Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy ;:196 po długiej przerwie znów powróciłam na Forumowe łono .Zaczyna się sezon różany u Ciebie z pewnością już kolorowo u mnie również Doktorek i Maigoldzik jako pierwsze zaszalały.Miałaś cudne wiosenne kwitnienia u mnie też 4 tulipany zakwitły :) i tyleż narcyzów, :) więc szału nie było .Udanego sezonu ,chociaż jak u mnie przydałby się deszcz i to porządny ,ale bez szaleństw ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jestem, jestem z wielkimi wyrzutami sumienia.
Dużo się ostatnio u mnie działo, zaraz wam pokażę co

Obrazek
Takie cudo przyprowadziło mi ogrodu całą rodzinkę, czyli mama i 4 malutkie kociątka. Wykorzystała sobie stertę ściętych gałęzi wierzby i postanowiła sobie tam zamieszkać.
Gałęzie zostawione były do wyschnięcia aby łatwiej było je zmielić, oczywiście jak się zorientowaliśmy było za późno by cokolwiek ruszyć, więc dokarmialiśmy mamę. Kotka dzika, więc nie pozwoliła się zbliżyć do małych, czekaliśmy więc aż się do nas przyzwyczai. Kilka dni temu udało się ją zwabić do domku gospodarczego i wyłapać maluchy, zabraliśmy je do mamy i kilka dni daliśmy im chwilkę spokoju. Wczoraj cała piątka została zawieziona do weterynarza i zostawiona w szpitalu celem sterylizacji mamy i leczeniu jednego malucha, który miał zaropiałe oczka.
Za tydzień mamy je odebrać całe i zdrowe.

Tyle u mnie.
Nie będę już odpowiadać indywidualnie na Wasze pytania po takim czasie, bo to już bez znaczenia.
Wszystkie róże z uszkodzonymi korzeniami wsadziłam do donic i czekam, póki co żyją, dokarmiam je i zasiliłam specjalnym ukorzeniaczem i środkiem interwencyjnym do róż, zobaczymy co z nich będzie.
Rabata oczywiście uległa prawie całkowitej renowacji a że sucho to na razie wszystko ledwie zipie.
Staram się często podlewać, jednak to nie to samo co deszcz.
Różowe ziarno o które pytacie to trutka na gryzonie, wsypujemy je wykopanych dziur i zasypujemy, co by ptaki nie zbierały, wszystkie inne metody nic nie dały a coraz więcej widzę korytarzy na rabatach wokół róż, nawet pod tunele foliowe wlazły i kopią przy pomidorach.
Tyle bieżących spraw ale na pewno chcecie wiedzieć co u moich róż, no cóż jedne mają się lepiej inne troszkę gorzej, najważniejsze, że jest ich troszkę i zawsze czymś można się pochwalić ;:333
To teraz zapraszam na małe co nieco :wink:
Po silnym ubiegłorocznym cięciu M.Hilling i Nevady w tym roku skromne ale jedno z wcześniejszych kwitnienie

Obrazek

Obrazek

Prawie w tym samym czasie zakwitła Harrison's Yellow
Obrazek

Obrazek

Później już prawie wszystkie rozpoczęły swój sezon. Tegoroczna sucha wiosna nie pozwala na długie cieszenie się kwiatami. Szybko zakwitają ale też szybko przekwitają. Słońce wprost pali kwiaty.
Niestety nie jestem w stanie wszystkich podlewać, dlatego muszą sobie radzić same. Od miesiąca czasu dopiero wczoraj mieliśmy jakie takie opady, chociaż niewielkie to i tak niezmiernie cieszyły.
Louise Odier mimo własnej podpory postanowiła wspiąć się na sosnę, wygląda to dość komicznie, kwitnąca sosna na różowo to raczej niecodzienny widok :shock:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jenny Duval, zapędów tej dziewczyny nie da się niczym ograniczyć, szkoda, że ten widok trwa tak krótko, gdyby powtarzała kwitnienie byłaby różą idealną ;:167 . Ogrom kwiatów jest powalający, to trzeba zobaczyć na własne oczy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 105
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Przepiękne widoki, choć przyznaję że przez brak deszczu to płakać się chce. Mam nadzieję, że Twoje róże przetrwają wszystko i będą dalej cieszyć oczy. :)

