Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Twoja działeczka tonie w kwiatach i kolorach a szczęśliwa kotka dodaje jej uroku! :D ;:138
Dobrego tygodnia Lucynko ! ;:97 ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, przy takiej różnorodności kwiatów nawet jak jakieś gorzej w danym roku kwitną (jak wymienione przez Ciebie orliki) to i tak jest kolorowo i bogato na rabatach.
Jeżyk przychodzi tam, gdzie o niego dbają, może z czasem przeniesie się do Ciebie na stałe ;:7 Widzę, że orlaja już się u Ciebie na dobre zadomowiła ;:333 i ładnie rozjaśnia kolorowe rabaty swoimi białymi kwiatami.
Misia rozkosznie wyleguje się między rabatkami. Mam nadzieję, że jej zniknięcie to był taki jednorazowy wybryk i więcej nie będzie Ci przysparzać zmartwień.
Oby ta pogoda już się ustabilizowała, a synoptycy nie straszyli przymrozkami no i żeby wreszcie trochę popadało bo susza niesamowita. Tego Ci Lucynko życzę na nowy tydzień ;:196 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Sobota upłynęła w całości działkowo, natomiast niedziela rozpoczęła się od przemiłego spotkania z Gosią Margo2 w jej pięknym ogrodzie, a zakończyła na działeczce.
Dziękuję, Gosiu, za sympatyczne spotkanie i dobre wrażenia podczas spaceru wśród Twoich ślicznych roślinek. ;:196
Mam nadzieję na kolejne spotkanie, tym razem u nas na działeczce.

Nieustająco grzejące słoneczko błyskawicznie rozwija pąki piwonii i wygląda na to, że wszystkie szybko zakwitną i jeszcze szybciej przekwitną. A kwiatków w tym roku mają wyjątkowo mało, np. różowa - ogromny krzaczor - ma tylko dwa kwiaty i już ani jednego pąka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko dwie piwonie nie rozwinęły pąków, ale mają je tak nabrzmiałe, że jutro mogę zobaczyć ich pierwsze kwiaty.


Maryniu - dziękuję i wzajemnie życzę Ci wspaniałego tygodnia. ;:167 ;:196
Co do kwiatów na działce, to sama jestem zdziwiona, że sporo ich kwitnie pomimo potwornej suszy. :roll: Wiadomo, że podlewanie z węża nigdy nie zastąpi wody z nieba, ale co mogę. to robię, by roślinki nie umierały stojąc. ;:303

Krzewuszka variegate już przekwitła, kwitną dwie inne, ale też bardzo im spieszno.
Obrazek

Obrazek

Kwitną wszystkie czarnuszki, ulubione kwiatuszki Misi, która lubi się wśród nich wylegiwać.
Obrazek

Pod sąsiedzkim orzechem włoskim fantastycznie rozrasta się i kwitnie bodziszek NN.
Obrazek

Firletka smółka pięknie zdobi swoją rabatę.
Obrazek

Szałwia okrężna w blokach startowych.
Obrazek

Z daleka widoczna bielutka orlaya zdobi różne zakątki działeczki. Wysiana na początku maja z nasionek od Igi Igala już powschodziła i szybciutko rośnie. Zastąpi tę, gdy już przekwitnie.
Obrazek

