Wiciokrzew (Lonicera) - przegląd gatunków,odmian,dyskusje

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Spacja pisze:Czy ten twój po przekwitnięciu zawiązuje czerwone owocki?
Spacja pisze:Czy powtarza kwitnienie?
Niestety jeszcze nie wiem, bo to pierwszy raz jak zakwitł
Spacja pisze:Czy pachnie?
Na razie kompletnie nic nie czuć - ale kwiaty jeszcze słabo rozwinięte, więc możliwe, że jeszcze zacznie pachnieć.
Podobnie ma "Graham Thomas"... przy pierwszych kwiatach w ogóle nie da się wyczuć zapachu, ale jak juz cały się rozkwieci to czuć po kilkadziesiąt metrów dookoła.
Spacja pisze:Twoje zdjęcie chyba nieco przekłamuje kolor, może robiłeś je w promieniach zachodzącego słońca, dałbyś zdjęcie robione w naturalnym oświetleniu.
Zgadza się, zdjęcie jest z późnego wieczora więc troche mocno uwydatniony jest kolor czerwony.
Kwiaty są w ciepłym żółtym kolorze wpadajacym lekko w pomarańczowy przy nasadzie, ale na pewno nie ma tam nigdzie odcieni różowego. Postaram się zrobić dzisiaj zdjęcia jak czas pozwoli.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Na tym moim także nie ma różu. Mój aparat (a może to po prostu ja? :roll: ) nie radzi sobie z czerwieniami i różami.
Moim zdaniem to są te same rośliny.

Ten mój nie pachniał, to już wiadomo, nie powtarzał kwitnienia, nie zawiązywał owoców. Po przekwitnięciu zamiast owoców tworzyło się takie jakby luźne grono z resztkami po kwiatach, które obsychało. Nie było to zwarte, jak u np. pomorskiego, tylko takie rozciągnięte, luźne. Kolor - według twojego opisu się zgadza w 100%.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

No i niestety dzisiaj mieliśmy oberwanie chmury... więc obiecanego zdjęcia niestety nie będzie.

Obejrzałem sobie jeszcze raz poprzednie zdjęcia na innym monitorze i faktycznie nieco mniej różowawe teraz były, ale mimo wszystko coś mi ten kolor nie do końca pasuje do mojego Tellmanna.

Jak obejrzałem sobie kwiatek w. Tellmana uważnie na żywo, to zauważyłem, że bardzo charakterystyczne jest znamię słupka... jest ono zupełnie zielone, podczas gdy sam słupek i całe wnętrze kwiatu zupełnie żółte. Nietstey nie widać tego na tym moim poprzednim zdjęciu :(.

Lada dzień powinny się u mnie otworzyć kwiaty Hecrotta "Amercian Beauty" to porównam.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Dzisiaj się udało ze zdjeciami :)

Lonicera x tellmanniana / wiciokrzew Tellmanna

Krzew przed kwitnieniem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i w trakcie kwitnienia - chwilę przed rozbiciem pąków zniknęła większość ciemnych przebarwień końcówek liści (powstałych prawdopodbnie na wskutek wiosennych przymrozków)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dla porównania

Lonicera x brownii / wiciokrzew Browna GOLDEN TRUMPET 'Mintrum'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lonicera periclymenum / wiciokrzew pomorski 'Graham Thomas'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przekwitające kwiaty źółkną

Obrazek

Obrazek

Lonicera x italica / wiciokrzew włoski 'Variegata'

Obrazek

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Proszę pomóżcie ustalić mi nazwę maleńkiego wiciokrzewu :D
Zdjęcia nie najlepszej jakości przepraszam :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jimmy1991
50p
50p
Posty: 61
Od: 17 sty 2017, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wiciokrzew Henry'ego po zimie

Post »

Witam, w zeszłym roku latem posadziłem wiciokrzew Henry'ego, który miał być zimozielony. Niestety praktycznie wszystkie liście opadły ;:222 Ewidentnie nie zmarniał, bo ma mnóstwo pąków ale martwi mnie to, że zimy praktycznie nie było a liście opadły. Czy to jakaś choroba? Zła pielęgnacja? Może za często go przycinałem latem, bo chciałem, żeby się zagęścił.

Obrazek
Jakub.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”