Co do gryzoni to nieco skuteczniejsze od granulek są niebieskie żelowe saszetki, ale nie można ich ot tak rozkładać bo nie tylko gryzonie je jedzą. Używam ich głównie do walki ze szczurami, które ostatnio zbyt często dobierają mi się do kompostownika. Wrzucam wtedy saszetkę bezpośrednio do dziury przez nie zrobionej.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jedna z moich ocalonych róż Grace aktualnie jeszcze w donicy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

3 doniczkowe miniaturki, które otrzymałam 2 lata temu od syna na Dzień Matki. Wysadzone do gruntu nie dawały sobie rady, przesadziłam do doniczek i aktualnie wyglądają całkiem nieźle.
Oraz z ułamanego przypadkiem patyczka prawdopodobnie młodziutka Lemon Rokoko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gruss an Aachen w najpiękniejszej fazie kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Winchester Cathedral drugi rok na nowym miejscu i drugi krzaczek 2w1 czyli W.Cathedral i Mary Rose w jednym krzaczku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ilse Crohn Superior zupełnie zdominowana przez Veilchenblau
Obrazek

Obrazek

Przesadzona w ubiegłym roku po raz trzeci Princess Aleksandra of Kent wreszcie w pełnej krasie, trafiłam w końcu z miejscem dla tej pięknej i wymagającej arystokratki :wink: Dwa krzaczki i oba piękne.

Obrazek

Obrazek

Eisvogel,
kwiat jak plastikowy, piękna róża
Obrazek

Obrazek

Poet's Wife i Darcey Bussell[/b] i William Morris
Obrazek

Obrazek

Trudno w jeden dzień wszystkie ogarnąć, myślę, że na dzisiaj straczy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Nie dziwię sie że Veilchenka zdominowała Ilse crohn superior ona szaleje bez opamiętania dlatego sie jej pozbyłam .LO fajnie wygląda na sośnie ;:333 .Cieszę sie wraz z Tobą ze wreszcie znalazłaś odpowiednie miejsce dla Pricesss Aleksandry widać to bardzo wymagająca róża. Cudna Harrison yellow Jenny Duval też nie zostaje w tyle znokautuje swoje towarzyszki gdyby takie miała :;230 Kochana Daysy no to zostałaś ciocią takiej gromadki ojjj zrobią porządek na ogródku, no chyba ze znajdą dla nich domki w szpitalu. Nastał znów najcudniejszy okres a wiesz zadałam Ci u mnie pytanie a propos róży, a dzisiaj znalazłam wkopany w ziemi znacznik to Amelia renaissance od Iwonki1. Mam jeszcze dwie róże posadzone na rabacie pod murem i też czekam aż zakwitną, bo też znaczniki zniknęły .Odchorowały przesadzanie wszystkie biedny Novalis też musi sie pozbierać ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ładnie Ci to wszystko kwitnie. Zazdroszczę, że możesz cieszyć się taką obfitością kwitnienia. U mnie liczbę pąków zredukowały bruzdownice.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Cieszę się , że różyczki dochodzą do siebie ,trzymam kciuki ;:196
Ściana kwitnąca wygląda przecudnie :!:
No i macie teraz strażniczkę ogrodu wraz z pociechami :tan
Swoją drogą musieliście się nie źle wykosztować u weterynarza za taki pobyt. ;:oj
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam w słoneczny poniedziałkowy poranek.

Wczoraj zanosiło się na burzę i upragniony deszcz ale znowu wszystko poszło bokiem. U nas nie spadła ani jedna kropelka a takie ciężkie chmury po niebie płynęły, niestety wiatr wszystko zepchnął na północny-wschód i rozwiał jakiekolwiek nadzieje na deszcz ;:145 .
Każdego dnia przybywa w ogrodzie coraz więcej rozkwitających krzaczków róż, to najpiękniejszy okres w moim ogrodzie, niestety kwiaty przekwitają w zastraszającym tempie. Najbardziej narażone na przypalenia są kwiaty w ciemnych barwach, te praktycznie tuż po rozwinięciu nadają się do ścięcia.
Najlepsze warunki mają te rosnące w półcieniu, chociaż rozkwitają później, to dłużej cieszą oczy pięknymi kwiatami.


Dawid
, witam Cię i dziękuję za miłe słowa ;:167 , tak naprawdę nie wiem co tak u mnie hula w tej ziemi ale chyba pomalutku zastosowany środek przeciw gryzoniom się sprawdza. Nie chcę wykładać czegoś na powierzchni aby przez przypadek nie zatruć innych stworzeń w swoim ogrodzie. Staram się w miarę możliwości stosować jak najmniej chemii.