A pierwsza truskaweczka już jutro powinna być gotowa do zjedzenia.
Obrazek

Dobrego, spokojnego tygodnia wszystkim ogrodnikom i działkowcom. ;:114

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko jakie śliczne trzy kolory czarnuszki. Piękna i bezobsługowa roślinka. ;:215
Bodziszek z różowymi kwiatami został u mnie rozpoznany jako czerwony 'Max Frei'.
Misi ciepła gleba się zdecydowanie podoba, urocze pozy przybierała. :)
Martwiłaś się jesienią orlają, a ona tak pięknie zakwitła. ;:oj
Wieszczą deszcz w tym tygodniu, niech nawodni spokojnie Twoje uprawy.
Dobrego tygodnia życzę. ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Podziwiam u Ciebie kwitnące piwonie bo u mnie jeszcze mają zamknięte kuleczki. Czarnuszki takie piękne i kolorowe. Bodziszek różowy ciekawy.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko nie zazdroszczę Ci takiej sytuacji z kociakiem. My tez mamy kociaka tak w połowie bo ja go przyniosłam, a jest u córki bo mi go zabrała i zastanawiamy się czy zabrać go na działkę boimy się i nie mamy odwagi. Chwielibyśmy żeby sobie pobiegał i tak zanim go pościmy chcemy dać mu obrożę z nr tel i kropelki na pchły i kleszcze jakby uciekła i musi być ciepło w nocy w razie czego zostaniemy i będziemy czekać na niego. U nas słonecznie i gorąco, a noce zimne po 6 stopni dziś się zachmurzyło zapowiadają deszcze i burze może coś podleje i do baniaków woda też się uzbiera oby nie było gradów i zniszczeń. Piękne masz te kwiaty i mnie brak miejsca to można u Ciebie popatrzeć na te cuda. Ta piwonia czerwona rubia chyba tak się nazywa ślicznie kwitnie tez ją mam z 4 lata, ale w tym roku mi nie zakwitła, a wcześniej jeden kwiatek coś jej chyba nie pasuje będę musiała ją przesadzić. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Najpierw pochwałę przepiękne piwonie ;)
Filaretka ma bardzo intensywny kolor ;)
Ona zimuje ?
Fajnie, że masz jeże na działce.
A popatrz myślałam, że jeże te nagie ślimaki jedzą. To kiepska moja wiedza.
Może już Misia będzie grzeczna i będzie się pilnować.
Te czarnuszki to co roku wysiewasz ?
Ładne kolorki.
Pozdrawiam Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Dopiero wróciłam z działki, musiałam bowiem dokładnie ją podlać. Jest ciężko, sucho i twardo do tego stopnia, że woda nie chce wsiąkać, a roślinki mdleją i nie produkują nowych pąków, niektóre lilie nie mają ani jednego.
Żal mi pomidorków, które wprawdzie kochają słoneczko, ale nie tolerują suszy, a dzisiaj słońce operowało na błękitnym niebie i w cieniu było 29 stopni. Kilka pomidorków już zawiązało owoce, ale czy one urosną....

Obrazek


Soniu - czarnuszkę mam zawsze w tym samym miejscu, bo sama się tam sieje, a ja pozwalam jej rosnąć, gdyż Misia robi sobie w niej łóżeczko. :lol: Widocznie zapach jej odpowiada. Nie przeszkadzam jej więc i kawałek wygniecionej rabatki jest już przeznaczone dla niej.

Obrazek

Obrazek

Dzięki za imię bodziszka. ;:180 Zapisałam sobie, by mi z pamięci nazwa nie wyparowała, co ostatnio często się zdarza. ;:7
Orlaja mnie zachwyciła swoją dostojną urodą. ;:303 Część przepikowałam na różne miejsca i teraz tam, gdzie aktualnie nic nie kwitnie, pyszni się orlaja. A mam już siewki wysianej na początku maja i cieszę się, że i one będą zdobiły rabaty, gdy zakwitną później. ;:63
U mnie deszczu nie będzie co najmniej do niedzieli, ma być tylko słońce i upały. Jestem załamana, ale nic na to nie poradzę. ;:174
Dziękuję za dobre życzenie, które w całości odwzajemniam. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Ewuniu - moje piwonie już powoli przekwitają, a to z powodu palącego słońca. Zakwita już nawet ta, ktora zawsze dopiero po połowie czerwca otwierała pąki.'Sarah Bernhardt'.

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za pochwałę dla czarnuszki i bodziszka. ;:167

Obrazek

Obrazek

Alu - my zaczynaliśmy z kotą na działce w ten sposób, że M zrobił duży kojec z siatką na górze, by Misia nie wyszła i przez kilkanaście dni przyzwyczajała się do nowych zapachów i widoków. Niestety, gdy tylko ją uwolniliśmy, rozpoczęła penetrowanie okolicy i często musieliśmy jej szukać. W tej sytuacji gdy przyszła pojeść lub napić się, a było już około godziny 17, zamykaliśmy ją w altanie. Bywało jednak i tak, że czekaliśmy na nią do nocy albo M w nocy jechał na działkę rowerem, by przywieźć Misię do domu. Było tych przygód bardzo dużo. Teraz jest spokojniej, bo kotka się zestarzała i daleko nie chodzi, a i tak już jednego psikusa nam spłatała ;:108 .
W tym roku większość piwonii u nas na działkach skąpo kwitnie, a u jednej z sąsiadek tylko jedna zakwitła i tylko jednym kwiatkiem. ;:222
Może Twoja piwonia za głęboko wsadzona?
Dziękuję i wzajemnie miłych dni życzę. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu - firletka smółka to roślina wieloletnia, zimująca bez problemu. ;:333 Mam jej dużo, więc gdybyś była zainteresowana, to wiesz, co zrobić. :lol:
Czarnuszki same się sieją i zawsze w tym samym miejscu, a ja pozwalam im tam rosnąć, bo Misia lubi wśród nich posypiać. ;:19
Dziękuję za wszystkie miłe słowa i pozdrawiam wzajemnie. ;:167 ;:196

Firletka chalcedońska też już zaczyna.

