Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Cudne wspomnienia minionego sezonu, serce się raduje na takie widoki. Macie rację, że "różany zamarł", ale to chyba tylko chwilowa niemoc. Sezon nie był zbyt udany dla róż w wielu ogrodach, trudno więc pisać o czymś czego w zasadzie nie było, ogród to nie tylko róże i warto też to zauważyć.
Mając na uwadze, że przyszły sezon otwiera przed nami nowe nadzieje to jest nadzieja na powrót wszystkich maruderów do działu, mam na uwadze również siebie :wink:
Kocham Was, tylko nie umiem sobie zorganizować czasu od kiedy jestem na emeryturze, za dużo chciałabym zrobić w ogrodzie i nie tylko. Praca jednak dyscyplinowała mnie do lepszej organizacji, to piszę ku przestrodze dla tych, którzy piszą o wolnym czasie emerytów :wink:

Agnieszko spokojnych świąt Bożego Narodzenie i wspaniałego Sylwestra życzę oraz udanego nowego ogrodowego sezonu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witaj Teresko.
Jestem nowym uczestnikiem forum. Zaciekawił mnie twój ogród bo jest piękny i posiadasz rośliny które i ja po trochu kolekcjonuję. Lubię bioróżnorodność w ogrodzie dla owadów i zwierząt, żeby cały sezon coś się działo. Mam różne byliny, roślinki łąkowe i cieniolubne takie jak różne rodzaje host, paproci, epimedium, hortensji, cyklameny, bożykwiaty, psizęby itd. Zauważyłam, że Ty też je posiadasz więc miło mi będzie podglądać je w twoim ogrodzie. Co roku na coś innego choruję w ogrodzie. Był czas i na liliowiec. Widzę że masz ładną kolekcję. Moje jeszcze stosunkowo młode. W tamtym roku pod wpływem różanego forum u "dorotka350" zachorowałam na austinki. Oczywiście zaszalałam i teraz młodych róż z rabatówkami Kordesa mam ok 70. Na widoki jakie są u ciebie i Dorotki będę musiała poczekać kilka lat bo ziemia u mnie słaba. Czekając na wiosnę przymierzam się w tym roku do nabycia paru peonii. Ty masz pokaźną kolekcję więc liczę, że może mi coś podpowiesz. Posiadam 3 krzaki takich starych babcinych ale chciałabym coś z serii ITOH półpełnych. Czy masz jakieś szybko rosnące i obficie kwitnące? Preferuję kolory pastelowe. Z tego co się orientowałam to ITOH Barthzella ma dobre opinie. Niestety jest żółta a tego koloru (prócz wiosennych kwiatów) nie preferuję. Z przyjemnością będę śledziła losy twojego ogrodu w tym roku.
Pozdrawiam Gośka
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Przepięknie kwitnące krzewy różane,las róż ;:138
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”