Epiphyllum i jego hybrydy cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sarcastic
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 wrz 2023, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Epiphyllum i jego hybrydy cz.2

Post »

O tak. Rozmiar jest największym problemem. Póki co nie jest aż taki duży, a już nie mam go gdzie postawić. :|
Posiadam jeszcze jeden, prawdopodobnie epiphyllum anguliger. Znacznie mniejszy, ale przez to, że rozkłada się na wszystkie strony, to również dużo miejsca potrzebuje. Dlatego moja przygoda z epiphyllum na razie zakończy się na tych dwóch egzemplarzach.
Może kiedyś...w przyszłości będę dysponować większą ilością miejsca i wtedy na pewno zdecyduje się na kolejne, bo te kwiaty są cudowne ;:167
Pozdrawiam Monika
LucynaP
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 gru 2023, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak prowadzić epiphyllum ?

Post »

Mam dość duże epiphyllum chrysocardium, cały rok w mieszkaniu, zawieszone koło okna u góry ( na ścianie). Pod wpływem ciężaru długich liści, ułożonych na jedną stronę do światła, doniczka bardzo się przekrzywia, roślina zaczyna wypadać. Chciałabym żeby rosła w formie zwisającej przy ścianie, ale nie wiem jak ją ustabilizować. Nie mam miejsca , żeby ją powiesić u sufitu. Bardzo proszę o poradę.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Epiphyllum i jego hybrydy cz.2

Post »

Nie da się, roślina w ten sposób prowadzona po prostu w końcu przeważy doniczkę i całość będziesz zbierać z podłogi.
Chyba, że będziesz regularnie ścinać liście o połowę. Generalnie to jest duża roślina, moja ma rozpiętość około 2 metrów, z tymże wisi właśnie pod sufitem.
A i stanowisko jest bardzo istotne, musi być pod oknem.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
LucynaP
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 gru 2023, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Epiphyllum i jego hybrydy cz.2

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak właśnie podejrzewałam - rozpiętość 2 metry, no cóż, liście bardzo mi się podobają, ale nie mam miejsca. Przemyślę jeszcze czy co roku robić młodą roślinkę itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”