Jadziu
, rzeczywiście zmobilizowałaś mnie do powrotu ;:167 ;:167
Mam tych pnących w ogrodzie trochę i jestem przerażona ich rozmiarami, z każdym rokiem okazuje się, że co rusz któraś z sąsiadek jest do przesadzenia. Pytanie gdzie, bo miejsca z roku na rok coraz mniej a i pomysłów brakuje na relokację ;:306
Z sąsiedztwa Jenny Duval zabrałam już wspomnianą Aleksandrę, jedną z Comte de Chambord a ona nadal rozpycha się na boki.
Po kwitnieniu, w ubiegłym roku mocno ją przycięłam a ona nie daje za wygraną i zadziwia swoją żywotnością.
Mam nadzieję, że dla maluchów znajdziemy domki a Mała, bo tak ją nazwałam /jest bardzo drobniutka/ już z nami zostanie, oczywiście jak będzie chciała, nic na siłę, wszystko zależy od niej.
Niestety do domu wziąć jej nie mogę, bo nie polubili się z Gasparem, natomiast w ogrodzie ma dla siebie już uszykowane miejsca w którym może spokojnie zamieszkać.
Cieszę się, że masz już imię swojej nn-ki, zaś pozostałe szybko się zregenerują, Novalis to twarda sztuka ;:215 .
Też mam do identyfikacji kilka patyczków i czekam jak rozwiną swoje pączki.

Wandziu, fakt, kwitną cudnie w tym roku, niestety szybko też przekwitają. Harison's Yellow cieszył oczy zaledwie 2 tygodnie i to chyba przeszacowałam, Reine des Violettes praktycznie wszystkie kwiaty ma popalone to samo z Jenny Duvall i Louise Odier, zawsze okres kwitnienia miały około miesiąca, teraz kilka dni i się osypują a kwiaty nie nadają się do pokazania.
Najlepiej mają się róże rosnące w półcieniu i z dala od drzew i krzewów, te wytrzymują najdłużej.
W tym roku raczej na robactwo nie mogę narzekać, od 2-ch lat w kwietniu lub maju robimy jeden oprysk Mospilanem/przy okazji oprysku bukszpanów przed ćmą bukszpanową/, to praktycznie zabezpiecza róże, czasem pojawiają się jakieś paskudy ale w znacznie mniejszych ilościach.

Agnieszko, na razie wiemy tylko cenę za sterylizację, bagatela 300zł ;:224 . Za pobyt w szpitalu powiedzieli nam 20 zł za dobę ale nie dopytałam czy za kota czy za wszystkie ;:224 :wink:
Koleżanka pokierowała nas by udać się do Wydziału Ochrony środowiska po refundację leczenia bezdomnych kotów, podobno mają jakieś środki na ten cel,
ale póki co musimy sami to ogarnąć ;:224 .

Wspomniałaś Agnieszko o ścianie kwiatów to proszę, a to dopiero wstęp, z każdym dniem otwiera się coraz więcej pąków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu różyczki od Ciebie mają się coraz lepiej
Obrazek

Obrazek

To na razie tyle, zmykam do ogrodu, po południu wpadnę do Was z rewizytą :wit i może uda się zgrać aktualne zdjęcia z aparatu :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

U mnie 3 dni padał deszcz.
Mam za mokro. A zwłaszcza w warzywniku. Nic dziś nie pada.
Może wsiąknie. Trawa przerosła. Teraz wolnych dni brak. Zaległości się piętrzą.

No nic...
Podziwiam jak zawsze twoje cudne róże.
Moje też już się poprawiły. Za radami i twoimi i innych osób zaczęłam może je więcej karmić.
A te które słabo rosły. Poprzedzałam sobie. I w innym miejscu mają się lepiej i ładniej rosną i kwitną . A to najważniejsze . ;:173
Pozdrawiam serdecznie :) ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Bright as a button fajnie zaszalała ;:333 ,ale Ty lubisz Daysy ukwiecone wielkoludy :;230 Doktorek z Bolonią też nie chcą być gorsi .U mnie też ani jedna kropelka nie spadła,dziennie dwa razy podlewam żeby ratować to co posadzone. Wczoraj podsypałam granulowanego obornika końskiego tym przesadzanym z jesieni ciekawe co na to powiedzą w odzewie .Widzę ,ze przesadzony jesienią w inne miejsce The Pilgrim ma ładniejsze kwiaty bo kocham tę róże i nie chciałam się jej pozbyć .Charles Austin dopiero pokazuje pierwsze kwiaty, a cięty był wiosna do ziemi wyglądał daremnie.Deszczyku i słoneczka Ci życzę ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam

