogrodowych nigdy za dużo :tan , a na Twoich rabatkach, można znaleźć mnóstwo wszelkiego kwiecia ;:138 .
Piękne kępy ciemierników ;:215 , pierwiosnki i narcyzy zaczynają rozkwitać ;:138 . Niestety, ciepło zwabiło ślimaki ;:14 i to one wyżerają dziury w pąkach, albo zżerają całe kiełki wyrastających z ziemi roślinek. Moje narcyzy też tak zniszczone! Nie spodziewałam się ślimaków tak wcześnie, a dopiero kiedy wybrałam się po ciemku, z latarką, na spacer po ogrodzie, to zobaczyłam jak dużo ich jest.
Pozdrawiam Cię cieplutko, życząc dużo zdrowia i radości ogrodowych i nie tylko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

;:oj cudownie wiosennie u ciebie; "zadroszcze" tych żółtych pierwiosnków, śliczne są tak jak i pozostałe zwiastuny wiosny. ;:333
Też bardzo sie cieszę że wcześniej się zaczęła ale kurcze zimno ... i tak nic się nie da zrobić!!
Juz zapisałam sobie w kajecie do kupienia pierwiosnki bo zawsze zapominam... a nigdy ich nie miałam.
Ta niezwykła biała forsycja to ci pachnie coś? U nas forsycja jeszcze ma daleko do kwitnięcia. Cięłaśm już róże? Ja sie obawiałam tego mrozu i nie. Moje róże maja czarne łodygi ale wypuszczaja coś z nad samej ziemi.. będzie sporo cięcia ale czekam na ocieplenie.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Bardzo mnie raduje to ,że się ożywiłaś ,a raczej wątek ogrodowy ;:196
Cudne ,wielkie i wysokie kępy ciemierników ;:138
Niesamowite ,że żonkile już mają rozkwitające pąki ;:3
Widzę ,że już amator jakiś się znalazł na nie...
Jak Iga pisze maluchy łyse w nocy podgryzają....
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam!

Pogoda pod psem to i czasu więcej. W tunelu posiałam nowalijki i wyniosłam rozsady kapustnych, a tu niespodzianka dzisiaj śnieg i temperatura odczuwalna tak masakryczna, że uruchomiłam agrowłókniny! Aż się wierzyć nie chce, że za parę dni ma być +25.
st. Z grubsza udało mi się zrobić porządki w ogrodzie tzn wycięłam ubiegłoroczne chabazie, pocięłam gałązki winorośli i róż. Róże idą do piecyka w którym gotuję kurkom jedzenie a winorośle schną, bo podobno pyszne mięsko na grillu opalanym nimi wychodzi...no to sprawdzimy!
Na początku tygodnia mam dostać przesyłkę na Bilskich, a ze Świata Kwiatów przyszły dalie to czekają na posadzenie do doniczek.

Martusiu miło Cię powitać ;:196 Jakoś na wyspę wpadam mimo, że czasu mam mało. Poza tym wystarczy coś napisać i mimo, że zdjęcia robię to nie muszę wstawiać...zmniejszać, opisywać...lenistwo bierze górę ;:306 Często też przez ostatnie dwa sezony wyjeżdżałam to potem po powrocie nie wiem gdzie ręce wsadzić...jak będzie w tym roku to zobaczę. Las gdzie zbieraliśmy grzyby prawie wycięty :wink: Póki co postanowiłam zrobić rozsady i nie wyjeżdżać, bonikt nigdy nie zaopiekuje się tak jak ja.
Pozdrawiam Cię serdecznie i ściskam cieplutko ;:196 ;:167

Igo o pierwiosnki sie nie martw, bo na pewno te ode mnie przyjmą się lepiej niż kupowane.
Pogoda jest kratkowana...raz ciepło, innym razem zimno i mokro. Nie wychodzę jak jest zimno bo zdrowie najważniejsze, ale jak pogoda dopisze to staram maksymalnie coś zrobić. Róże mocno cięłam i palić nie można to potem pocięłam gałązki żeby spalić w kozie na polu, to samo z malinowymi patyczkami.
Niestety krzewy kwitły i nie wiem które pachną, bo na ogół pachną w słońcu! Tak jest np z kaliną to parę razy ja poczułam, a potem przyszedł przymrozek zbrązowiała i już nie pachnie. Więc białej forsycji w słoneczny dzień nie wąchałam, a za malutka żeby czuć na odległość. Kwitną fiołki i też ich nie czuję a nie raz jak w perfumierii pachną.

Agnieszko próbuję działać, ale w sezonie może być różnie ;:218 więc żeby mnie admini nie wyrugowali to przynajmniej teraz popiszę ;:131
Ciemierniki to bardzo lubią moją glinę, bo sa wszędzie i sieja sie na potęgę!
Ja też znajduję nagulce...kaczek nie wypuszczam, bo robią też szkody depcząc małe rośliny i te ich odchody! ;:202


Obrazek
Jednak trzeba koronę przesadzać i nawozić, bo będzie kilka kwiatów ;:215

Obrazek

Doczekałam się wreszcie ładnych kępek cieszynianki
Obrazek

Ten zawilec grecki jest od forumki i ładnie sie mnoży, a kupowane po dwóch latach znikają!

