Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11578
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Za drugim podejściem udało mi się ukorzenić supertunie. Może przetrwają zimę na parapecie. Nie bardzo mam miejsce na duże donice w których teraz rosną.

Obrazek

Iguś irysy rozwijają kolejne pąki, dwa wycięłam, a cztery nowe się pojawiły. :shock:
Dalie zmienne z nasion mają około 80-90 centymetrów, wolałabym, żeby były niższe. ;:108
Jeżówkom na Twojej glinie chyba przydałaby się rozluźniona rabata, lekko podwyższona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko białe zawilce mam w dwu odmianach Honorine Jobert i Whirlwind. Rosły w lekkim cieniu na przyzwoitej glebie i słabo kwitły. ;:131 Przesadziłam na suche miejsce, ale w pełnym słońcu, kwitną świetnie.
U nas trochę popadało, ale wykopywałam rośliny do oddania, to na 15 centymetrach sucho. ;:222
Dziękuję, ;:196 jeszcze sporo kwiatów widać, szczególnie jeżówek, ale zanudzam ciągle tymi samymi. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Maryniu ;:196 trójka wnuków rozweselała mnie w weekend. :D Cynie niskie już wyrzuciłam, ale wysokie jeszcze mają dużo kwiatów i pąków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko 4 irysy zamierzają kwitnąć, zarówno w cienistym miejscu, jak i w słońcu. :shock:
Jestem odważna w poczynaniach ogrodowych, bo nie miałam zbyt wielu porażek. Dzięki takiemu radykalnemu podziałowi mam tak dużo jeżówek. ;:215
Na Twojej glinie, chyba bym nie ryzykowała teraz dzielenia. ;:185 Jeżówki nie wymarzają, lecz wygniwają, a w glinie nie ukorzenią się już dobrze przed zimą.
Dziękuję, ;:196 pogoda przyzwoita, więc jutro będę M towarzyszyć przy wertykulacji trawnika. ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu pustaczkowe dalie zmienne wysiałam wiosną. Trochę wiatr połamał, ale połowa nadal kwitnie. ;:215
Piękne liście ma szarłat z Twoich nasion. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11322
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Takiego łanu białych zawilców nigdy nie udało mi się wyhodować... ;:oj ;:63 Po 2-3sezonach sadzonki u mnie giną...Irysy w pąkach ;:333 ..U mnie zakwitają ponownie najwcześniejsze lillowce nie licząc Stelli d'Oro bo ta nadal kwitnie i wiąże pąki ale ona tak ma.