Obrazek

Zakwitła też pierwsza różyczka.

Obrazek

Obrazek

Budzi się żylistek, ale z niewielką ilością pąków.

Obrazek


Wybaczcie, ale do Was zajrzę jutro, bo jeszcze pod prysznicem nie stałam.
Trzymajcie się zdrowo i wesoło. ;:167 ;:167 :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko :wit susza faktycznie zaczyna doskwierać już roślinom a z wodą trzeba postępować racjonalnie,więc co będzie dalej???? :roll:
Najbardziej żal warzyw,bo to zawsze drogocenne uprawy ale cóż możemy poradzić na to?
Przeczytałam informację o kotce i przygodach jakie (bywalo w przeszłości) :D mieliście z nią i nie zazdroszczę ;:306
Jednak miło mieć takie zwierzątko w zasięgu rąk .
Masz piekne odmiany peoni.
W tym sezonie u mnie również krucho z peoniami, kwitną ale b. skąpo.
Natomiast dobrze radzą sobie krzewy .

Chciałam jeszcze raz podziękować za pierwiosnki, wszystkie żyją nadal na balkonie ale są wdzięczne bo nawet jeden postanowił
nawet uraczyć mnie kwiatkami. ;:196
Zerknij proszę jak pięknie wyglądają
Pozdrawiam serdecznie :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, deszczu Ci brakuje i musisz stać godzinami z wężem ;:168 , ale za to jak pięknie kwitną wszystkie kwiaty ;:oj . One lubią słoneczko i ciepełko ;:108 .
Piwonie masz cudne ;:167 , dla nich mogłoby być chłodniej, żeby tak szybko nie sypały płatkami, ale w deszczu nie wyglądałyby tak pięknie, ze zwieszonymi główkami!
Wszystkie kwiatuszki warte pochwały ;:180 , ale szczególnie zachwycają pierwiosnki kandelabrowe ;:oj , którym u mnie coś przestało się podobać :cry: i piękne wrotycze ;:138 , już dawno wybyłe z moich rabatek ;:174 .
Własnoręcznie wyhodowane przez Ciebie maki, to mak syberyjski (nagołodygowy lub islandzki), nazwa do wyboru :D .
Po deszcz zapraszam na Podkarpacie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Dziękuję Lucynko. :wit . ;:196
Ja tez mam filaretke chalcedonska ;:130 ale mojej jeszcze daleko do twojej.
Fajnie z już masz zielone pomidorki. To w gruncie ? Ja mam małe zielone dopiero na 2 krzaczkach i to tych rosnących w tunelu.
A te pomidory rosnące w gruncie to jeszcze małe. Oj nie wiem kiedy one urosną.
Czym swoje podlewasz.
Ja raz już zrobiłam gnojówkę z pokrzyw to już 2 razy je podlam i trochę inne słabe rośliny. I teraz drugą nastawiałam. Nie mam za wielkiej beczki. To jakoś muszę sobie radzić.
Moja Fiona to w kwiatkach nie e wyleguje się.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko dziękuje za rady pomysł przekazałam to córce i trzeba będzie tez tak zrobić. Oby nasz Leonek nie uciekał. To jego zdjecie.
Obrazek
Piwonie nie mam za głęboko bo co roku kwitły ale ten rok jest jakiś nie za fajny i wszystko w pakach. Twoje już takie piękne uwielbiam te kwity i ich zapach. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Widać gołym okiem jak bardzo musisz dbać o roslinki skoro w takiej suszy tak pięknie kwitną ;:333 Wyobazam sobie ten zapach piwoni u ciebie :roll: U mnie tylko 2 posadzone jesienia wytwarzają pąki. Mam nadzieje że u ciebie też deszcz się pojawil; u nas przechodzą ciemne chmury deszczowe i jest dosyć chłodno.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”