Dzisiaj zapraszam na kolejny spacer po moich rabatkach :) Susza daje się we znaki różom i trzeba zdążyć z uchwyceniem w kadrze zanim się osypią. Tuscany, Doktorek i Reine des Violettes praktycznie mają już za sobą okres świetności, stoją z przypalonymi kwiatami, praktycznie ich kwitnienie zamknęło się w ciągu 2-ch tygodni, nie nacieszyłam się ich widokiem. Pozostałe też nie wyglądają najlepiej ale jakoś się jeszcze trzymają. Wczoraj w cieniu było 32 stopni/okno od północy/, na dzisiaj zapowiadają jeszcze większy upał. :shock: Ale dosyć narzekania z przyrodą nie wygramy, klimat się zmienia i nie mamy na to wpływu, wbrew temu co nam wmawiają. Nie było nas a klimat i tak ulegał zmianom.


Aniu cieszę się, że chociaż Twoje roślinki skorzystały a Ty nie musiałaś biegać z konewką. U mnie deszczu nie było prawie miesiąc jak nie dłużej. Początkowo troszkę podlewałam, teraz tylko warzywnik, przecież nie wiadomo na ile jeszcze starczy nam wody ze studni.
Ja tez szukam lepszych miejsc dla swoich maruderek, Princess Akleksandra of Kent dopiero zaakceptowała 3 lub 4 miejsce jakie jej oferowałam, sama już nie pamiętam. Mam jeszcze kilka takich co stroją fochy ale czego się nie robi dla miłości ;:333


Jadziu to raczej nie kwestia sympatii do olbrzymów tylko braku wyobraźni ;:306 , rozumiem, że krzaczek róży może osiągnąć 2 -3m wysokości ale takiej szerokości nigdy sobie nie byłam w stanie wyobrazić, udowodniły mi, że owszem takie też się zdarzają ;:219 Wczesną wiosną też zasilałam swoje róże obornikiem granulowanym i kompostem, fajnie zareagowały, nawiązały mnóstwo pąków.
Teraz, przy takiej suszy chyba nie będę ryzykowała powtórzenia dokarmiania, mam wątpliwości czy przyswoją sobie w odpowiednim czasie nawozy, bez wody raczej trudno. Będę chyba czekać z zasilaniem na dłuższe opady.
Myślałam, że straciłam swojego Karolka ale odbił, słabiutki jest ale walczy, The Pilgrima muszę przesadzić, rośnie akurat na "trasie przelotowej" jakiegoś gryzonia i co zasypię dziurę, znowu kopie, już wsypałam trutkę ale nadal widzę co rusz świeży tunel.

Teraz zapraszam do ogrodu, proszę założyć kapelusze, bo słońce mocno grzeje ;:3 , oj właśnie trzymałam alert pogodowy, więc musimy się spieszyć ;:224
Miss Fine
Obrazek
Veilchenblau
Obrazek
Strawberry Hill
Obrazek
Vanessa Bell
Obrazek
Gruss an Aachen
Obrazek
Ilse Krohn Superior
Obrazek
William Morris
Obrazek
Mrs John Laing
Obrazek
Comtesse de Segur
Obrazek
Mme Knorr
Obrazek
Natasha Richardson
Obrazek
Ogólne
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lady of Shalot
Obrazek
Nadia Meilandeco
Obrazek
Lavender Ice
Obrazek
Clair Renaisance
Obrazek
Comte de Chambord
Obrazek
Queen of Sweden
Obrazek
Herzogin Christiana
Obrazek
Escimo F.C.
Obrazek
Flammentanz
Obrazek
i mój Kącik Japoński :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, dostałam wytrzeszczu - o takiego ;:154
Bardzo miły spacer po ogrodzie wśród kwitnących róż.
Kącik japoński bardzo fajny, uroczy. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

;:oj ale fajny i ładniuchny ten kącik japoński ;:180
Twoje róże są przecudne. I tak dużo ich masz. A patrząc, oglądając je to każda jedna wygląda wyjątkowo i pięknie.
Veilchenblau kusisz , oj kusisz. Szkoda tylko , że nie powtarza kwitnienia.
Bo już bym się nad nie dalej nie zastanawiała.
Queen of Sweden tez się pięknie prezentuje. ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”