Obrazek

o takie śliczności wzbogacił się ogród!
Obrazek


Życzę miłej i ciepłej niedzieli!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit Marysiu!
Podziwiam piękne kępy ciemierników, a także kwitnące pierwiosnki, szczególnie tego żółtego. ;:138 Czy to jest lekarski?; kwiaty ma na szczycie dość długich łodyżek. ;:218
Ile Ty masz koron! ;:63 ;:63 Namnożyły się, czy taką ilość wsadziłaś obok siebie?
Moje korony powychodziły, ale pąki wypatrzyłam tylko u jednej z nich, ;:174 a nawozu im nie żałuję.
Cieszynianka mnie nie lubi. ;:7 Nie to nie! Kłaniać się jej nie będę. ;:124 Twoja ładnie odpłaca się za opiekę. ;:215
Obrazki włoskie podziwiam u innych, w tym u Ciebie. ;:333 U mnie pokazują liście, które bardzo szybko obumierają. ;:223 Domyślam się, że szkodzi im nadmiar wody, której hektolitry wylewają zimy i wiosny ostatnich lat. Niestety, tak jest położona moja działka, że nie jestem w stanie znaleźć dla obrazków lepszego miejsca. :oops:
Na podstawie ponadgryzanych pąków narcyzów domyślam się, że ślimaków w Twoim ogrodzie nie brakuje. ;:131 Cóż, każde stworzenie chce żyć, a żeby żyć, musi jeść. :lol:
Mam nadzieję, że sobie z nimi poradzisz, czego życzę Ci serdecznie, bo szkoda byłoby tych pięknych kwiatków, które tworzą u Ciebie fantastyczne łany. ;:303
Pozdrawiam cieplutko i życzę Wam zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Miło znowu gościć w Twoim wątku.
Powoli wiosna się rozkręca.
Ja zazwyczaj nie zamawiałam wiosną. Teraz pękłam i zamówiłam kilka roslin.
Tez czekam na przesyłki,
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam w piękne Święta Wielkanocne!

Pogoda niesamowita, jak w dzieciństwie kiedy dostawałam nowy wiosenny płaszczyk i buciki... A potem i tak wracała zima, a z nią często śnieg ;:306

W piątek w pobliskiej szkółce ogłoszono na FB wyprzedaż wielu roślin po zimie i oczywiście musiałam pojechać mimo zajęć domowych. Wymieniam truskawki i mam co prawda trochę własnych sadzonek w doniczkach, ale coś nowego dokupiłam. Poza tym powojnik, róże okrywową i parę mniejszych doniczek, bo jednak ceny mimo, że 50 % to zaporowe!
Od jutra jak pogoda się nie zmieni to wielkie sadzenie.
W tunelu wykiełkowały nowalijki i w oczach rosną, co mnie bardzo cieszy! Posiałam do doniczek bób i groszek zielony. Rozsady na parapetach szaleją, a ja już się martwię...gdzie ja to posadzę :D
Lucynko mam chyba dobrą glebę pod pierwiosnki, bo ładnie kwitną i rozsiewają się, a ten lekarski jest w tej chwili wszędzie, ale ziemi mam dość to nie rosną. Korony przenosiłam kilka razy i co z tego że nawoziłam jak też miałam jeden kwiatostan i kępę liści, aż wreszcie tu mu pzypasowało...zobaczymy jak długo? To samo z cieszynianką...próbowałam, próbowałam i nareszcie jestem usatysfakcjonowana...i ona chyba też ;:306
Pączki to chyba rzeczywiście ślimaki, ale kwiatki podgryzają mi ptaki...spotkałam niejednego na gorącym uczynku kosy i synogarlice! No trudno zapraszam je do ogrodu akrmiąc całą zimę to nie mogę wyprosić wiosną, bo robaczki na drzewach czekają ;:306
Lucynko dziękuję za pozdrowienia i życzenia ;:168 ;:167 Ściskam mocno i trzymajcie sie zdrowo ;:4 ;:196

Gosiu dziękuję za odwiedziny! ja niestety ciągle ulegam pokusom, sporo niestety kwitków przepada trochę z mojej winy, bo podstawą uprawy jest ich odmładzanie, a na to często nie mam czasu. Co myślę przejść na rośliny bezobsługowe to nakupię, nasadzę bylin i wiem że i tak będą jednoroczne. Liczy się chyba radość rozpakowywania i potem sadzenia ;:306
Pozdrawiam! ;:4

W ogrodzie kolorowo, ale kwiatki szybko przekwitają, właściwie wczesne żonkile już tracą świeżość, teraz czas pierwiosnków i przyjdzie czas tulipanów, bo botaniczne już kończą kwitnienie.

Obrazek

Takie zaskoczenie 1 kwietnia, bo jeszcze wczoraj w zielonych pąkach!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Życzę jeszcze miłego Świętowania i dużo zdrowia z okazji Świąt Wielkanocnych!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Buziaki świąteczne jeszcze raz ;:196 ;:167
Cudna wiosna u Was :!:
Pierwiosnki ,żonkile ,zawilce greckie ,różanecznik - achhhh ,jak szybko ,niesamowite :!:
Ciekawa jestem ,gdzie nowe prymule posadzisz :?:
A najbardziej zazdroszczę porządków w ogrodzie ;:138
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, mam tak samo. Najpierw nakupuję, choć zarzekam się, że nie będę przesadzała z zakupami; nasieję i wszystko pikuję, bo każdej sieweczki żal, a później zmartwienie: gdzie ja to wszystko posadzę?! ;:306
Rododendron już tak pięknie otwiera pąki. ;:215
Miałam taką dużą kępę niebieskich zawilców, ale już jej nie ma. ;:174 A Twoje tak ślicznie kwitną! ;:303
Narcyzy i pierwiosnki też dają czadu ;:215 ;:63
Krótko mówiąc: ogród kwitnie wiosennie, kolorowo, pięknie! ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”