Petunia i dylematy z uprawą,dyskusje

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Sniezka91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 cze 2018, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Petunia miniaturowa

Post »

Witajcie. Na balkonie posiadam 3 miniaturowe petunie. Żółta rośnie jak szalona natomiast dwie czerwone chorują. Czy ktoś może mi wskazać przyczynę i napisać jak ratować kwiaty?
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunia miniaturowa

Post »

Jakiś grzyb się przyplątał.Niektóre odmiany mogą być bardziej wrażliwe i chimeryczne.Na wszelki wypadek odizolować od zdrowych, nie wiem czy sens pryskać.Te rośliny często nie odzyskują już walorów ozdobnych, chemia niszczy kwiaty, a nowe szybko nie wyrosną, prędzej lato się skończy.
Z Million Bells miałam problemy wielokrotnie (najczęściej mszyce) i nigdy nie udało mi się wyprowadzić ich z opresji.
Marcinp82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 kwie 2020, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jasnozielone liście sadzonek Calibrachoa

Post »

Witam, tydzień temu zakupiłem na giełdzie kwiatowej sadzonki Calibrachoa, proszę o informacje czego objawem mogą być jasnozielone listki oraz jak zauważyłem na niektórych sadzonkach liście usychają od zewnętrznej strony. Podlewane co drugi dzień, stanowisko od 13 do 18 słoneczne. Po posadzeniu dwa dni stały w cieniu podlewane bez nawozu. Dodam, że takie już były przy zakupie. Czy to brak żelaza? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję
Obrazek

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5745
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Super Bells milion dzwonkow

Post »

Hej, kupiłam sadzonki super bells , żeby je posadzić do donic.
Teraz się zastanawiam, czy pod gołym niebem dadzą radę, bez dachu nad głowa?
Kiedy je najlepiej posadzić?
Jakie maja wymagania termiczne?
Asia
MaNiEk78PL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 cze 2023, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Supertunia vista

Post »

Witam serdecznie. Od dwóch lat hodujemy z żoną supertunie vista na balkonie. Jak dotąd nie mieliśmy najmniejszego problemu w ich uprawie. Rosną skrzynkach balkonowych po dwie sadzonki na skrzynkę. W jednej skrzynce zauważyłem że jedna sadzonka dostała plamki na liściach. Druga z tej samej skrzynki też wygląda jakby coś się z nią zaczynało dziać. Czy mółbym prosić o identyfikację problemu i ewnetualnie co zastosować aby uratować sadzonki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Obrazek

Za wielkie zdjęcie(regulamin), zmniejszyłam. Iwona
Link do dużego zdjęcia https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/768f5b2c4e0f46d1
MIKEsome
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 lip 2023, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Calibrachoa Kalibrachoa - dziwne kulki w kwiatach

Post »

Dzień dobry,
ostatnio w kwiatach Kalibrachoa na tarasie zaczęły pojawiać się dziwne "kulki" - kwiaty marnieją - czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to może być?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”