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Ale tu się dzieje. ;:oj Nie wiem co Ty masz za łapki, ale wszystko czego dotykasz zamieniasz w piękny kwiat ;:oj Te supertunie są cudowne, a do tego jeszcze je rozmnażasz. Podziwiam. Uwielbiam petunie, surfinie, ale u mnie mają zawsze pod górkę.
Piękne zawilce.Uwielbiam też :uszy i na całe szczęście mają chyba dobrze u mnie, bo się rozrastają.
Za irysa i do tego jeszcze kwitnącego masz medal ;:77
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16631
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ukorzenić supertunie nie jest łatwo, a Tobie się ta sztuka udała! ;:138 Teraz już tylko trzeba, by przetrwały zimę, czego życzę Ci z całego serca. ;:167
Cudna ta bladoróżowa różyczka z ciemniejszym odcieniem środeczka. ;:215
Piękny łan bielutkich zawilców, nawet portulaka białymi kwiatkami zakwitła, śliczna supertunia (moje już dawno zakończyły żywot) i motylki jeszcze słodki nektar spijają. ;:215 ;:303
Dziękuję za podanie nazwy odmianowej białych zawilców. ;:180 Może raz jeszcze skuszę się i spróbuję je u siebie zadomowić. ;:218
Pogoda się u mnie zbiesiła, z 28 stopni we wtorek spadła do 14, a w najcieplejszym momencie dnia 18 stopni dzisiaj. Do tego silny zimny wiatr, który zatrzymał mnie w domu. ;:222 W nocy burza przyniosła krótkotrwałą ulewę i to tyle opadów. ;:oj
Tobie życzę ciepełka i zdróweczka. ;:3 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zostawię jeżówki w spokoju do wiosny , choć dziś przy wyrywaniu chwastów niechcący wyrwałam mały odrost z kilkoma korzonkami o długości 3-4cm. Wsadziłam go do doniczki z ziemią z worka zmieszaną z moją ogrodową. Takim sposobem przekonam się jak mi poszło "dzielenie" jeżówki ;:306 Ufam, że przetrwa zimę w garażu i na wiosnę przesadzę ja do gruntu.
Ja nigdy nie próbowałam ukorzeniać supertunii latem, a to jest fajny sposób zabezpieczenia się na wypadek, gdyby roślina mateczna nie przetrwała, co się czasem zdarza. Potem wiosną możesz pobrać szczepki z tej nowej i dalej rozmnożyć. A ona lepiej się rozkrzewi.
Ta różowa, prawdopodobnie Bubblegum podobno najbardziej obficie kwitnie, potwierdzasz to? Swoje Paradise musiałam pod koniec lipca mocno przyciąć bo wyglądały nędznie. Ale na szczęście dość szybko odbiły.
Cudne te nowe białe jeżówki, ale i kępa zawilców też robi wrażenie ;:oj
Miłych, cieplutkich dni w ogrodzie ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11578
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pojechałam do szkółki oddać doniczki i oczywiście wyszłam z niebieską pięknością. ;:14 Może ktoś ma taką goryczkę i podpowie w jakiej glebie sadzić. Naczytałam się, że jedne w kwaśnej, a inne w wapiennej. Nie umiem dopasować tej odmiany.

Obrazek

Obrazek

Maryniu moje dwa liliowce Stella d'Oro mają co roku tylko po kilka kwiatów. ;:222 Już mnie kusiło żeby wyrzucić, ale ciągle się łudzę, że kiedyś znajdę im miejsce, gdzie prawdziwie zakwitną. ;:131
Dziękuję, ;:196 zawilce rozbujały się dopiero na słonecznym stanowisku. ;:215

Obrazek

Obrazek

Małgosiu chyba medal się nie należy, bo kto przesadza irysy w maju. ;:173
Dziękuję za miłe słowa. ;:196 Supertunie mam pierwszy rok i nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała ukorzenić. :D

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Mogłabym kupić wiosną supertunie, ale co to za frajda. :wink:
Róża to Bonica, ma dużo pąków, będzie tradycyjnie kwitła do zimy.
U nas też wczoraj było zimno, ale dziś już 21 stopni. :tan Nawet przesadziłam kilka odrostów zawilców pajęczynowatych, bo zagłuszyły rosnące w pobliżu krokusy.
Kwiaty portulaki komuś smakują, oba kolory mają obgryzione płatki.

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Supertunie mam w dużych donicach, nie bardzo mam gdzie je przechować, dlatego ukorzeniam.
Mam Bubblegum, Silverberry i chyba Fuchsię. Najobficiej kwitła Silverberry, ale pozostałe jej dorównywały. Też przycinałam, jak się mocno wyciągnęły, po dwu tygodniach pięknie już kwitły. ;:108
Nowe jeżówki świetnie budują kępę. Dla ciebie różowa.

Obrazek

Obrazek

Ulubione Karola królicze uszy, :D czyściec wełnisty. Tak mu się spodobał, że musiałam posadzić w kilku miejscach. Już część uszczupliłam, bo zarasta sąsiednie rośliny.

Obrazek

Kilka traw i roślin trawopodobnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ożył niski, fioletowy marcinek, który w ubiegłym roku pokazał dwa kwiatki.

Obrazek

Chyba nie da się radykalnie wykopać zawilców. ;:223 Obie różowe odmiany odradzają się na dawnym miejscu.

Obrazek

Hortensje przy garażu mimo nędznej gleby, coraz większe.

Obrazek

Pinki Vinki zaanektowała kwiatami chodnik do domu i nie mam pomysłu co z nią zrobić.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej pogody na jesienne prace w ogrodach. ;:4 ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16034
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

To chyba niemożliwe, żebyś w miejscu, w którym rosną Twoje hortensje, miała nędzną ziemię. One są po prostu przebogate, wspaniałe!
A jeśli chodzi o Pinky Winky, to mogłabyś może wyprowadzić ją wysoko na pieńku? Wtedy by nie przeszkadzała w chodzeniu.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11322
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,na moje oko to goryczka siedmiodzielna.Warunki uprawy ,doczytasz. ;:108
No i nastały chłodne dni...chciałoby się jeszcze ciepełka!
Miłego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11578
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wandziu jak sadziłam hortensje to zaprawiałam dołki, ale gleba rodzima to rudy, gruby piasek. :shock: Może dobrały się korzeniami do wody, ponieważ za kolejną działką był spory staw. Hortensjom jednak przede wszystkim woda potrzebna.
Niestety PV posadzona pod klonem ;:124 i podzieliła się na dwie strony szukając światła. Przymierzam się do wycięcia pędów od strony chodnika, a zostawię tylko pęd wychodzący na południe, tam łapie trochę słońca. Też będzie pochylony, ale nie będzie przeszkadzał w przejściu.

Maryniu dziękuję, posadzę dziś. Wyszłam rano, ale do zimna jeszcze się nie przyzwyczaiłam. ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Czyli będę miała podobny problem u siebie.
Wykopałam wiosną kępę różowych zawilców i wyrosły nowe.
Teraz wykopywałam kolejne.
I pewnie musze się przygotować na to, że wyrosną znowu
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, odwiedzam zaprzyjaźnione wątki po długiej nieobecności ;:196 I chociaż nie nadrobię całego sezonu, to chociaż kilka poprzednich stron poczytałam. Ogród nadal kolorowy. Pięknie kwitną zawilce, dalie, marcinki. Przebarwione kwiaty hortensji wyglądają cudnie. A trawy dopełniają te wspaniałe nasadzenia.
Dostałam od forumowych koleżanek kilka różnych zawilców i jestem nimi zachwycona ;:215 Też w niektórych miejscach się powysiewały, ale póki co, nie przeszkadzają. Tylko jeden zagnieździł się tuż pod samą różą i będę musiała go stamtąd zabrać, bo jak urośnie, to róży będzie zbyt ciasno i duszno w jego towarzystwie :wink:
Miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11578
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wykopałam warzywa korzeniowe i wysiałam w jednej skrzyni gorczycę. Może jeszcze wykiełkuje. ;:131

Gosiu posadziłam wiosną Caradonny w miejscu wykopanych zawilców i teraz będą wrastać w siebie. Właśnie zakwitł odrost zawilca Monte Rose. Dam sobie spokój, poczekam, która roślina zwycięży. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko dziękuję, ;:196 mając taki piękny, absorbujący ogród trzeba się nim cieszyć. Trudno zaglądać do wszystkich wątków.
Zawilce piękne, ale pewnie dopiero za kilka lat przekonamy się na ile ich odrosty będą uciążliwe. ;:108 Na Twojej zasobnej glebie chyba trzeba będzie trzymać je w ryzach. ;:218

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bobo rosnące w cieniu dopiero zaczęły kwitnienie. Opuchlaki pogryzły im liście.

Obrazek

Obwódka z trzmieliny świetnie się sprawdza przy chodniku, chwasty nie rosną i ziemia nie brudzi kostki. Z drugiej strony też zaplanowałam. Długo poczekam na efekt. ;:306

Obrazek

Obrazek

Kolejne irysy kwitną, jeszcze kilka pąków pokazały, już nie wycinam. ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11322
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Brawo irysy!! :D ;:215

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”